program do nauki /ktory wybrac?/

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialbym kupic program do nauki jezyka angielskiego. W gre wchodza dwa: Tell me More 8.0 lub EuroPlus+ Angielski z Cambridge Extra Edition.
Pomozcie wybrac!!!
Z tych dwóch, tylko EuroPlus + Cambridge!!!
witam

czytałam już kilka wątków na ten temat, ale cały czas nie wiem co wybrać - może ktoś cierpliwy zechce mi coś doradzić? :)

chciałabym zabrać się za systematyczną i efektywną naukę ang. w domu (przynajmniej na początek)
bardzo zależy mi na 2 sprawach - sensownie ujęta gramatyka oraz jak najwięcej mówienia i prawidłowej wymowy
dobrze gdyby był podział tego wszystkiego na kolejne lekcje :)

uczyłam się podstaw języka kilka lat temu, ale właściwie muszę zacząć niemal od poczatku

po przeczytaniu forum zastanawiam się nad którymś z tych programów:

- Prof Henry - gramatyka + słówka + rozumienie ze słuchu
- EuroPlus Cambridge lub R. - 3 części
- Tell me more 7
- First steps in English + Next steps in English + słówka Prof. Henry

znalazłam w necie demo prof. Henrego i EuroPlus Bussines i jestem ciekawa czym róznią się od nich First steps.. i Tell me more?
w którym programie podczas nauki gramatyki jest przedstawiona prawidłowa wymowa?

muszę coś wybrać, programy są dość drogie więc chciałabym żeby był to dobry wybór :)
Jeśli chcesz się uczyć samodzielnie radzę ci zakup następujących programów;

1. "First Steps in English:, a za rok lub 2 "The Next Steps to English" Są to adaptacje intensywnych kasetowych kursów Dr Henryka Krzyżanowskiego. Niestety gramatyka jest tu prezentowana w formie ćwiczeń i pewne jej opisy są niewystarczające, dlatego radzą Ci kupic również "Prof. Henry - Gramatyka" lub "Angielski dla leniwych" Elżbiety Żółtak (można ją dostać na Allegro lub poszukać w sieci strony autorki.

2. "Prof. Henry - Słownictwo" i inne programy Edgarda powinnaś kupić po przerobieniu materiału zawartego w punkcie 1.

3. "EuroPlus + Cambridge" lub "EuroPlus + Reward" są opracowane na podstawie bardzo dobrych podręczników Cambridge i moge śmiało je polecić każdemu, kto ma portfel grubszy od mojego, a mój wcale nie jest cienki. Jeśli chodzi o "Tell Me More" to znam jego bardzo starą wersję i nie cenię jej zbyt wysoko. Możesz kupić jak wygrasz w totolotka z kumulacją.

4. Zamiast "First Steps in English" i "The Next Steps to English" możesz kupić 3 częsci Podręcznika PWN "English? No problem?" Jest to nowa wersja tych programów, ma prostsze bazy SM ale za to zamiast kaset pliki MP3. # części tego podręcznika kosztują około 100 zł i można je zamówić w internetowej księgarni PWN.
w takim razie chyba zdecyduję się na poczatek na:

- Prof Henry gramatyka + Słownictwo
- "English? No problem?" lub First steps in English

ale zaintarasowały mnie jeszcze jakieś Rozmówki, z których mogłabym korzystać bez pomocy komputera
najlepiej na CD, ewentualnie mp3 (choć póki co nie mam odtwarzacza mp3 ;)
może do tego w komplecie Rozmówki w formie książeczki- ale to niekoniecznie

no i z tego co widzę na forum wspomina się o:
- "English? No problem?"
- Multimedialny kurs dla początkujących i zaczynających naukę Angielski - mówisz i rozumiesz
- rozmówki w miesiąc
- rozmówki w 3 miesiące

Myślę albo o komplecie z podręcznikiem - czyli słucham i powtarzam po angielsku to samo co jest opisane w książeczce
albo
o takim nagraniu - gdzie są zdania po angielsku, potem czas na powtórzenie no i polskie tłumaczenie

Gubię się trochę w tych programach, zwłaszcza, że demo sa praktycznie niedostępne - nie wiem które rozmówki byłyby najlepsze
jeszcze widziałam na Allegro rózne takie "nauka angielskiego mp3" - i nie wiem czy takie coś jest też dobre?
Za najlepsze rozmówki uważam "Rozmówki angielskie w miesiąc Mają książeczke, baze SuperMemo i 10 tematycznie ułozonych plików MP3.
serdecznie dziękuję za wszystkie uwagi i opinie :))

mam jeszcze jedno malutkie pytanie: czy te mp3 są zrobione na zasadzie:
zdanie polskie-zdanie angielskie, czy samo zdanie angielskie dopasowane do treści książeczki?
może ma ktoś doświadczenie z tym programem i wie jak to wygląda w praktyce?
ach, jeszcze coś..

czy w tych mp3 są całe zdania - czyli typowe rozmówki na różne tematy..czy tylko same słówka i wyrażenia?

:)
pliki map3 są nagrane nastepująco słowo (wyrażanie, zdanie) polskie - słowo (wyrażanie, zdanie) angielskie.

Są to jak najbardziej klasyczne rozmówki, masz książeczkę, nagrania i bazę SuperMemo (to już nie jest klasyczne). Materiał jest podzielony na tematy, w każdym występują typowe dla danego tematu zdania i słówka do ewentualnej wymiany. W sumie jest ok. 3000 słówek i ok. 800 zdań.

Nie dostaniesz lepszego materiału na poziomie początkującym za 20 zł.
Przede wszystkim przepraszam,ze sie wtrącam, ale ... bardzo cenie wypowiedzi "bejotki" - mam zatem takie oto pytanie: co wybrać: First step in English, Czy EuroPlus + Cambridge" lub "EuroPlus + Reward.( I który z nich w wypadku ich wskazania) Nauke zaczynam prawie od poczatku i chciałabym to robic samodzielnie. Bede wdzieczna za odpowiedź.
Programy EuroPlus + "coś tam" są skomputeryzowanymi wersjami drukowanych podręczników angielskich autorów. Jako takie nadają się świetnie dla początkujacych samouków.

First Steps in English. The Next Steps to English i Angielski? No Problem! są bazami supermemo opracowanymi na podstawie intensywnych kasetowych kursów Doktora Henryka Krzyżanowskiego. Moim zdaniem bardziej nadają się dla ludzi już trochę obeznanych z angielskim, którzy z różnych powodów nie mogą kontynuować nauki na profesjonalnych kursach.

Ja osobiście wolę lursy Krzyżanowskiego, ale jednocześnie bardzo wysoko oceniam EuroPlusy.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne strony do nauki języków

 »

Pomoc językowa