First steps in English vs SuperMemoExtreme.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanie, głównie do Bejotki. Proszę mi powiedzieć co lepiej kupić, First steps in English SuperMemo a potem Next steps in English SuperMemo, czy cały pakiet English Extreme SuperMemo. Koszt byłby podobny, ale nie wiem co będzie dla mnie lepsze. Czy lepiej uczyć się z jednego zestawu czy z drugiego. Angielski kiedyś miałem w szkole średniej póżniej się nie uczyłem dużo pozapominałem. Zależy mi na tym żebym mogł się w miarę nauczyć, żebym miał umiejętność tłumaczenia tekstów (np artykułów w internecie), oraz swobodnie rozmawiać z ludzmi po angielsku. Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
First steps in English SuperMemo a English Extreme SuperMemo to co innego.
Ja doskonale wiem że te programy się różnią.. w tym rzecz że nie wiem co wybrać. Które wyjście będzie dla mnie lepsze, mając 200 zł na program. First steps i Next steps- te dwa programy gdzieś tyle bedą wynosić, tak samo cały pakiet English Extreme (róznica niewielka 20z). Poprostu nie wiem co lepiej mnie przygotuje do takiego poziomu- gdzie angielski nie będzie dla mnie czyms caly czas niestety obcym... :/
>... Proszę mi powiedzieć co lepiej
>kupić, First steps in English SuperMemo a potem Next steps in English
>SuperMemo, czy cały pakiet English Extreme SuperMemo.

Odpowiedź na to pytanie można na tym forum znaleźć. Pisałem o tym wielokrotnie. Ale napiszę jeszcze raz.

"First Steps in English" i "The Next Steps to English" to dwa intensywne kursy "General English" przeznaczone dla ludzi samodzielnie zaczynających naukę języka lub pragnących sobie przypomnieć go po dłuższej przerwie. Oba pakiety ćwiczą wszystkie sprawnosci jezykowe.

"SuperMemo Extreme English" jest pakietem przeznaczonym do nauki słownictwa z amerykańskim akcentem, dla osób, które bardzo dobrze znają angielski (np. po zdanym na "A" CAE) i pragną rozwinąć SAMO słownictwo w celu życia i pracy w USA.

Dlatego wszystkim zaczynającym nauke radzę kursy FSE i NSE. Obecnie mozna dostać podręczniki z bazami SM zawierające ten sam co oba te kursy, ale prezentowane w inny sposób. Są to "English. No problem!" (3 części). Bazy SM są tu o wiele prostsze, ale podręczniki (drukowane) dużo lepsze. Na przełomie 2006/2007 roku mają się ukazać bazy "English. No problem!" porownywalne do FSE i NSE.
Moge z czystym sumieniem polecic First steps in English i The next steps in English. Korzystam z nich i jestem bardzo zadowolona, bo w bardzo krotkim czasie zaczely przynosic zadziwiajace efekty. W Extreme English z tego co wiem na wyzszych poziomach uczysz sie bardzo specjalistycznego slownictwa, wiec jesli nie planujesz wyjazdu za granice, moze Ci sie ono po prostu nie przydac. Moja propozycja jest taka zebys kupil sobie FSE i NSE, a jesli uznasz po ich przerobieniu, ze taka znajomosc jezyka to dla Ciebie za malo, sprzedaj je albo wymien na Extreme English i po problemie :-)

Dodam jeszcze ze jedna z informacji o NSE zawartych na pudelku jest ze material edukacyjny odpowiada poziomowi egzaminu CAE, wiec napewno uda Ci sie poszerzyc swoja wiedze...

Zycze udanego wyboru i pozdrawiam
Dziękuję za opdowiedzi :) Myślę że English Extreme sobie zostawie na póżniej, a najpierw przerobie FSE, NSE :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa