Your Teacher - opinie o programie.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!!

Ostatnio w sieci znalałem podobny program do SM - Your Teacher
http://hubjab.republika.pl/ - można go pobrać.
Podoba mi się bardziej od SM ponieważ jest prostszy w obsłudze, łatwiej tworzy się bazy itp..
Co sądzicie o tym programie?? Wykorzystuje on podobny mechanizm tak jak SM i warto się nim uczyć?
Od powstania SuperMemo 2.0 powstało około 1.000 naśladujących go programów, z których jedynie Profesor Henry - Słownictwo moze się z nim równać, a pod pewnym względem nawet go przewyższa.

Programy, które nie podają wymowy słów i zwrotów mają wartość tylko dla ich autorów, no może też rodziców tych autorów.
bejotka

OK, ale jeżeli nie potrafie zrobić bazy supermemo...
Uwierz mi, tworzenie bazy SM jest prawie tak samo proste jak w Pytaczu. Zajrzyj na strony http://www.anglista.edu.pl/topics12/o-nauce-slowek-i-jej-komputerowym-wspomaganiu-vt1457.htm i http://www.supermemo.fora.pl/

Tam łopatologicznie krok po kroku pokazałem jak można utworzyc taką bazę.

Poza tym wyszukaj ebook Pawła Wimmera (choćby na stronie anglisty), jest to nie tylko instrukcja tworzenia baz, a przede wszystkim najlepszy jak dotąd podręcznik uzytkownika SM.
A co myślisz o propgramie FullRecall??
Do nauki słówek są najbardziej przydatne następujące programy:

More Words - uczy gimnazjalistów 2000 słów niezbednych do zdania testu końcowego. Program został opracowany zarówno merytorycznie jak i programistycznie przez uczącego w gimnazjum nauczyciela angielskiego i informatyki.

eTeacher - najstarszy chyba na naszym rynku program wspomagający naukę jezyków. Uczy słowek i gramatyki, pozwala tworzyć własne zestawy ćwiczeń. Doskonale nadaje się do przygotowania ucznia do klasówki i zaliczenia semestralnego.

Profesor - Henry Słownictwo doskonały i najbardziej skuteczny program do nauki słownictwa, jego najwiekszą zaletą jest wiązanie słówek z kontekstami, oraz 7 ćwoiczen dla każdej 10-elementowej grupy słówek i 4 dla każdej 10 elementowej grupy zdań.

SuperMemo bardzo skuteczny program wspierający naukę słówek, którego największą zaletą jest możliwość łatwego tworzenia własnych baz na poziomie prawie profesjonalnym.

Gdybym miał syna w pierwszej klasie gimnazjum kupiłbym mu PH - Słownictwo i pilnował, żeby codzienie uczył sie 10 nowych słówek i 10 zdań.

Gdybym miał syna w pierwszej klasie liceum kupiłbym mu SuperMemo i nauczył pisać bazę, która pozoliłaby mu przygotować się do matuty na poziomie zaawansowanym, FCE, CEA, CPE itd,

Wszystkie inne programy to raczej badziewie.

Nie napisałem tu nic o programie Langmaster, ponieważ jak wspomniałem wcześniej nie ma go już na rynku.
bejotka

Jeszcze mam 1 pytanko, pprzekonałeś mne do SuperMemo i już potrafie jakieś proste bazy tworzyc....
Ale co w przypadku gdy stworzylem bazę, skłądajacą się z większej ilości slowek np 2[tel]a wiem, że prioorytetem są dla mnie słowkna np 1 1[tel]...da rade jakoś wybrać abym najpierw uczył się tych a reszte pożniej??
Da radę, ale nie napiszę Ci jak to robić. Baza 300 elementowa, to BARDZO MAłA BAZA!!!

Jeśli tworzysz własną bazę to przyjmij zasadę, ze po wprowadzeniu 10 nowych słówek musisz się ich nauczyć, dopiero wtedy możesz wpisywać nowe. Ponieważ jesteś bardzo początkującym nie wpisuj więcej niż 10 nowych słówek do bazy.
bejotka

OK, szkoda :)
Powinno być: "Ponieważ jesteś bardzo początkującym nie wpisuj jednorazowo więcej niż 10 nowych słówek do bazy."
OK jeszcze jedno pytanko...Jak mogę wstawić plik dzwiękowy - jak już mam mp3/waw to co z tym zrobić - jak wstawić przycisk i przypisac do niego plik ??
Musisz pracować na poziomie zaawansowanym. Przycisk musisz przeciagnąć z górnej belki na stronie "Compose". MSM przyjmuje tylko pliki *.wav, SM2004 - również *.MP3.
Gdy już masz przicisk, ustaw na nim kursor i naciśnij prawy przycisk myszy. Z Menu, które Ci się pokaże wybierz opcję "Import file ..." i wybierz plik *.wav. Jako nazwę indexu wstaw angielskie słowo.
Szacuneczek bejotka że znasz tyle tych programów.. Ja osobiście znam tylko yourteacher. I moim zdaniem program jest rewelacyjny. Pozwala mi 3 razy szybciej odświerzyć słówka poznane na kursie, na który chodzę. I jest za free. Więc jeśli ktoś potrzebuje prostej odpytywaczki i ma już zasób słówek np z kursu w szkole językowej, to korzystanie z YT polecam. Program nie uczy(treści trzeba do niego samemu wprowadzić), a tylko wspomaga naukę.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia