Profesor Henry 6.0

Temat przeniesiony do archwium.
Czy w Profesor Henry 6.0 (Słownictwo) przy tworzeniu własnej bazy jest ograniczenie ilości znaków, które można wpisać? W 5.0 długie zdania niestety się nie mieściły.
Czy są inne programy, w których można robić własną bazę, z opcją sprawdzania pisowni (taką jak w Henrym)?
P.S.
>Czy są inne programy, w których można robić własną bazę, z opcją
>sprawdzania pisowni (taką jak w Henrym)?
>P.S.

SuperMemo.
1. To chyba w jakiejś najnowszej wersji. Możesz napisać w której wersji, jest ta opcja. Chodzi o SuperMemo UX? Widziałem kiedyś Extreme English, ale tam chyba nie było takiej opcji.
2. Czy w Supermemo też jest ograniczenie odnośnie ilości wpisywanych znaków? Proszę o odpowiedź bo to dla mnie najważniejsza rzecz jeśli chodzi o tworzenie własnej bazy. I jeszcze chciałbym wiedzieć czy bazę z Prof. Henry da się przenieść do SuperMemo?
3. Czy w SuperMemo algorytm powtórek jest podobny do tego w Henrym?
Taka opcja jest w SuperMemo 96 i w każdej wersji MSM. Poszukaj instrukcji w ebooku Pawła Wimmera lub książce "Angielski z komputerem".
Wielokrotnie pisałem, że najwięcej możliwości programu SuperMemo prezentują bazy "Easy English", "Easy English Plus" i "ABC English". Można je dostać na stronie AmerComu.
Witam!

w najnowszej wersji 6.0 jest zwiększona liczba znaków w zdaniach i słówkach. Najlepiej napisz do producenta [email] pewnie zaproponują Ci bezpłatne wyprobowanie nowej wersji.

Pozdrawiam
Mariusz
2. Czy w Supermemo też jest ograniczenie odnośnie ilości wpisywanych znaków? Proszę o odpowiedź bo to dla mnie najważniejsza rzecz jeśli chodzi o tworzenie własnej bazy. I jeszcze chciałbym wiedzieć czy bazę z Prof. Henry da się przenieść do SuperMemo?

W każdym programie jest takie ograniczenie (choćby ilość możliwych do wyświetlenia na ekranie. Ogólnie można powiedzieć, że tą ilością jest 255.

Wydaje mi się, że bazę słówek z PH do SM można przenieść, tylko nie wiem po co.

Można tak opracować bazę w SuperMemo, by zawierała wszystkie ćwiczenia z PH, będzie mniej elegancka ale merytorycznie równie dobra, pod pewnymi względami moze być nawet lepsza.

3. Czy w SuperMemo algorytm powtórek jest podobny do tego w Henrym?

To w PH algorytm powtórek jest podobny do tego z SM. Algorytm ten został opracowany, jako pierwszy w Polsce, a nawet na świecie. Było to 10 lat przed pojawieniem się pierwszej wersji PH, jeszcze bez algorytmu powtórek.
"
Wydaje mi się, że bazę słówek z PH do SM można przenieść, tylko nie wiem po co."

Powiedz Bejotka, jak to zrobić? Jak przenieść słówka wraz z dźwiękami ?
Sądzę, że Bejotce chodziło o to, że 'można przenieść' w ogólnym sensie słowa "można". Natomiast nie sądzę, żeby istniał jakiś automatyczny sposób przeniesienia całości - klik i już. Zapewne należałoby wklepywać wszystko do SM - jedno za drugim - ręcznie...
Jak wspomniałem, nie wiem po co przenosić bazę PH dp SM. Napisałem o tym dlatego, że na tym forum czytałem, że PH pozwala wyeksportować bazę do postaci Q&A, jeśli tak, to można tak wyeksportowany plik TXT zaimportować do PH. SM pozwala swoje bazy exportować do postaci Q&A z możliwością zapisania adresów plików dźwiekowych, nie wiem czy to jest możliwe. Ale po co Ty o to pytasz, przeciż dkla Ciebie SuperMemo to UX, a w nim nie ma takich możliwosci.
Teraz to już bym wolał sobie przenieść bazę z SM Extreme English do Henrego i ją sobie przeredagować (żeby móc wprowadzić opcję sprawdzania pisowni). Ale nie widziałem tam nigdzie opcji exportu. Ma ktoś jakiś pomysł?
Do Bejotka: sprawdź sobie aktualizację w Henrym (6027) w zakresie nagrywania dźwięków ze słownika i podziel się swoimi uwagami.
>Teraz to już bym wolał sobie przenieść bazę z SM Extreme English do
>Henrego i ją sobie przeredagować (żeby móc wprowadzić opcję
>sprawdzania pisowni). Ale nie widziałem tam nigdzie opcji exportu. Ma
>ktoś jakiś pomysł?

Przejrzyj i przeczytaj z rozumieniem podopcje opcji File (lub Plik, jeśli używasz polskiego interfejsu).

>Do Bejotka: sprawdź sobie aktualizację w Henrym (6027) w zakresie
>nagrywania dźwięków ze słownika i podziel się swoimi uwagami.

Sprawdzę.
Wyobraź sobie, że czytam ze zrozumieniem, tylko kiedy włączam program to interfejs z opcją file pojawia się na chwilkę i automatycznie przełącza się do trybu nauki. A tam nigdzie nie widzę opcji zmiany widoku. Może to kwestja opcji instalacji, już nie pamiętam ...
Z jaką wersją i w jakim poziomie SM pracujesz? Od tego wszystko zależy. Powinieneś przejść na Level professional.

Wgrywanie dźwięku w PH 6.0 wygląda podobnie jak w SM. Musisz najpierw stworzyć plik dźwiękowy, potem go wczytać. Problemem może być wymyslenie nazw dla tych plików.
Chyba prościej było by gdyby można otworzyć Extreme English w SM UX, bo tam jest opcja sprawdzania pisowni, ale chyba mają inne pliki baz - kno i smpak. Masz jakiś pomysł?
W wersji 6027 można (np. w trybie edycja) wcisnąć nagrywanie (obok opcji z załączaniem pliku), przejść do słownika i odtworzyć dźwięk, potem zakończyć nagrywanie w Henrym.
Jesli chodzi o załączanie to każda jednostka ma oznaczenie numeryczne. W trybie edycji to widać. Trzeba załączonemu tą metodą nagraniu nadać ten numer. Dlatego ta opcja jest upierdliwa, i dlatego pisałem do Edgara żeby zrobili możliwość nagrywania z różnych źródeł, a nie tylko z mikrofonu. Sprawdź dokładnie. To działa tak sobie, ale działa. To jest zupełna nowość w tym programie więc konieczna jest automatyczna aktualizacja.
Problem polega na tym, że w SM UX nie mozna otworzyć żadnej bazy z Extreme English, a nawet gdyby można było, to takie otwieranie nic By Ci nie dało. Poczytaj trochę pomocyi ebookm Wimmera. W Extreme English jest możliwość przerobienia elementów na takie z możliwością wpisywania odpowiedzi, ale moim zdaniem to nie ma sensu. Ucz sę przepisując odpowiedzi na kartce. Dzięki temu wyrobisz sobie "pamięć prawej ręki".

Wiele osób, by sobie coś przypomnieć musi mieć kartkę przed sobą. Czasami napisanie na niej pierwszego słowa, przypomina cały akapit, a czasami nawet rozdział.
Udało mi się wyeksportować bazę z SM. Ale przenoszenie jej z SM Extreme English w celu edycji rzeczywiście nie ma sensu. Pozostaje korzystać z zalet każdego z tych programów...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

CAE - sesja lato 2008