Profesor Henry i in.

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym podciągnąć się w konwersacji i poszerzyc zasob słownictwa ( w przyszlości podejsc do CAE) i szukam jakiejs pomocy do nauki, ale nie w formie multimedialnej jak np. SuperMemo , które mialam okazje juz wypróbowac czyli wklepywanie słowek itd, chodzi mi raczej o filmy czy liestningi. Generalnie najbardziej przemawiaja do mnie rózne scenki itp jak na TVN Lingua. Gdzie moge znalezc cos takiego, Czy Profesor Henry jest mniej wiecej w takiej formule?
Profesor Henry to nie jeden program, tylko kilka, które ćwiczą różne sprawności językowe.

Profesor Henry - słownictwo

jest programem podobnym do "SuperMemo - Extreme English", tylko dzieki nagranym zdniom przykładowym trochę lepszy. Natomiast jego słownictwo jest trochę uboższe i bardziej słownikowe. SuperMemo, zwłaszcza dzięki bazie Audio-Advanced English uczy nie tylko znaczeń ale również myslec po angielsku.

Profesor Henry - Gramatyka

uczy gramatyki angielskiej poprzez wiele ćwiczeń na każdą formę gramatyczną. Zawarty w tym programie podręcznik gramatyki jest, moim zdaniem, zbyt uproszczony.

Profesor Henry - Rozumienie ze słuchu i konwersacje

uczy konwersacji i rozumienia czytanego przez lektora tekstu.

Zwróć również uwagę na liczne audiobooki wydawcy Profesorów czyli Wydawnictwa Edgard.
Dzieki za podpowiedz.
Czy Profesor Henry konwersacje i słownictwo 6.0 to po prostu nowsza wersja Pr. H. 5.5?
Tak, to są nowsze wersje poprzedników. Ale oprócz zmian programistycznych zawierają nowe ćwiczenia.
Ok.Jeszcze raz dziekuje. W sklepie nie bardzo umieli mi odpowiedziec.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Szkoły językowe