SuperMemo UX - kiepski program ?

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem. To mój pierwszy program tego typu. Moja znajomość angielskiego jest zła ale na tyle podstawowa ze rozumiem 85% słówek z pierwszych 2 lekcji.

Nie kapuje dlaczego program za 50 zł nie ma wyjaśnień dlaczego co jak się pisze.
Np. kompletnie nie mam pewności czemu niektóre zdania składa się w taki a nie inny sposób.
Przecież ten program ma uczyć a nie zmuszać do zapamiętywania. Ja większość rzeczy rozwiązuje na pamięć wzrokowa niż na zrozumienie.

Mogliby się trochę lepiej postarać.
Zwykle krytykuje te wersję programu, ale w tym wypadku nie mogę się z twoim zdaniem zgodzić. Przede wszystkim zadaniem tego i wszystkich innych "programów do angielskiego" nie jest uczyć a WSPOMAGAĆ NAUKĘ.

Oprócz programu powinieneś mieć słownik angielsko-polski i polsko-angielski oraz dobry polski podręcznik gramatyki. Gdy przerobisz pierwsze 2 części pakietu "Angielski? No problem! Plus" powinieneś zaopatrzyć się w słownik angielsko-angielski np. Longmanna i gramatykę angielską angielskiego autora, napisana po angielsku.
Moim zdaniem to jest jeden z najlepszych programów tego typu. Najlepsze jest to, że można się nim uczyć wszystkiego i samemu tworzyć bazy. Ostatnio odkryłem fajną stronę z bazami www.korkuj.pl . Polecam.
Bejotka a czemu krytykujesz SuperMemo UX, próbowałem kiedys pracowac na Angielski. No problem- ale po pierwsze graficznie to jest dno a po drugie jest cięzki w obsłudze. Nowa wersja czyli No problem+ ma i dobra grafike i jest łatwa w uzyciu.
SuperMemo UX ma wiele niedoróbek. Nadaje się głównie dla tych użytkowników, którzy chcą samym klikaniem nauczyć się języka. Pan Michał _mc2 stara się go usprawnić, ale to wszystko powinien zrobić autor programu.

Jedyna rzecz, która mi sie w tej wersji podoba, to automatyczna aktualizacja przez internet.
Po komentarzu pana Bejotki to ja już nie wiem...hehe:) Opłaca się kupować "No problem+" do samodzielnej nauki czy też nie???:)
Opłaca się.
Dla mnie wersja UX jest lepsza i czytelniejsza - o wiele lepiej mi się uczy na UX niż na MSM (oczywiście to tylko moje zdanie, zaraz zostanę skrytykowany przez Bejotkę, że nie mam racji, ale trudno)
Pytanie do Bejotka, albo innych osób które orientują się w temacie. Czy SuperMemo ma zamiar wydać ulepszoną wersję programów "Angielski, Hiszpański... No problem+"??? :)
Niestety, nie jestem pracownikiem SuperMemo Worldu, tylko jednym z wielu użytkowników programów tej firmy. Znam je wszystkie. W mojej ocenia na 5 zasługuje SuperMemo 2006, na 4+ MSM, a SuperMemo UX zaledwie na 3+.
Ta wersja zawiera kilka opcji, które byłyby bardzo przydatne w MSM, niestety wszystkie mają jakieś niedoróbki.

SuperMemo UX zostało opracowane w nowej, lepszej technologii, ale to za mało.

Meble z kompletów Kowalskich produkowane przy użyciu najnowocześniejszych obrabuiarek rozlatują się po 3-5 latach. Szafy gdańskie zachwycają nas w muzeach po kilkuset latach.
Przestań mnie zaczepiać Duszku. Masz prawo preferować SuperMemo UX. Może Ci się lepiej z nim pracować. Nie zmienia to sytuacji, że SuperMemo UX został opracowany bez profesjonalnej analizy wersji SM2000 i MSM, a zatem nie może być lepszy.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia