Program podobny do "Profesora"-Bejotko?

Temat przeniesiony do archwium.
Czy jest jakiś program, który jest podobny do Profesora, ale właściwie stanowi tylko szkielet i można wpisywać tam wszystko samodzielnie?

Bezpowrotnie przepadła moja baza powtórek z Profesora Pedro:((( - ponad 5500 przerobionych słów i zwrotów - nie chce mi się zaczynać od nowa i chciałabym teraz korzystać tylko z własnych baz.

A może da się te bazy oryginalne jakoś usunąć z Profesora?
nie koniecznie przepadla

najwazniejsze jest to, aby ktos, kto rowniez uzywa Pedro, podal nazwe pliku, w ktorym zachowywane sa powtorki
nawet jezeli dysk zostal sformatowany, jest mozliwosc odzyskac takowy plik - najwazniejsze, aby znac nazwe takiego pliku
W najnowszych wersjach Profesora nie ma mozliwosci przywrocenia twojego profilu, taka odpowiedz dostalem od Edgara...
a niech to! czyli juz nie zapisuja powtorek na dysku w plikach, tylko w rejestrze :(
Profil można założyć od nowa i nazwać go tak samo. A potem wgrać powtórki jeśli się uda odzyskać pliki. To są bardzo małe pliki więc jeśli miejsce na dysku nie zostało nadpisane to szanse są.
Własną bazę można przecież robić w Henrym niezależnie od oryginalnych.
można, ale wciąż w wynikach będzie mi pokazywał, że mam przerobione np. 100 z 8000 (bo tyle liczy oryginalna baza) - a ja bym chciała mieć tylko rejestrację SWOICH słówek:)
Tak będzie jeśli dopisując słówka będziesz je dodawać do oryginalnej bazy do kategorii "własne".
Ja miałem na myśli opcję na ekranie startowym, tym który widać jako pierwszy po uruchomieniu programu - "wybierz bazę". Trzeba wybrać nowa baza i utworzy się nowa. Wtedy słówka w niej dodawane będą zupełnie niezależne od bazy oryginalnej, bo zapisywane są w innym pliku i innej lokalizacji (w katalogu db).
Polecam używać programu do archiwizacji danych. Ja używam darmowego Cobian backaup, ale są też inne. Po każdej sesji nauki czy dodawania nowych słówek robię dodatkową kopię plików w innej lokalizacji. Najlepiej to zapisywać na innym dysku np. pendrive, żeby się zabezpieczyć przed sytuacją kiedy nam padnie cały dysk. Miałem już podobną sytuację do twojej, więc nauczyłem się na błędach :)

Poza tym polecam abyś jednak spróbowała odzyskać utracone pliki programem do odzyskiwania danych. Popytaj na forum komputerowym np. idg jakie są najlepsze. Najlepiej użyć programu któremu można wskazać odpowiednią nazwę i lokalizację plików.

Dowiedz się w Edgardzie jak konkretnie nazywają się te pliki. Tylkko nie nadpisuj danych w tej samej lokalizacji, tzn nie wgrywaj ponownie programu w tej samej lokalizacji, bo dane mogą się nadpisać na tym samym miejscu na dysku i zastąpią stare dane. Zapewne wiesz że nawet usunięcie pliku z kosza nie powoduje jego fizycznego usunięcia z dysku więc szansa jest.
Pliki powtórek zapisywane są w katalogu 1.

A jak to się stało że straciłaś te dane. Chciałaś przeinstalować program?
Jeszcze dodam, że własne bazy można robić w darmowej wersji SuperMemo UX.
http://www.supermemo.pl/supermemo_ux
...możesz ściągnąć pełną wersję programu SuperMemo UX (to ta darmowa)... oraz wersje demonstracyjne kursów... (bez pełnej bazy bo jest płatna)
Ale zanim kupisz to możesz poszukać na tym forum i w internecie darmowych baz i od nich zacząć, poznając program.
Axel - D Z I Ę K U J Ę
:):)

za to:
>Ja miałem na myśli opcję na ekranie startowym, tym który widać jako
>pierwszy po uruchomieniu programu - "wybierz bazę". Trzeba wybrać nowa
>baza i utworzy się nowa. Wtedy słówka w niej dodawane będą zupełnie
>niezależne od bazy oryginalnej, bo zapisywane są w innym pliku i innej
>lokalizacji (w katalogu db).

przyznam, że kompletnie nie zauważyłam tej opcji.
A to jest DOKŁADNIE to o co mi chodzi:):):):)

Co do odzyskiwania bazy - nie bardzo mi się już teraz chce.
Jak straciłam? Chciałam sprawdzić co będzie jak usunę powtórki, potem coś jeszcze się usunęło etc. etc.
W sumie i tak już strasznie dużo się robiło powtórek, które całkiem dobrze mi szły - więc chętnie zacznę teraz z własną bazą:)

Jeszcze raz dzięki za pomoc:)
nie chce baz - chcę mieć własną:) Czytam dosyć dużo dodatkowych rzeczy i chcę się uczyć takiego słownictwa jakie jest mi potrzebne.
Poza tym przypuszczam, że o ile do angielskiego tych baz może być sporo to do hiszpańskiego już mniej.
Dodam jeszcze, że jak chcesz robić własne bazy w Henrym to dobrze jest robić update programu. Teraz jest już wersja 6.0.2.13 - aczkolwiek ja ją dostałem od Edgarda mailem. Można nagrywać dźwięki, również całe zdania, bezpośrednio ze słownika. Poza tym mieści się więcej znaków niż w tej wersji z płyty (starszej).
ja nie używam Henry'ego - ja używam Profesora Pedro - a tutaj niestety oferta jest bardzo uboga:(
To nie jest kwestia oferty. Chodziło mi o plik exe prof Pedro. Chyba każdy z prof niezależnie od języka jest obsługiwany przez ten sam program, tylko bazy są inne. Przejdź sobie do katalogu w którym zainstalowałaś program i najedź myszką na plik exe prof Pedro, nie klikając. Po chwili będzie widać jego wersję. Zresztą jak klikniesz w otwartym programie na ustawienia to w lewym dolnym rogu jest napisane APP - to jest numer wersji pliku exe. U mnie pokazuje 60215.
Można dokonywać automatycznych aktualizacji wybierając z menu start - prof ... - Aktualizacja oprogramowania.
No to się chyba pomyliłem. Pedro jest chyba na razie w wersji 5.0. A ta wersja oprogramowania jest uboższa niż 6.0.
W takim razie popróbuj z SM UX. Jest za darmo i można przynajmniej wpisywać tekst bez ograniczeń.
Korzystając z programu SuperMemo UX możesz z powodzeniem tworzyć własną bazę i uczyć się tylko z niej. Tworzenie jej jest trudniejsze od tworzenia własnej bazy dla MSM (SuperMemo 98) i łatwiejsze od PH.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa