Kolejność Prefesorów Henrych

Temat przeniesiony do archwium.
Trochę dziwi mnie seria profesor Henry. Są w niej kursy: słownictwo, gramatyka, rozumienie ze słuchu i konwersacje.

To wygląda tak jakby można było się tego uczyć oddzielnie. Najpierw nauczyć się słów? potem składać je w zdania w ramach gramatyki? i na końcu zacząć mówić?

Czy to nie powinno być tak, że mamy w każdej lekcji trochę nowych słówek, trzy regułki gramatyczne, czytanka i słuchanka, a na końcu parę ćwiczeń? Czyli tak stopniowo wszystko ...
>Czy to nie powinno być tak, że mamy w każdej lekcji trochę nowych
>słówek, trzy regułki gramatyczne, czytanka i słuchanka, a na końcu
>parę ćwiczeń? Czyli tak stopniowo wszystko ...

Tak właśnie jest w programach EuroPlus+ i No problem!

Ale nie każdy musi się uczyć wszystkiego. Po skończeniu dowolnego kursu dla zaawansowanych student zna ok. 3.000 słówek i prawie cały materiał gramatyczny. W zależności od potrzeb może chcieć rozwijać słownictwo lub rozumienie ze słuchu, bądź konwersacje. Dlatego, wydaje mi się, Wydawnictwo Edgard rozdzieliło w swoich programach ćwiczenia rozwijajace te sprawnosci.
Trochę to mało przekonujące, bo mogliby to zintegrować.

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie o to chodzi, żeby nie integrować. Student dzięki takiemu rozwiązaniu może trenować te sprawności językowe, które ma najsłabiej opanowane, a które są mu najbardziej potrzebne. Jeśli chcesz się uczyć wszystkich sprawności wybierz EuroPlus + lub SuperMemo Angielski? No problem!
Jak to jest z tym materiałem w rozumieniu i konwersacjach?
Przeczytałem, że jest mechanizm inteligentnych powtórek i słownik na kilkanaście tysięcy słów. Czy te słowa są dublowane z PH słownictwo? Czy jeśli ktoś zrobi słownictwo, to potem te słowa jeszcze raz dodają się do powtórek w kursie Rozumienia ze słuchu i vice versa, czy to się jakoś integruje i program wie, że słowo xyz jest już dobrze znane?

« 

Szkoły językowe

 »

English only