Kursy językowe - Samouczki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

na forum znalazłam wiele informacji na temat kursów. Jednak jest ich dużo i nie wiem, który jest tak naprawdę dobry. ;)
Otóż poszukuję kursu, najlepiej "metoda supermemo", i w postaci który nie znudzi mnie zbyt szybko.

Na oku mam:

1. Angielski No problem! + (poziom podstawowy) SuperMemo World

lub
2. Ekspresowy pakiet startowy dla początkujących Pons

lub
3. Duży kurs języka angielskiego Langenscheidt

dodatkowo:

4. Rozmówki ilustrowane. Język angielski Langenscheidt lub Rozmówki ilustrowane ANGIELSKIE Pons lub Mobilne rozmówki angielskie SuperMemo World

lub też

5. Basic English SuperMemo World

Proszę podzielić się opiniami jeśli ktoś posiada powyżej wymienione kursy. A może są lepsze..(?)

Chcę nauczyć się angielskiego w takim stopniu by go rozumieć - jak czytam np. bbc czy cnn i chciałabym też umieć się porozumieć z ludźmi w anglojęzycznych krajach. A chciałabym zamierzony cel osiągnąć jak najszybciej, na naukę przewiduję co najmniej dwa miesiące, max. kilka miesięcy, do końca roku.

Póki co o gramatyce nie myślę. Nigdy nie miałam okazji nawet zapoznać się z rodzajami egzaminów, certyfikatów. Nie wiem co to daje.

Pozdrawiam;)
Wybieraj "Angielski no Problem" :) TO chyba najlepszy wybór wg mnie...

A i tak na marginesie, jeżeli na naukę chcesz poświęcić 2 miesiące a max kilka to życzę powodzenia, jeżeli w takim czasie chcesz opanować na tyle język, aby czytać sobie BBC/CNN to zacznij się uczyć od dzisiaj po kilka godzin dziennie ... (Bo wnioskuje, że Twoja znajomość ang jest minimalna)
Żadnego z wymienionych kursów nie można przerobić w czasie krótszym od roku. Zgadzam się z przedmówcą, że najlepszy z nich dla początkujących jest "SuperMemo Angielski? No problem!" Kurs Langenscheidta jest również bardzo dobry, ale to nie program, tylko podręcznik + płyty audio CD i jest przeznaczony dla studentów raczej zaawansowanych.

Ze względu na gramatykę polecam Ci "Angielski dla wiecznie początkujących" z płytami MP3.

Jeśli chcesz rzeczywiście nauczyć się do końca roku, to powinnaś uczyć się codziennie 2-3 godz z Angielskiego dla wiecznie początkujących i przerabiać codziennie 30 (nie więcej) nowych ćwiczeń z "Angielski? No problem!".

P.S. "Mbilne Rozmówki" sa lepsze od Basic English.
Dziękuje!:)
Chyba jeszcze jedno pytanie mam,

po przerobieniu "Angielski No problem! +" oraz "Angielski dla wiecznie początkujących" z płytami MP3 co dalej?
Najpierw przerób to. No problem! składa się z 3 części, to materiał na 2-3 lata. Angielski dla wiecznie początkujących, to materiał powtórkowy z co najmniej 3 lat nauki. Jeśli koniecznie potrzebujesz czegoś jeszcze, to możesz skorzystać z "Assimil - Język angielski łatwo i przyjemnie" tom 1 i 2. (uwaga dla początkujących jest "Assimil - Język angielski łatwo i przyjemnie" + 4 CD.

Uwaga: tytuł ten sam, a poziomy różne, łatwo się pomylić!!!
A wiesz, bejotko może jak ma się materiał zawarty w programie No problem! do materiału zawartego w książce z płytą? Też jest niby 12 rozdziałów...
To jest ten sam materiał. Pochodzi z wydawanych ok 20 lat temu kursów kasetowych dla zaawansowanych "First Steps in English" i "The Next Steps to English". Być może jest to "wydanie poprawione i uzupełnione".
"Angielski No problem! + (poziom podstawowy)" SuperMemo World obecnie jestem na 6 lekcji. Jest to kurs bardzo dobry dzięki metodzie supermemo. Bardzo szybko zapamiętuje się pojedyncze słówka.
Natomiast "Angielski dla wiecznie początkujących" z płytami MP3 tutaj z kolei trzeba się uczyć słówek, zwrotów na pamięć - sama sobie muszę wyznaczać powtórki. Nie jest to szybki sposób ponieważ zwroty są trudne czasem nie zrozumiałe. Często pytam dlaczego tak jest tam napisane. Ale jak najbardziej zwroty te są przydatne. Reasumując obydwa kursy są bardzo dobre. Tylko, że Angielski dla wiecznie początkujących mógłby być bardziej supermemo;) Dziękuję BJK :)
>... Ale jak najbardziej zwroty te są przydatne. Reasumując
>obydwa kursy są bardzo dobre. Tylko, że Angielski dla wiecznie
>początkujących mógłby być bardziej supermemo;) Dziękuję BJK :)

Dziękuję bardzo, zawsze mnie cieszy, że komuś pomogłem.

Chyba za te radę ludzie w Wydawnictwie Edgard obrażą się na mniem ale co mi tam.

Kurs "Angielski dla wiecznie początkujących" łatwo można "usupermemić". Wystarczy tworzyc samodzielnie bazę SuperMemo na podstawie tego kursu.

Ściągnij z sieci ebook Pawła Wimmera "SuperMemo 98", program już masz i do dzieła.
Życzę Ci powodzeni.
Potrzebna mi książka z dużą ilością ćwiczeń..
:)
http://www.english-4kids.com/
Oczywiście "książka z dużą ilością ćwiczeń" jest bardzo przydatna, ale nie koniecznie. Wejdź na stronę www.GoldenLine.pl i poczytaj o metodzie Szylara. Jest bardzo skuteczna, nawet bez ćwiczeń.
Współczesne rozmówki. Język angielski LANGENSCHEIDT
czy
Rozmówki ilustrowane ANGIELSKIE PONS ?

Przerobiłam obecnie 60% SuperMemo No problem + poziom podstawowy. Dodatkowo czytam, Angielski jakiego potrzebujesz (20 "czytanek") - słówka nad każdym rozdziałem zapisuje na osobne kartki -fiszki.
I jeszcze myśle o Repetytorium leksykalnym PONS lub Nowe Repetytorium z Langenscheidt. Obydwa wydawnictwa wydają mi się dobre, nie wiem jednak które jest lepsze. Niestety nie mam możliwości zobaczenia tych książek, bo tutaj w księgarniach ich nie ma.
Jeszcze to:
Nowe repetytorium. Język angielski. Słownictwo i ćwiczenia. Langenscheidt.
Czy ktoś może wystawić opinię.?
Wiesz co całkiem niezłą książką do samodzielnej nauki języka angielskiego jest ta książka elektroniczna axon@home. Jej plusem jest to że jest interaktywna więc możesz przy okazji się też nayczć poprawnej wymowy nie tylko czytając fonetyczny zapis słów :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa