program do nauki słówek

Temat przeniesiony do archwium.
poszukuje programu do nauki słówek, który da mi możliwośc wprowadzenia własnych słowek i zwrotów. Prosze o pomoc. Dzieki.
Takie możliwości mają przede wszystkim 3 programy:

SuperMemo w wersji MSM, "Profesor Henry Słownictwo", i eTeacher.

Najbardziej przydatny dla inteligentnego studenta jest SuperMemo MSM, gdyż pozwala wprowadzać słówka do własnych, tworzonych przez studenta baz oraz korygować bazy komercyjne. Pozwala on też wprowadzać korekty w procesie nauki.
Na przykład, gdy program podaje z bazy komercyjnej jedno znaczenie słowa, a Twój nauczyciel podaje inne i tego innego wymaga.

"Profwaor Henry - słownictwo pozwala dopisywać własne słowa tylko w osobnym przebiegu, ale ma zaletę, że w bazach komercyjnych każdenu słowu towarzyszą przykładowe zdania z tłumaczeniami i nagraniami.

Program eTeacher pozwala tworzyć własne zbiory słówek, zdań i ćwiczeń, ale bardzo małe. Nie mniej jednak jak żaden inny pozwala przygotowywać się do klasówek, kartkówek i przepytywanek.
http://lexitools.com/reminder/ to chyba pozwala.
Z czystym sumieniem mogę polecic program, ktory mozesz znalezc na http://www.nauka-slowek.org/. Dla mnie dużą zaletą jest to, że posiada wymowe. Ponadto można do słówka dodać obrazek, co znacznie wzmaga efektywność nauki. Slowa same sie uzupelniaja przy wpisywaniu i sam znajduje tlumaczenie (wystarczy tylko ustawic kursor w polu tlumaczenia), przez co jakoś szybko mi się dodaje nowe słowa (pewnie przez to mam ich za dużo, ale przynajmniej mam pewnosc, ze nic mi nie umknie, jak na karteczkach czy na bokach stron książek). Program całkiem ladnie sie prezentuje, co jest nowością dla mnie przy używaniu darmowych porgramów. Mozna go jednoczesnie uzywac jako slownika, ponieważ posiada ogromną bazę słów w kilku językach (ja korzystam tylko z ang i hiszp) a jesli uznamy ze slowo chcemy zapamietac, za pomoca przycisku DODAJ umieszczamy je w naszej lekcji. Z tego co wiem, to program ten wykorzystuje algorytm optymalizacji powtorek, podobny do tego w SM. Ja mialam jakies pytania i watpliwosci na poczatku, ale Pan, ktory ten program stworzyl, dosc szybko odpowiada na wyslane doń zapytania. Wadą jest na pewno to, że posiada tylko wymowe angielska, no i jest tylko w wersji on line, nie mozna go sobie sciagnac:-(

Aaaaaa, zapomnialam, po kliknieciu na ten adres zapyta was zeby zainstalowac program Silver Light Microsoftu (w tej technologii jest ów program napisany ), ale instalacja trwa naprawde krociutko

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego