Program dla 16 latka

Temat przeniesiony do archwium.
Mam 16 lat i szukam jakiegoś efektywnego programu do nauki j. angielskiego.
Chce pojechać w przyszłości do college więc coś w ten kierunek, żeny dobrze się dogadać i poznać słownictwo uczelniane. Po za tym bedę chodził do szkoły językowej żeby móc zdać SAT lub TOEFL.
Polecam programy:

- Profesor Henry - wszystkie;
- EuroPlus + Cambridge;
- SuperMemo.

Jednak same programy nie wystarczą, musisz starannie uczyć się w szkole i chodzić na dobry kurs.
Bo ja tak ostatnio patrzyłem i myślałem o takim czymś: TellMeMore
http://merlin.pl/Kurs-jezyka-angielskiego-10-poziomow-zaawansowania_Techland/browse/product/8,618452.html
Z tego co wiem TellMeMore jest programem kursowym z różnymi rodzajami ćwiczeń. Ale jeśli będziesz chodził na kurs i przygotowujesz się na studia za granicą to chyba lepiej żebyś poznał naprawdę spory zasób słów. Do tego chyba też w miarę możliwości byłyby dobre lekcje indywidualne. Do kucia słówek są supermemo, Henry, Anki, eTeacher, Fiszki, mnemosyne i pewnie jeszcze kilka innych.
Możliwe, dzieki za odpowiedź.
Polecacie jakieś szkoły lub kursy w Gdańsku??
Nie ograniczaj się do jednego programu/metody. Połącz ile tylko możesz (na tyle na ile finansowo/czasowo możesz).
Programy do tworzenia własnych baz słówek i uczenia się ich (darmowe):
Mnemosyne i Anki
Programy do uczenia się słownictwa z gotowymi już bazami (płatne):
Profesor Henry i Supermemo (ten drugi odradzam, bardzo wadliwy przejrzyj informacje na anglojęzycznych forach, nie ma zwolenników poza naszymi granicami a w PL tylko przez nachalną kryptoreklamę zdobył kilku)
Programy do nauki angielskiego mające specyficzne podejście:
Tell me more i Rosetta Stone
Ponadto strony www gdzie są materiały do nauki i polecane metody nauki:
BBC, www.antimoon.com, www.how-to-learn-any-language.com
Czytanie książek po angielsku, słuchanie audibooków i podcastów, oglądanie filmów seriali. Zależnie w którym kraju chcesz się uczyć dobieraj produkcje radiowe i telewizyjne z niego. Powodzenia.
Dzięki, pewnie zastosuje się do twojej rady
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia