Programy wspomagające naukę słownictwa.

Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna
>Z ang-ang udało mi się tam znaleźć jedynie "phrasal verbs for secondary 1". Którą bazę ściągnąłeś?

Ja widziałam:
Master Erudite English
Master More Erudite English!
Beat the SAT Verbal
Już ok. Są też inne. Użyłem wyszukiwarki.
Angielskie bazy:
http://smart.fm/goals/search?autodetected=English&keyword=&language=en
(nie używałem żadnej, tworzę swoje z angielskiego. z gotowych baz używam do hiszpańskiego, ale przeglądałem je 90% jest bardzo zaawansowana)
jeżeli chcesz bardzo proste bazy to wystarczy użyć tych:
http://smart.fm/goals/search?autodetected=Polish&keyword=&language=pl
są to generalnie bazy do nauki polskiego ale jak wiesz Anki ma opcje tworzenia kart odwróconych więc zamiana kolejności to dwa kliknięcia o ile jest konieczna

pozdrawiam
Phrasal Verbs For Secondary 1 (English-English)
http://smart.fm/goals/80021
Wysłałem ci maila.
nic nie doszło :(

strzemiecin na gmail.com
bejotka:
"To Ty między innymi protestowałaś przeciwko mojej opinii."

Ah, kiedy to było... I jakie ogóle ma to znaczenie w świetle naszej rozmowy o Anki?
>bejotka:
>"To Ty między innymi protestowałaś przeciwko mojej opinii."
>
>Ah, kiedy to było... I jakie ogóle ma to znaczenie w świetle naszej
>rozmowy o Anki?

Dokładnie, ma prawo uważać, że hierarchia jest Anki>Menmosyne>SM UX> SM MSM
bo niby czemu nie.

A co do tego bejotko, że to użytkownicy Anki wściekle atakują SM, weź spójrz ile ty tu postów nastukałeś a ile my w twoim temacie. Jeden troll vs nas co najmniej kilku a nieporównywalne zaspamowanie uczyniłeś.

Wspomnę też, że osoby używające Anki nie mają żadnego powodu by go atakować, program jest darmowy Supermemo nie jest ani dla niego zagrożeniem finansowym ani żadnym innym, zwyczajnie darmowy program nie zniknie z rynku przez płatny, nigdy w historii się coś takiego nie zdarzyło, a jeżeli jest robiony przez pasjonatów to choćby jedna osoba go używała to i tak będzie istniał. Więc Anki jest nie tylko z wyższej półki ale też nie zagrozi mu żaden komercyjny program bo wyraźnie autor ma przez tyle lat inne źródła dochodu.

Natomiast dlaczego ty atakujesz Anki (i nie tylko widziałem twoje ataki na Rosette, Tell me more i inne materiały do nauki) jest dość jasne. Programy te zjadają coraz więcej rynku, są lepsze, nowsze częściej uaktualniane, tańsze lub darmowe.

Podałeś też ciekawą rzecz. Że lista 7 elementów z dźwiękiem jest ważna żeby przedstawić wyrazy przed odpytywaniem z nich, w ten sposób algorytm nie nalicza błędnie powtórek na drugi dzień oceniając twoją pamięć jako beznadziejną jak ocenisz się na 0 za nowy wyraz. Otóż Anki rozróżnia które karty są nowe, które są młode a które są już w talii długo i wyznacza dla nich różne powtórki. Ma nawet osobne statystyki dla tych kart. Zawsze ogólną ocenę za twoje postępy w nauce dostajesz na podstawie kart które długo są już w bazie (a nie nowych lub młodych). Co za tym idzie po raz kolejny program jest inteligentny ( i jego twórcy) za to superemmo potrzebuje, żeby użytkownik wiedział, że nowe karty ocenia się inaczej i wykazał się intelektem którym twórcy nie mogli.
Weź pod uwagę, że ja nie wchodziłem na forum Anki i nie umieściłem tam żadnej uwagi obelżywej. To Ty i inni fani Anki na tym forum wypisywaliście bzdury o SM.
Nie zauważyłem żadnego z peanów na temat Anki, który by nie odnosił się do bezmyślnej krytyki SM.

Nie było też, żadnej prezentacji Anki, która przedstawiała jej rzeczywiste zalety, to ja zauważyłem dwa pozytywy tego programu. Inaczej mówiąc o Anki nie można napisać nic dobrego bez krytyki SM.

I kto tu spamuje?
>Weź pod uwagę, że ja nie wchodziłem na forum Anki i nie umieściłem tam żadnej >uwagi obelżywej.

Weź pod uwagę, że ja nie wchodziłem na forum Supermemo i nie umieściłem tam żadnej uwagi obelżywej .

>To Ty i inni fani Anki na tym forum wypisywaliście bzdury o SM.

To Ty i tylko ty fan SM na tym forum wypisywałeś bzdury o Anki.

>Nie zauważyłem żadnego z peanów na temat Anki, który by nie odnosił
>się do bezmyślnej krytyki SM.

Każdy użytkownik foum ang.pl (które przypominam jest forum o nauce angielskiego a nie jak tobie się wydaje forum supermemo) może ocenić samodzielnie czyje posty były merytoryczne:
linki do zewnętrznych materiałów, polskich i zagranicznych recenzji, polskich i zagranicznych for dyskusyjnych, argumenty za i przeciw
a czyje posty były wypisywaniem bzdur:
pisaniem, że jakiejś funkcji nie ma kiedy tak naprawdę jest w programie, używanie przymiotników określających program jako kiepski bez podawania argumentów, pisanie, że nie da się czegoś zrobić kiedy się dało (wykazując się celowym kłamstwem lub brakiem znajomości programu który się krytykuje) itp.

Każdy to widzi panie bejotka, proponuję przejrzeć jeszcze raz wszystkie 4 tematy z dyskusja na ten temat i samemu porównać na podstawie tych kryteriów, ludzie umieją czytać, widzą jakich argumentów kto używał.

>Nie było też, żadnej prezentacji Anki, która przedstawiała jej
>rzeczywiste zalety, to ja zauważyłem dwa pozytywy tego programu.
>Inaczej mówiąc o Anki nie można napisać nic dobrego bez krytyki SM.

Spadłem z krzesła, od razu widać, że nie przeczytałeś ani jednej recenzji Anki z tych do których zamieściliśmy linki (około 6 łącznie) ani nawet 30 punktów które wypisałem w tym temacie. Faktem jest, że porównania dokonuje się na tle innych programów na rynku, godnym zastanowienia jest więc czemu wszystkie porównania z Mnemosyne wypadają zbalansowane, natomiast w żadnym nikt nie polecił SM a w niektórych nawet nie uwzględniano go w porównaniu.Zwyczajnie nie ta półka, SM puka w dno od spodu nie ma co porównywać go do programów z ligi ANki i Mnemosyne.
Dialog z tobą w uproszczeniu wygląda tak:
bejotka:Anki jest gorsz, jest gorsz, jest gorsze.
ludzie: czemu?, przecież Anki ma takie i takie funkcje (wymienione)a na dokładkę ma to i to czego nie ma SM
bejotka: Wcale nie ma, wcale nie ma, a jak ma to po co komu one. anki jest gorsze jest gorsze jest gorsze.
Learning long lists of unrelated words is boring, difficult and doesn't help you much when you come across those words in a different context. If you focus on learning words in the context you're most likely to find them, you're more likely to recognise them when you encounter them or need to use them again.

Źródło:
http://www.omniglot.com/language/vocab.htm

Jest to kolejny argument za tym, że gotowe bazy Supermemo są zwyczajnie nieomal bezużyteczne. PH ma przykładowe zdania, ale są one pod spodem jako dodatek, natomiast powinny być głównym elementem.
O ile mogę zrozumieć paru "przechrztów", których nicków nie wymienię, to muszę zrobić jeden wyjątek dla Lejo. W żadnym wypadku nie zaliczam go do mało inteligentnych, on jest inteligentny jak Andrzej Gołota, po walce z Lennoxem.
bejotka
i just finished reading Quirkology by Richard Wiseman. Book about, how discover the big truths in small things. How find the tell-tale signs that give away a liar. You worship intelligence but very, very hard to find intellect in your posts. You insult others but you're last person to judge others intelligence, donkey is more wise than you.

Your dissertations about sm is only to hide lack of English
You aren't highbrow scientist, rather dimwit queer
kochanie, napisze to po polsku zebys umial przeczytac. Zanim otworzysz ta swoje 'gembe', to chociaz dowiedz sie z kim masz do czynienia.
nie ma to dla mnie znaczenia kim bjk jest i jakie sa jego zaslugi w sprzedazy sm.

Po raz kolejny widze, ze gdy brak mu argumentow to obraza innych i dla tego zareagowalem. Po raz pierwszy zareagowalem, gdy wyrazil swoja opinie o kims innym.
Nigdy nie komentowalem jego postow technicznych, byc moze nawet pozwolono mu robic testy nowych wersji.
Mnie to nie interesuje bo moja reakcja dotyczyla jego chamstwa.
To, ze nadal sobie prawo do sadzenia innych a pozostali tego albo tego nie zauwazyli lub pozwalaja mu na to nie ma dla mnie znaczenia.

Zadko odwiedzam ta strone i moj wklad w jej rozwoj jest bardzo maly, pomimo to mam prawo do komentarza. Wiem rowniez, ze jak kazda inna rowniez ta strona czerpie dchody ze sprzedazy reklam w tym sm, raz napisalem, ze kazdy ma prawo wydawac swoje pieniadze na co mu sie podoba, mozna rowniez czerpac zyski z roznych zrodel.

Mozna mi zazucic, ze popelnilem orto lub grama blad, dysertacja powinna byc w l.p.
Ale reakccja byla bardzo stosowna do tego co ten osobnik wypisuje. Nie widze powodow dla ktorych stawia sie on ponad innymi.

Moj post byl arogancki dla Ciebie, ale on go po prostu nie rozumie.
Spawdzilem, ze probowal uwiesc przy pomocy sm hiszpanska grupe, ale go zlekcewazono. Na blogu angielskim bryluje i posuwa sie juz do obelg wobec innych.
Nie zauwazylas tego, czy to normalne????
Nie ma świętych krów :(
Witam

Jak ustawić w "anki" aby program odpytywał mnie ze słówek w odwróconej kolejności? Czyli raz pytał o angielskie tłumaczenie a raz o polskie?
I czy da się trenować pisownię słówek w tym programie?
Cytat: Fencek6
Witam

Jak ustawić w "anki" aby program odpytywał mnie ze słówek w odwróconej kolejności? Czyli raz pytał o angielskie tłumaczenie a raz o polskie?
I czy da się trenować pisownię słówek w tym programie?

Nie da się ustawić, aby program pytał raz o angielskie, raz o polskie tłumaczenie. Anki może automatycznie dodać po prostu 2gą kartę, odwrotną, ale wtedy jeżeli masz w bazie 100 słówek (ang-pol) to Anki stworzy dodatkowe 100 kart (pol-ang), tyle że do nauki będziesz miał 200 jednostek, ze 100 słówkami.

Pisownie możesz trenować, poczytaj posty w temacie:
https://www.ang.pl/forum/programy-do-nauki-jezykow/80522
Jeden z użytkowników wytłumaczył tam dokładnie jak to zrobić.
Witam,
chciałbym prosić o odpowiedź szanownych forumowiczów na proste pytanie:
przez lata jak widzę toczy się dyskusja między innymi na temat MSM - czyli Multimedialne Supermemo.
Dziś mamy 2011r. i funkcjonuje SM UX.

Pytanie: czy poza dostępnym wciąż SM 98 - jak dobrze rozumiem, pierwszą wersją MSM (ew. proszę o sprostowanie) są możliwe do kupienia kolejne wersie MSM? Bo SM 2002, SM 2004 jest jakby kolejnym etapem w historii Supermemo, nietożsamym z MSM?
Szczególnie chodzi mi o tą wersję MSM, która jest przez większość forumowiczów uznawana za wzorcową (jeżeli chodzi o produkty tego producenta).

No chyba, że jak np. nie chcę komercyjnej bazy z MSM to mogę spokojnie poćwiczyć SM98 dla samego słownictwa

BTW:
Śledzę od jakiegoś czasu dyskusję na tym forum, używałem dawno temu SM98, mam swoje bazy ale od tamtego czasu (10 lat ;) ) sporo pewnie się zmieniło, a z tego co widzę sensowna jest kombinacja co najmniej dwóch programów (jeden do słówek drugi do kursu ;) )

z góry dziękuję za odpowiedź
Witam,
Szukam nieskomplikowanego programu do "szlifowania" pisemnej znajomości języka.
Wymagania:

-tworzenie własnych ćwiczeń
-możliwość posługiwania się obcymi znakami, a konktetnie: ø,æ, å; w najgorszym wypadku opcja wyboru klawiatury

Opcja dodawania plików dźwiękowych mile widziana, aczkolwiek nie jest niezbędna.
Temat przeniesiony do archwium.
31-49 z 49
| następna

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie