Egzaminy & studia na NKJO UJ w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
Do wszystkich zorientowanych:
zastanawiam sie nad przystapieniem do egzaminow wstepnych na NKJO UJ w tym roku. Bede rownoczesnie konczyc polonistyke, i chetnie bym sobie jeszcze cos postudiowala, a angielski byl od zawsze moja pasja, w dodatku chcialabym uczyc w szkole (chyba bardziej angielskiego niz polskiego).
Czy ktos moglby mi tak ogolnie powiedziec, na jakim poziomie jest egzamin wstepny, czy mozna gdzies zdobyc przykladowe testy z poprzednich lat i z czego najlepiej sie przygotowac? Jesli chodzi o moj poziom, to hmm.... okolo CAE, bo niedawno zdawalam ten egzamin (wynikow jeszcze nie mam). Myslicie, ze mam szanse? Gdyby nie udalo sie dostac na dziennie, biore pod uwage mysl o zaocznych. Bede wdzieczna za wszelkie informacje.
NKJO AP dosyć trudno się dostać, poziom jest wysoki na uczelni, miła atmosferka. Zaoczne kosztują 2000 za semestr (zajęcia co tydzień pt / sb), no a dziennie oczywiście dzień w dzień. Test możesz kupić na miejscu w sekretariacie (bardzo miła pani) za około 4 zł. Sekretariat 2piętro. Instytut jest na Karmelickiej, budynek nowy, biblioteka pełna książek a kadra wymagajaca. Egzamin na studia składa się z pisemnego i ustnego. Jak zdasz na więcej niż 60% pisemny to idziesz na ustny. Ogólnie jak umiesz ang. to się powinnaś dostać. Pierwszy rok jest bardzo ciężki (zarówno na dziennych jak i na zaocznych). Ludzie fajowi, na 2 roku sa praktyki w szkołach, itp....... Ogólnie polecam!!!!!!!!
Zobacz jeszcze na stronkę internetowa uczelni, tam na pewno coś znajdziesz. Do egzaminu wstępnego można kupić książeczkę przygotowującą za ok. 20zł - jest chyba też w sekretariacie.
powodzenia, pa, pa.
W sumie to pytalam o UJ, a nie AP, ale mimo wszystko dziekuje Ci za tak wyczerpujace (i szybkie!) informacje. Moze kolo tej uczelni tez sie zakrece?
A co powiedza UJotowcy?
Egzamin jest dosc trudny, generalnie ok. CAE, co wcale niestety nie daje gwarancji, ze sie dostaniesz, ale w Twoim przypadku niewatpliwie warto probowac ;) Zawsze mozna isc na wieczorowe (maja zajecia z dziennymi, tyklo niestety trzeba placic) - a na nie sie dostaniesz w 99%. Testy mozna zakupic w sekretariacie na Kanoniczej, czasami (sporo taniej) na allegro czy przez ogloszenia tutaj - na ang.

Ciezko stwierdzic z czego sie najlepiej przygotowywac - tak jak uczac sie do CAE pewnie korzystalas z podrecznikow do gramatyki, slownictwa itp. Na pewno warto przejrzec Advanced Grammar in Use i czytac prase. Jezeli masz jeszcze jakies pyatnia chetnie odpowiem.
A mozesz podac mi maila albo numer gg? A jesli nie chcesz go upubliczniac na forum, to prosze odezwij sie do mnie: [email]
Wielkie dzieki!
Mysle, ze lepiej (i mi wygodniej ;) pisac tu na forum. Zawsze ktos moze cos ciekawego dopisac... Pytaj smialo :) Odpowiem na ile bede w stanie.
a to nkjo ma jakas strone?? bo ja kompletnie nic o tym nie wiem a chetnie bym sie dowiedziala
pzdr
Wlasciwie masz racje... w zasadzie chcialam tak ogolnie Cie popytac o NKJO. Domyslam sie, ze udalo Ci sie tam dostac, wiec mozesz fachowo udzielic dobrych rad kandydatom... Ja na razie jestem jeszcze na etapie zastanawiania sie nad swoimi szansami w egzaminie. Po CAE (wyniki maj/czerwiec) nie jestem w 100% zadowolona, pewnie dlatego, ze moja glowna nauka polegala na przerabianiu testow i bazowaniu na jakiejs dawno temu zdobytej wiedzy... Niewazne.
Wracajac do NKJO, to czy uwazasz, ze lepiej probowac dostac sie na dzienne, a gdyby sie nie udalo, sprobowac zalapac sie na wieczorowe lub zaoczne, czy lepiej od razu na zaoczne. Mysle, ze po roku pewnie i tak musialabym sie na nie przeniesc, ale z drugiej strony darmowy rok studiow (= oszczednosc ponad 4 tys.) BARDZO kusi! Zatem czy bardziej preferencyjnie przy przyjeciach sa traktowani kandydaci zdajacy od razu na zaoczne, czy ci, ktorzy odpadli w walce o dzienne i probuja gdziekolwiek sie zaczepic?
No i tak w ogole jestem ciekawa Twojej opinii na temat roznicy miedzy dziennymi a zaocznymi. Bo rozumiem, ze dzienne i wieczorowe poza odplatnoscia sa identyczne?
http://merlin.in.uj.edu.pl/
Ostatnio bylo tak, ze 100 najlepszych osob po pisemnych przechodzilo dalej (do ustnych) i sposrod nich KAZDY w razie porazki mial prawo wpisu na wieczorowe. Teraz pewnie bedzie inaczej (proporcjonalnie?) z racji nowej matury. Mysle, ze o to, ze przejdziesz pisemne nie masz za bardzo sie co bac (jezeli rzeczywiscie jestes na poziomie CAE i nie ledwo, ledwo), na pewno warto popracowac, bo czesto liczy sie kazdy punkt. Warto rowniez zapoznac sie z tymi materialami do rozmowy kwalifikacyjnej, bo prosporcje wynosza 50% egz. pis., 25% egz. ustny, 25% rozmowa (po polsku).

No i walcz. Bo na ustnych jest juz ciezko i trzeba byc albo bardzo wygadanym, albo byc na poziomie CAE na A albo miec duzo szczescia czego Ci zycze :)
A co do zaocznych, to z tego co wiem (a wiem niewiele) maja innych wykladowcow, inne zajecia, chyba wyzszy poziom poczatkowy (nikt nie bawi sie w nadrabianie zaleglosci). Niestety nic wiecej nie umiem na ten temat powiedziec.....
HEY !!
JAK TO JEST Z NOWA MATURA W NKJO?? BYLAM NA STRONCE ALE NIE ZNALAZLAM TAMN NIC DOTYCZACEGO JAK JEST Z NOWA MATURA?? CZY TEZ SA TAKEI EGZAMY JAK BYLY W POPRZEDNICH LATACH TZN PISEMNY ANG, USTNY PLUS ROZMOWA KWAL??
PZDR
Zerzniete zywcem ze strony UJ:

Nazwa jednostki:
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych


Rok akademicki:
2005/2006
Kierunek:
filologia
Specjalność:
w zakresie języka angielskiego
Specjalizacja:

Typ studiów:
zawodowe
Tryb studiów:
dzienne
Liczba semestrów:
6
Główny język wykładowy:
angielski
Strony WWW studiów:
http://merlin.in.uj.edu.pl
Opłaty:

Kryteria przyjęcia:
Stara matura: Egzamin pisemny z języka angielskiego, egzamin ustny z języka angielskiego, rozmowa kwalifikacyjna w jęz. polskim dot. materiałów związanych z zawodem nauczyciela (dostępne dla kandydatów w NKJO). Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci na studia dzienne, lecz zostali zakwalifikowani do części ustnej egzaminu będą mieli prawo wpisu na studia zaoczne lub wieczorowe w miarę wolnych miejsc, bezpośrednio po ogłoszeniu wyników egzaminu. Nowa matura: 1. Punkty za przedmioty na świadectwie maturalnym: - język angielski (poziom rozszerzony) - język polski lub historia (poziom rozszerzony) 2. Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca przydatność do zawodu nauczyciela na podstawie 3 lektur przeczytanych przez kandydata (lektury ogłaszane przez NKJO).
Limit przyjęć:
30
Termin i miejsce składania dokumentów:
Od 16 maja do 15 czerwca 2005 roku – wszyscy kandydaci z wyjątkiem kandydatów zdających nową maturę. Do 1 lipca 2005 roku – kandydaci zdający nową maturę. Kraków,ul. Kanonicza 14
Opis studiów:
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych UJ posiada: Sekcję Języka Angielskiego i Sekcję Języka Niemieckiego. Studia trwają 3 lata i kończą się egzaminem licencjackim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, od roku akad. 2005/2006 każda z sekcji realizować będzie program dwujęzyczny adresowany do osób pragnących nabyć kwalifikacje do nauczania dwóch języków obcych. W Sekcji Języka Angielskiego językiem głównym będzie angielski, a drugim niemiecki. W Sekcji Języka Niemieckiego językiem głównym będzie niemiecki, a drugim angielski. Absolwenci będą uprawnieni do nauczania obu języków we wszystkich typach szkół z wyjątkiem wyższych uczelni. Od kandydatów wymaga się gruntownej znajomości języka głównego. Taka znajomość języka drugiego nie jest konieczna. Powyższy program opracowany został na podstawie wytycznych MENiS i realizowany będzie przez wybitnych filologów anglistów i germanistów. Obejmuje on między innymi następujące przedmioty: praktyczna nauka języka obcego głównego i drugiego, metodyka nauczania obu języków obcych, językoznawstwo, kulturoznawstwo literatura poszczególnych obszarów językowych, elementy psychologii, socjologii i pedagogiki, informatyka, emisja głosu. Studenci zobowiązani są do odbycia 180 godzin praktyki pedagogicznej w szkołach pod kierunkiem doświadczonych metodyków. Egzamin licencjacki polega na obronie pracy dyplomowej. Kolegium dysponuje specjalistyczną biblioteką oraz multimedialną pracownią komputerową ze stałym łączem internetowym, dostępną dla studentów.
Dodatkowe uwagi:
Termin egzaminu: 7.07.2005 r.
hej! ja tam ( NKJO UJ) studiowalam, noi... trudno sie dostac na studia, ale potem jest bardzo latwo studiowac... nawet powiedzialabym ze bardzo malo sie robi! potem 2 dni przed egzaminem i masz 4 w kieszeni:)
Dzieki kunegundzi za wszelkie informacje!!! Testy z poprzednich lat juz mam i jestem coraz blizej decyzji o podejsciu do tego egzaminu! Choc pewnie duzo jeszcze pracy przede mna... Mam jeszcze jedno pytanie, na co polecilabys zwrocic szczegolna uwage podczas przygotowan do tego egzaminu? Szczerze mowiac, chyba najbardziej boje sie czesci ustnej...
Jeszcze jedno pytanie do wszystkich, ktorzy przeszli przez egzamin wstepny na NKJO UJ: czy moglibyscie powiedziec mi cos wiecej na temat czesci ustnej? nie chodzi mi o "rozmowe", ale egzamin ustny z angielskiego.
I jeszcze jedno - moze znalazlby sie ktos, kto studiuje tam zaocznie?
hey aslishan mam do ciebie takie pytanko a propos testow do nkjo : czy mozna je kupic tylko na miejscu czy da sie jakos droga wysylkowa??
pzdr
gdzies mi sie obilo o oczy, ze ktos je sprzedaje na gieldzie... poszukaj w ogloszeniach. chyba wiekszosc osob wysyla.
hey dzieki za info. ale oczywiscie ja zle przeczytalam i mi wcale te testy nei sa potrzebne bo zdaje nowa mature.
ale i tak mam jescez pytanie bo jest napisane ze ci z nowa matura przystapia do rozmowy na podstawie 3 lektur ktore maja byc ogloszone przez nkjo.bylam na stronie nkjo i tam nic nie jest ogloszone poza tym ciezko sie czegos dowiedziec bo ostatnia aktualizacja jest z 2004 roku chyba ze mi coś sie nei chce zaladowac;(( wiec moje question: gdzie moge sie dowiedizec o tych lekturach??
pzdr
ludzi macie zestawy z oke krakow na angielski ustny rozszerzony
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą