pytanie do mg

Temat przeniesiony do archwium.
czy zdajac egzamin ustny na ILS moge byc zapytana np o historie i literature czy tylko z dziedziny przyszlej pracy magisterskiej???
1. Niestety, nie ucze na ILS i nie wiem, o co pytaja na egzaminach.
2. O jaki egzamin chodzi? Bo chyba nie o wstepny na studia dzienne?
mam na mysli egzamin na studia uzupel magisterskie, wiem ze w tym samym terminie jest egzamin do katedry jez specjalistycznych oraz na lingwistyke stosowana UW, chchialabym sprobowac na obydwa te kierunki, ale jest to chyba fizycznie nie mozliwe:( poza tym nie wiem, gdzie sa wieksze szanse przyjecia (ukonczylam NKJO) ??? i przepraszam moje pytanie dotyczylo lingwistyki- tam jest egzamin ustny i ciekawa jestem o co egzaminatorzy pytaja??? czy jest to goolne sprawdzenie umijetniosci jezykowych czy rozmowa na temat interesujacej kandydata dziedziny??? naprawde nie wiem co robic, gdzie zdawac??? podobno jest Pan osoba kompetentną dlatego zwracam sie o pomoc
na ils pytaja o niewiedomo co. cos o sobie, cos o kraju anglojęzycznym, o temt pracy licencackiej i co w niej bylo, o zainteresowania.Punktuja to wedlug upodobań, a zamieszanie na wydziale takie ze hej, a papiery zlozone potem samemu trzeba odbierac w przypadku niedostania sie. Na kjs za to grama byla prosta, i ustny mozna bylo przygotować na podstawie tematow podanych na stronie kjs.ale zadaja strasznei dziwne pytania, o kraj anglojęzyczny mozna bylo sie spodziewac, ale o Nowej Zelandii i jej zwiazkow z polska?.
mowisz pewnie o zeszlorocznych egzaminach??? dostalas/es sie??? i gdzie jest wiecej kandydatow???
mozesz podac jakis kontakt do siebie gg??? chetnie zapytalabym o szczegoly?
mg jestes tu jeszcze???
ehhhh chyba mi nie odpowiedzą:(((
Jestem, ale nie mam nic do dodania.
I guess mr Mg doesn't spend the entire afternoon sitting in front of the screen, waiting for your questions.
cheers
Agus wiem o tym doskonale, po prostu jestem zdesperowana i poszukuje pomocy to nic strasznego chyba poprosic kogos o wyrazenie wlasnej opinii??? jesli nie mam z kim na ten temat porozmawiac....

do mg: A czy moglby Pan cos blizej powiedziec na temat tego jak wygladaj egzaminy wstepne na sum KJS??? z jakich zrodel przygotowywac sie itd???
Trudno mi wskazać źródła. tematy (aktualna lista na serwerze Katedry) są dość ogólne. Zwracamy uwagę na bogactwo języka i poprawność, ale także na ciekawe przemyślenia. Można nie wiedzieć, kiedy urodził się poeta, ale mądra synteza twórczości zrobi dobre wrażenie.
czyli mam rozumiec mg że jest prawdopodobienstwa ze zoastane zapytana z wielu dziedzin??? czy egzaminatorzy pytaja egzamionujacego z ktorej dziedziny chcialby pisac przyszla prace magisterska i na tym skupiaja swoja uwage??? ( tak jest podobno na niektorych uczelniach) i jeszcze jedno pytanie czy posiada Pan jakies informacje na temat przecietnej liczyby chetnych (kandydatow) do kjs???
>czyli mam rozumiec mg że jest prawdopodobienstwa ze zoastane zapytana
>z wielu dziedzin???

Po pierwsze będzie rozmowa na wylosowany temat. W trakcie rozmowy mogą pojawić się, oczywiście, różne pytania, ale to będą tematy poboczne

czy egzaminatorzy pytaja egzamionujacego z ktorej
>dziedziny chcialby pisac przyszla prace magisterska i na tym skupiaja
>swoja uwage???

Do tej pory nie pytaliśmy.

>> przeciętna liczba kandydatów

proszę o telefon do sekretariatu 55-34-208
dziekuje, wlasnie wydrukowalalm sobie tematy egzaminu ustnego:) faktycznie sa dosyc ogolne, zatem zadam jeszcze jedno pytanie, jakie ksiazki polecalby Pan przygotowujac sie do egzaminu pisemnego? czy gdzies mozna zdobyc taki przykladowy egzamin??? czy jest to wylacznie gramatyka np na poziomie cpe czy moze wszystkie sprawnosci jezykowe???
przepraszam z calego serca ze tak truje:) ale naprawde zalezy mi zeby dowiedziec sie jak najwiecej:) i jeszcze raz dziekuje za wszelkie cenne wskazowki
testy są prawdopodobnie dostepne w sekretariacie, a może także w pokoju xero na parterze (Szturmowa 4).
Test jest leksykalno-gramatyczny
Nie potrafię polecić żadnych podręczników, ale jeżeli ktoś radzi sobie z testami na CPE, nie powinien mieć problemów.
bardzo dziekuje!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa