przykładowe zadania na uw muz kjs

Temat przeniesiony do archwium.
hej! zakupilam przykladowe testy na uw kjs muz gdzie nie omieszkam wspomniec wybieram sie:)

byc moze testy nie sa niewiarygodnie trudne ale mowiac szczerze nie jestem w stanie "wpasc" na niektore odpowiedzi... i obawiam sie ze na tescie w "ramionach" wszechogarniajcego stresu bedzie jeszcze gorzej...:(

jesli macie jakies pomysly bardzo prosze o pomoc:) (byc moze to tylko chwilowa niemoc mojego umyslu mam nadzieje...)

np.
wstaw jeden wyraz zaczynajacy sie od literki o
1. the glass door was ........ so i couldn't see who was standing behind it
2. the new regulations will come into force as ..... 23rd May
3. the new regulations will be in force from 23rd May........
4. let me know how you're doing ........ you have settled down
5. you'd better .......... working part time in your present situation
lub: zaczynajace sie od d
before serving,.....the juice with cooled, boiled water
he eventually agreed to go........ his initial reluctance
rescue teams are searching through the ...... of the collapsed tower

byc moze moj zasob slownictwa jest niewystarczajacy by przejsc nawet przez sama pisemna kwalifikacje... byc moze... cwicze testy cpe, robie testy z ksiazeczek pana Kaczmarskiego... a moze to moja wyobraznia nie funkcjonuje poprawnie... sama nie wiem

z jakich ksiazek radzicie sie przygotowywac do tych testow??? a moze to i tak bedzie bezowocne???
anybody to help???
w pierwszym był dała 'opaque'
w trzecim onwards
despite his initial reluctance
debris of the collapsed tower,
w piątym może 'oppose',
'dilute' the juice with cooled...;
w drugim chyba coś nie tak:p

pozdr.
aha, i w czwartym może 'once' you have settled down,
w drugim bym dała obligatory, ale jeszcze 'on'

pozdr.
w drugim 'as of'
serdeczne dzieki :) niestety ja sama na wiekszosc z tych przykladow nie wpadlabym:(((
ja też nie wszystko bym zgadła, rzeczywiście całkiem trudnawe, ale życzę powodzenia:)
co do ks., to nie mam pojęcia

pozdr.
PS w ktoryms z nich jeszcze nad omit mozna sie zastanowic, ale głowy nie dam;)
>5. you'd BE better ...... working part time in your present situation

Teraz łatwiej? :-)
czy ktos orientuje sie moze jak w tym roku wypadły egzaminy na kjs?jaki był stopień trudności? mówie tutaj o dziennych...zdawalam w tamtym roku,niestety nie udało sie,w tym juz sie nie odwazyłam niestety:/
nope:((( a owrd must be in negative meaning for sure but i don't know it for the time being!
Drogi Panie mg moze Pan mi poradzi z jakich ksiazek najlepiej skorzystac zeby dobrze sie przygotowac do tych egzaminow??? a moze po prostu nie ma juz wiekszego sensu cwiczyc na 3 tyg przed???
i z taka niewiedza jezykową....:(( liczyc na lud szczescia...?!
pearlbest - nie martw sie tak bardzo,. ze czegos tam nie wiesz. angielskie słownictwo to wór bez dna i zawsze sie znajdzie cos nowego, jak dlugo by sie nie uczyć
słyszałam,że wiekszość tak tam idzie :-), ale tak 3 lata tam studiować?gdzie te czasy, jak sum było 2letnie?hmm...
1. you'd be better off

2. łuT szczęścia

3. Może przeglądać słownik - każdego dnia jedną literkę - i przypominać sobie różne słówka?
tak łut:)
moja wina moja bardzo wielka wina:)
do zony exe:)
z tego co kiedys czytalam na forum wybieralas sie na kjs:)??? czy to sie zmienilo?
czy ktos mi powie jak wygladaly egzaminy na kjs w tym roku?jaki byl ich poziom w porownaniu do lat ubieglych?
mam pytanie do wszystkich dobrze zorientowanych oraz do Pana mg:) jest taki temat na egz ustne na kjs(muz) : zwiazki Polski z krajami anglojezycznymi- gdzie szukac materialow??? mam z tym olbrzymi problem- jak wiele powinnam wiedziec? fakty? pakty, porozumiania, historię??? w jaki sposob sie przygotowac do tego tematu lub do tematow typu wybrana epoka historyczna??? ( czy ma ona dotyczyc tylko W Brytanii czy rowniez USA???) bardzo dziekuje z gory za odpowiedz
Można sobie wybrac kraj. Komisja zada pytanie "A inne kraje" i trzeba wtedy powiedziec 1-2 zdania z sensem.
Kilka przykladow z pamieci:
Davies, nasze pielegniarki w Anglii
Kosciuszko, emigracja do USA
dywizjon 303, Enigma
Strzelecki
itp.
Wielkie dzięki:) jakoś nie patrzę optymistycznie na wynik mojego pisemnego... niezbyt wierzę że dostanę się do ustnego ale mimo wszystko warto spróbować:)
Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Jest Pan Aniołem:) (i to cierpliwym)
Temat przeniesiony do archwium.