Co To Oznacza???????

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym się dostać do kolegium nauczycielskiego (na angielski) i w wymaganych dokumentach przeczytałam że będzie wymagane zaświadczenie od lekarza o przydatności do wykonywania zawodu. Co dokładnie będzie badane? Czy jeśli mam bardzo słaby wzrok to od razu mogę powiedzieć studiom bye-bye? To absurd!
nie, to jest zwykłe zaświadczenia lekaskie że możesz studiować na dowolnym kierunku. Nie wiem co musiałoby ci dolegać żeby ci go nie wystawili. Także spokojnie :)
szczerze mowiac to nic nie jest badane... na takim zaswiadczeniu jest wymienionych kilka cech, glownie o odrazajacym wygladzie... alelekarz TYLKO patrzy na ciebie i podpisuje to zaswidczenie...musialabys byc chora psychicznie albo miec twarz zablizniona od ognia zeby nie dostac zasiwadczenia... przeciez nauczyciele czesto maja slaby wzrok, szczegolnie z wiekiem i stazem im to przychodzi ;) najlepiej sciagnij sobie wzor takiego zaswiadczenia ze strony kolegium i sama zobaczysz jak to wyglada...pozdrawiam ;)
nie wiem jak musiałbyś chora żeby tego zaświadczenia nei dostać :)
zresztą zaświadczenie do NKJO to takie od laryngloga że nadajesz się do pracy wymagającej wysiłku głosowego.
Tak wyglada to zaswiadczenie: http://nkjogliwice.webpark.pl/pliki/lekarskie.rtf
W praktyce jest tak, ze idziesz do przychodni, lekarz Ci to podpisuje, daje pieczatke i zalatwione.
Zwykle nawet nie jest potrzebny specjalny druczek, ja dałem zaświadczenie nabazgrane na druku recepty i było ok.
takie badanie (raczej ogolne) teoretycznie powinno miec miejsce lecz raczej nie ma a najlepiej wybrac sie do internisty kiedy ja poszlam to pan doktor zapytal tylko ile potrzebuje na kazdym zarzucil swoj podpis i skreslil co niepotrzebne a date i nazwisko sam kazal wypelnic ;P druczek byl od niego a jesli chodzi wlasnie o ten druczek to w kazdym kolegium moze byc inny moj wygladal inaczej niz ten lekarski (bo do kolegium chcieli inny i na inne kierunki na ktore zdawalam inny) a takze inaczej niz ten pod linkiem wyzej ale to i tak nie ma wiekszego znaczenia i mala ciekawostka w wawie nie wymagaja takiego zaswiadczenia...
A u mnie było jeszcze badanie u laryngologa. Pan dr sprawdzał, czy nie jestem głuchy i co też ciekawego mam w gardle:)
i co tez takiego ciekawego miales w tym gardle? :-)
Wiesz, ja już byłam na takim badaniu w czerwcu. Spokojnie :) Miałam wtedy anginę ropną i trochę się obawiałam, że jak pokażę lekarzowi moje gardło, to nie przejdę ;) Jakież było moje zaskoczenie, gdy powiedział: "Idealne gardło" :D Będzie dobrze, powodzenia :)
Temat przeniesiony do archwium.