UW - ligw. stosowana, zaoczne mgr !

Temat przeniesiony do archwium.
witam!
chcę się dostać na lingwistykę stosowaną II st. (mgr) na UW - tryb zaoczny, grupa z j. ang. kryteria kwalifikacyjne to ocena z dyplomu oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej: "Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona jest w wybranym języku obcym (j. angielski, francuski lub niemiecki) i dotyczy zainteresowań naukowych i zawodowych kandydata oraz jego ogólnej wiedzy o języku, realiach i kulturze obszaru wybranego języka".
czy ktoś z Was orientuje się, jak wygląda taka rozmowa? jakich pytań można się spodziewać? czy gdzieś jest lista lektur, albo może czy Wy możecie zasugerować coś, co warto przeczytać?
czy duże jest zainteresowanie tymi studiami w trybie zaocznym, jakiej konkurencji powinnam się spodziewać? jeśli możecie podzielić się doświadczeniami ze studiów samych w sobie, to też będę wdzięczna; najbardziej zależy mi na informacjach dot. rozmowy kwalifikacyjnej, bo to już we wrześniu...

z góry dzięki, pozdrawiam,
ag.
Hmm, chyba masz jakieś stare dane :)

Wchodzę na stronę, loguję się i czytam jak następuje:

O przyjęcie mogą się ubiegać osoby, legitymujące się dyplomem licencjata, magistra lub równorzędnym o profilu filologicznym w zakresie języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego oraz osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra lub równorzędny innego kierunku i posiadają certyfikat C2 biegłości Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub włoskiego.

Podstawą kwalifikacji jest:

- złożenie przez kandydata kompletu dokumentów;
- konkurs dyplomów.

Rozmowa kwalifikacyjna jest dla kandydatów z dyplomem zagranicznym, ale z języka polskiego.
to jest IKLA, nie ILS
dokładnie, Merix, mówisz o tłumaczeniach specjalistycznych (IKLA), a ja pytam o lingwistykę stosowaną (ILS).
Interesują Cię tłumaczenia ustne czy pisemne?
interesują mnie tłumaczenia w ogóle.
czy pytasz może pod kątem wyboru między tłumaczeniami spec. a lingwistyką stos.? w tym momencie niestety nie mam wyboru, bo nie mam certyfikatu C2.
certyfikat C2 ALBO lic. filologiczny z danego języka.
Cytat: mg
certyfikat C2 ALBO lic. filologiczny z danego języka.

Wczoraj wczytywałam się w zasady rekrutacji na studia 2 stopnia i tam był certyfikat na poziomie c1. ktoś moze to zwerefikować?
Tu jest C2
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=ZU-FL-JSP&kategoria=
Witam
Również mam to samo pytanko czy ktoś wie jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na studia II stopni zaoczne Lingwistyka Stosowana (UW)? Bardzo proszę o odpowiedź
mam bardzo ogolne informacje o rozmowie kwalifiakcyjnej na ILS, ale sprzed 2 lat, dotycza jednak j. niemieckiego. Wydaje mi sie jednak, ze kryteria sa podobne, jesli chodzi o jezyki.
Kolezanka zdawala po NKJO na te uczelnie. Mimo, ze na stronie rekrutacyjnej byly jakies tematy do przygotowania, to ona mowila, ze rozmowa byla calkiem luzna, nie sprawdzali wiedzy ze studiow licencjackich, chcieli sie zorientowac w poziomie kandydata. Ta dziewczyna sie dostala.
@mg ok teraz rozumiem, Ty wrzuciłaś tłumaczenia specjalistyczne, mi chodziło o zwykłą lingwistykę drugiego stopnia --> https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DU-FL-ILS
no i tam dla osob ktore nie skończyły ils 1 stopnia jest drugi język na c1 ;) zresztą ja jestem dopiero na 2 roku ang, wiec wszystkoo sie może jeszcze zmienić 3 razy, znając nasz system edukacji.
na temat C2 odpowiadałem komuś innemu

<<no i tam dla osob ktore nie skończyły ils 1 stopnia jest drugi język na c1 ;)>>

Nie dla osób, które nie skończyły ILS, ale dla takich, które nie studiowały dwóch języków obcych.
spoko:)
michagros, dzięki za info.
jeśli ktoś mógłby podzielić się info dot. rozmowy w j. angielskim, byłoby super :)
Temat przeniesiony do archwium.