Amerykański angielski

Temat przeniesiony do archwium.
Jak jest wspomniane w temacie chcę mówić w amerykańskim angielskim. Jestem na fil.angielskiej i wykładowca od gramatyki powtarza, że mówię po brytyjsku przy czym prof od fonetyki mówi, że to prawda, lecz dla niego moje wypowiedzi to bardziej amerykański. Cały problem tkwi w tym iż prof od fonetyki powiedział mi, że mam ćwiczyć. No i tyle.Nie dał mi żadnych wskazówek Możecie mi podrzucić sposoby w jaki mogę ćwiczyć sobie amerykański angielski? Myślę o oglądaniu filmów. Macie jakieś inne propozycje?
Polecam program "Say it Right". Mogą być też podręczniki do nauki wymowy amerykańskiej (np. "American Accent Training"). I praca, praca, praca. Nie wystarczy oglądanie filmów - trzeba dużo powtarzać. z wykorzystaniem dobrej jakości nagrań opracowanych konkretnie pod kątem nauki wymowy. Warto też doczytać, jakie są różnice pomiędzy wymową amerykańską i brytyjską, i jak wymawiane powinny być poszczególne głoski.
Przed laty był w księgarniach podręcznik z audiokasetami p.t. "American English for Poles", opracowany bodajże przez Instytut anglistyki UW. Warto poszukać w sieci, może jakaś ma go w magazynie.
edytowany przez bejotka: 30 lis 2011
tak, polecam "Say It Right", z którego to programu obecnie korzystamy na fil. ang. z akcentem amerykańskim! :-)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie