amerykanistyka

Temat przeniesiony do archwium.
hej czy ktos wybiera sie na amerykanistykę lub zna kogoś kto już studiuje? Najbardziej interesuje mnie test wiedzy o Kanadzie i USA z jakich książek sie przygotowywać lub pytania jakie tam sa pytania albo ktos posiada test z lat ubiegłych bardzo proszę o pomoc
Jestem studentką lubelskiej amerykanistyki, FANTASTYCZNY kierunek. Ciekawy, bardzo rozwijający, ale też pracochłonny. Do examinu, a właściwie części kulturowej uczyłam się min z książki 'Spotlight on USA' (ciekawa i pojemna w treść publikacja). Oczywiście generalnie liczy się szeroka wiedza ogólna nienabyta z podręczników, obeznanie w realiach amerykańskich.
w lublinie ten kierunek nazywa się filologia angielska w zakresie studiów amerykanistycznych i zastanawiam się jakie tam są przedmioty czy duzo jest takich stricte filologicznych? Bo ja chciałabym zgłębiac wiedzę o tych krajach uczyć się języka a;e bez zbędnego zagłębiania się w gramatykę i literaturę brytyjską bo jak sądze naucza się brytyjskiej odmniany angielskiego
Corbse Bride!!! Proszę opowiedz mi o tych studiach bo bardzo chcę się na to dostać, tylko obawiam się że jeszcze za mało umiem. Jaki tam jest poziom i jaki poziom trzeba mieć by się dostać. Może podpowiesz mi jakieś książki zarówno o kulturze i historii jak i takie do nauki. Jak tam jest, armosfera itd..., przedmioty, czym to się różni od zwykłej filologii angielskiej,.? Ja jestem na razie w 2kl LO a mój poziom pre-CAE. Ja oczywiście będę jeszcze się doszlifowywać z językiem, bo barrrdzo chcę się tam dostać!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę odpisz albo na forum, albo mailem - [email]

Pozdrowionka;-)

« 

Praca za granicą

 »

CAE - sesja zimowa 2005