Lingwistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Czy z wynikiem: Angielski rozszerzony 93% i z francuskim rozszerzonym 80% mam szansę dostać się w Lublinie na Umcs na lingwistyke stosowana z kombinacja angielski+francuski, albo na przykład do Warszawy na Uniwersytet Warszawski ? Bardzo proszę odpowiedź
na umcs pewnie bez problemu, a jeśli chodzi o uw, to kolega miał 98% z ang i 90 z franc oba na R i się dostał, więc szanse masz duże myślę
wszystko kurcze zależy głównie od tego ile będzie chętnych, ale jak sprawdzałem na uw to na jedno miejsce są 4 osoby i to i tak mało w porównaniu z innymi kierunkami. obyś miałą rację :)
Od kiedy wprowadzono nowe zasady, liczy się też polski i w małym stopniu matma (mam na myśli UW). Weź to pod uwagę, szacując wynik.
wiem o tym :) na szczęście polski zdawałem rozszerzony i myśle ze z 50% bede miał a z matmy podst 70%. Jest tu może ktoś, kto studiuje lingwistykę na umcs lub na uw?
Jestem na UW. Szanse jakieś masz, jesteście w niżu, boom na lingwistykę chyba trochę minął (wnioskuję między innymi po częstotliwości przewijania się tematu na tym forum). Gdzieś mi się niestety zapodział plik z progami zapisany "dla potomności", sprawdziłabym...
Kandydat na rodzynka! Niewielu was tu u nas, babski kierunek, proporcja 1:9 mniej więcej...
Jedno ostrzeżenie: ILS ryje banię. Dokumentnie. A francuski ma reputację najcięższej sekcji po rosyjskim (znaczy się: rosyjski, długo, długo nic, francuski...).
Powodzenia ;)
może wątek się nie przewija, ale nadal dużo ludzi celuje w lingwistykę ;) że niby rosyjski gorszy od francuskiego? ale chyba tylko w przypadku gdy mówimy o literaturze czy historii, bo z pewnością nie z punktu gramatyki ;)
Chodzi o to, że prowadzący na rosyjskim najbardziej cisną, męczą i dręczą; nie o trudność języka jako takiego.

Tak, francuski też jest w czołówce hardkoru, przekonałam się na własnej skórze!!
ja też. nawet przez semestr studiowałam ten piękny język pełen nienaturalnych (wg mnie) dźwięków, ale widziałam na własne oczy, że jeśli ktoś kocha ten język, to dla niego bułka z masłem - zasada stara jak świat ;)
czy ktoś studiuje może lingwistykę na Uniwerstytecie Gdańskim i mógłby coś na ten temat napisaać? ;)
Z angielskiego wyszło mi 93% a z francuskiego tylko 67%. Mam nadzieję, że to wystarczy na UMCS bo jak nie, to chyba załamię się.
edytowany przez Vogueshow: 29 cze 2012
Cytat: Vogueshow
Z angielskiego wyszło mi 93% a z francuskiego tylko 67%. Mam nadzieję, że to wystarczy na UMCS bo jak nie, to chyba załamię się.

ja mam z ang 85% a z franc 82% koleżanka z UMCSu powiedziała, że dostanę się bez problemu ^^ więc musisz się z takim wynikiem dostać ;P
czyli będziemy zapewne studiować razem, miło mi :)
Cytat: Vogueshow
czyli będziemy zapewne studiować razem, miło mi :)

i vice versa :) byłoby ekstra! :)
teraz trzeba czekać na wyniki rekrutacji. chyba 12 lipca będą ogłoszone na UMCS :)
Cytat: Vogueshow
teraz trzeba czekać na wyniki rekrutacji. chyba 12 lipca będą ogłoszone na UMCS :)

ja mam zaznaczony 11 lipca,a 12, 13 i 16 to składanie papierów ;)
a możliwe , ze 11 :)
hej :) mam takie pytanko- od tego roku na UW tłumaczenia specjalistyczne zamieniły sie w lingwistykę,a lingwistyka w jakiś kierunek o bardziej roznudowanej nazwie. no i teraz tak- na tą ex-lingwistykę można startować jedynie z rozszerzeniami, natomiast na te extłumaczenia- można i z podstawą ( tak się złożylo, że pisałam tylko postawę z niemca). no więc złożyłam, choć pełna obaw( wziełam pod uwagę próg z tłumaczeń i nawet wyszły mi 3 punkty zapasu- oczywiście wiadomo,że jakoś za bardzo nie ma się co tym sugerować,ale zawsze jakaś wskazówka. i oczekiwane pytanie: czy może jeszcze ktoś z podstawą z drugiego języka próbuje na ten kierunek?
co ciekawe, na UMCS nie mam szans praktycznie, a na UW- jakieś teoretycznie tak, więc nie jestem pewna czy dobrze to policzyłam;)
są różne progi na różne kombinacje języków, a w zestawieniu progów podano tylko ten najniższy - dla jednej kombinacji.
Dostałem się na lingwistykę do Lublina!~!!! Teraz tylko czekać do października
Cytat: Vogueshow
Dostałem się na lingwistykę do Lublina!~!!! Teraz tylko czekać do października

mi się nie udało, ale za to idę na dziennikarstwo międzynarodowe na UŁ. po I sem. wezmę sobie specjalizację j. angielski i znowu będę mogła wrzucać teksty do sprawdzenia na ang.pl ^^

gratuluję i powodzenia ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia