Filologia łączona, a studia II stopnia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Postaram się pisać konkretnie. Chciałabym zostać tłumaczem i doskonalić swoje umiejętności j. angielskiego. Prawdopodobnie jednak matura rozszerzona z angielskiego nie poszła mi najlepiej. Na UWB na kierunku filologia rosyjska z językiem angielskim jest stosunkowo niski próg punktowy, z tym że, po ukończeniu studiów na tym kierunku absolwent kwalifikuje się znajomością j. rosyjskiego na poziomie C1, a j. angielskiego zaledwie na B2. Szukając informacji dotyczących wymagań na tłumacza przysięgłego natknęłam się na informacje, że osoba starająca się o ten tytuł musi mieć magistra. Czy po tym konkretnym kierunku angielski na poziomie B2 da mi taką możliwość?

Druga sprawa, czy np kończąc filologię rosyjską z językiem angielskim, lub filologie hiszpańską, mogę wybrać dowolny kierunek na studia II stopnia? Konkretnie,czy po studiach np z językiem hiszpańskim mogę wybrać się na magisterkę z językiem angielskim?

Ostatnia rzecz. Czytałam wypowiedzi osób, które w ogóle odradzają studiowania np filologii angielskiej, jeśli chce się zostać tłumaczem angielskiego. Jak to z tym jest? Dodam, że w moim mieście nie ma lingwistyki jako takiej. Czy np chcąc być tłumaczem angielskiego, nie opłacałoby się bardziej studiowanie innego języka?

Bardzo prosiłabym o odpowiedź i podpowiedź. :)
1. Mozna pójść na rok postudiować gdzieś, gdzie próg nie jestwyoski, a za rok poprawić maturę z myślą o studiowaniu w lepszym miejscu
2. Po filologii mozna zostać tłumaczem, jeżeli ma się odpowiednie zacięcie i dużo się pracuje samemu lub jeżeli trafi się na filologię z dobrą specjalizacją tłumaczneiową. Która jest dobra, wiedzą studenci w różnych miejscach w internecie.
3. Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba zdać egzamin i to egzamin o wszystkich decyduje, a nie okreslenie poziomu znajomości języka wg wytycznych Rady Europy. osoba z B2, która pracuje nad sobą, w ciągu roku osiąga C1 itp.
4. Czemu akurat przysięgły? Nie wszyscy muszą tłumaczyć wyroki i zaświadczenia notarialne.
5. Z dowolnym dyplomem licencjata można zdawać na dowolne studia magisterskie pod warunkiem spelnienia okreslonych wymagań - np. na anglistykę może być egzamin ze znajomości angielskiego.
Dziękuję za odpowiedź :-)
I jeszcze: jak się zaczyna studia po raz drugi, to na nowychstudiach mogą zaliczyć pewne przedmioty ze starych studiów, zwłaszcza jeżeli kierunek jest ten sam/zbliżony, np. wstęp do językoznawstwa, filozofia, w-f, informatyka itp.

« 

Nauka języka

 »

Praca za granicą