Indictment of repressive society?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,


Mógłby ktoś wyjaśnić znaczenie tematu? Słówko "indictment" oznacza, z tego co znalazłem w necie, najczęściej akt oskarżenia, być oskarżonym. Ogólnie mam pracę (prezentację) do przygotowania na pewne zajęcia i taki jest temat: "Indictment of repressive society. Comparison of K.Reisz's The French Lieutenant's Woman and R. Polański's Tess. Czy ktoś wie może, o co tu chodzi i ew. ma jakieś wskazówki, jak to zrobić? Czy tu chodzi o jakieś porównanie systemu społecznego tamtych czasów?


Pozdrawiam.
oskarżenie
Oskarżenie represyjnego/totalitarnego społeczeństwa (reżimu)? Szczerze mówiąc, nie widzę tu sensu, tym bardziej odnośnie tematu pracy.
oskarzenie spoleczenstw przedstawionych w tych filmach, moze mamy ci jeszcze zrobic te prezentacje?
indictment ma tez znaczenie 'potepienie'
sprobuj pod tym wzgledem to przeanalizowac
edytowany przez savagerhino: 03 sty 2015
oskarzenie to oczywiscie potepienie :)
nie zupelnie, ma inny wydzwiek
same like shit vs solid waste matter that comes out from the bowels:)
"oskarzenie spoleczenstw przedstawionych w tych filmach" - nie wiem nawet, co to znaczy. "Potępienie" - faktycznie, gdzieś widziałem takie tłumaczenie słowa "indictment", i jeśli spojrzeć na ten temat z perspektywy ukazania wszelkich wad systemu - na razie domniemywam - totalitarnego (a już na pewno represyjnego), to może wtedy byłoby poprawnie? Co myślicie?

Ogólnie to byłem przekonany, że to będzie coś w stylu: "Jak wyglądało wtedy życie, jak traktowano ludzi, jakie były problemy związane akurat z represyjnym systemem władzy". I teraz nie wiem, czy to słówko "indictment" ma jakieś podobne znaczenie, czy tu chodzi o coś kompletnie innego.
Jak wyglądało wtedy życie, jak traktowano 'kobiety' w jakie sposob problemy związane akurat z represyjnym systemem władzy zmuszaly ich do formy zachowania.
Ja to tez tak widze:
'indictment' tutaj jako 'dictate,' - dlaczego wlasnie w tych swiatach ktore byly opisywane w ksiazkach, kobiece zachowanie bylo takie jakie bylo. Jakie moralne i inne zachowania spoleczenstwo 'nakladalo' w sensie 'przymusowym' na kobiety. Te przymusy' wtedy twierdza w jaki sposob one sie musialy zachowywac. Szukamy wlasnie tych 'przymusowych zachowan' niekiedy sa bazowane na rodzinie albo nawet finansowym poziomie w spoleczenstwie.
Prosze tez wykazac podobienstwo (znaczy takie same zachowanie) i roznice zachowan tych kobiet.
Dodam jeszcze, ze kazde twoje poglady musza miec poparcie/musza byc udowodnione (evidence) w ksiazce. Najlepiej jak sobie przygotujesz fragmenty z ksiazek (chapter x, page x, line x), zebys mogl te poglady udowodniac. To musi byc szczegolowo, a nie ogolnie.
Dodam cos jeszcze. Chociaz zawsze jestem gleboko przeciwko 'cheating', moze znajdziesz w necie Cliff notes na te ksiazki. Nie powiem wiecej, bo zaraz dostane 'naganke' i napewno 'zolta kartke'.
Ok, dzięki wielkie za pomoc :)
Temat przeniesiony do archwium.