Co to supermemo?

Temat przeniesiony do archwium.
CO TO JEST TO SUPERMEMO O KTORYM WSZYSCY MOWIA???????CZY NIE KOLEJNA LIPA? WYBIERAM SIE NA ANGLISTYKE NO I MUSZE SIE TROCHE PODUCZYC SLOWEK...............
Młody człowieku, rzuć hasło supermemo do wyszukiwarki i przeczytaj wszystkie znalezione posty. Chyba nie ma na tym forum tematu częściej poruszanego.

Napisałeś: >Co to jest to supermemo o ktorym wszyscy mowia???????czy nie kolejna >lipa?

Jest to wyjątkowo niegrzeczne pytanie, nic o tym programie nie wiesz, a już wątpisz.

SuperMemo jest programem, znanym na naszym rynku (i na całym świecie - w internecie czytałem o nim na serwerze nowozelandzkim) od 18 lat. Pod pewnym względem jest on najlepszym programem wspomagającym naukę języków, ale nie tylko języków. Wydawca opracował równiez do niego bazy z historii i geografii, w opracowaniu są również inne np. baza fizyczna.

Więcej można na ten temat poczytać na stronach http://www.supermemo.com i http://www.supermemo.pl

Jeśli wybierasz się na anglistykę, to ten program może bardzo Ci pomóc.
dzieki, ale ktore supermemo wybrac ( jestem troche wyzej niz FC ) no i wiem ze na ta anglistyke musze sie pozadnie podciagnac.... hm a czy jest gdzies w necie werja demo? na tej stronie za wiele nie ma...
dzieki, ale ktore supermemo wybrac ( jestem troche wyzej niz FC ) no i wiem ze na ta anglistyke musze sie pozadnie podciagnac.... hm a czy jest gdzies w necie werja demo? na tej stronie za wiele nie ma...
Oczywiście, że jest w necie wersja Demo. Nieuważnie czytałeś strony, które Ci podałem. Znajduje się na nich odnośnik Supermemo. net. Trzeba się zarejestrować, ale jest to bezpłatne. Po zarejestrowaniu będziesz miał mozliwość przetestować skuteczność metody na przykładzie wielu baz z wielu języków. Niestety wersja netowa trochę różni się od wersji pudełkowych.

Na pytanie, który pakiet SM wybrać nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Przed chwilą odpowiadałem na podobne pytanie na portalu www.angielski.edu.pl - zajrzyj tam.

Pamiętaj też, ze uczymy się przede wszystkim słownictwa, które znamy w ojczystym języku, dlatego bardzo ważna jest umiejętność tworzenia własnych baz SM. Kiedyś na jednym z forów czytałem, że na anglistyce trzeba uczyć się ok. 200 słówek dziennie, z własną bazą SuperMemo będzie to dużo łatwiejsze.