Praca magisterska po angielsku??

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie: czy praca magisterska na Filologii Angielskiej ma być po angielsku (wydaje mi się, ze tak, bo w końcu to filologia ang, no ale może się mylę;))??
So far I've scribbled some 130 pages of my MA thesis and I still have about 10 pages to write. In other words, gdybyś chciała pisać magisterkę po polsku, musiałabyś się cofnąć w czasie do okresu, gdy na filologii ang. studiowano język od podstaw. Nawet gdy pisze się o tłumaczeniach lub językoznawstwie porównawczym, wszystko zacytowane w języku innym niż angielski należy na ten ostatni przetłumaczyć. Jedyne, czego promotor może wymagać po polsku, to streszczenie (abstract) na 1 lub 2 strony. To samo dotyczy germanistyki, romanistyki, rusycystyki, a nawet skandynawistyki, mimo nauki języka od podstaw.
tak, jest to ustawowy wymog
Ustawowy na pewno nie. Wręcz przeciwnie, ustawa nakłada obowiązek pisania magisterium po polsku, bo polski jest u nas językiem urzędowym, chyba że RW postanowi inaczej, co zwykle czyni w przypadku filologii z dawnej grupy A, czyli tych, gdzie naukę języka prowadzi się od poziomu zaawansowanego.
Dodam, że pracę magisterską można pisać w obcym języku na innych wydziałach o ile promotor zna ten język. Wtedy ocena z pracy jest o jeden wyższa.
A to z kolei zależy od uczelni. Podwyższanie oceny pracy tylko za to, że jest w obcym języku, uważam za przegięcie. Gdzie tak jest?
moze na Politechnice itp.
Caly stopien wyzej mnie tez dziwi...
jesli promotor zna jezyk i podejmie sie sprawdzenia pracy w jezyku obcym, mozna pisac w obcym...ale z ta ocena wyzej to sciema...no chyba ze na niektorych uczelniach jest taka zasada, ale nie jest to na pewno regula
>Ustawowy na pewno nie. Wręcz przeciwnie, ustawa nakłada obowiązek
>pisania magisterium po polsku, bo polski jest u nas językiem
>urzędowym, chyba że RW postanowi inaczej, co zwykle czyni w przypadku
>filologii z dawnej grupy A, czyli tych, gdzie naukę języka prowadzi
>się od poziomu zaawansowanego.

czyli mowimy o filologii anglielskiej =]
Ok. Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Zdołowałeś mnie, no ale to raczej było logiczne, ze jak studiuje się filologię angielską to praca magisterska będzie po angielsku:( Po prostu chciałam się upewnić:] Teraz tak się zastanawiam, czy ja wogóle mam gdziekolwiek szanse?!;( Co z tego, ze mam chęci, jak przede mną jeszcze duuuużo pracy:/
Temat przeniesiony do archwium.