magisterskie uzupełniające w Tarnowie

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 69
poprzednia |
Witam!! Chciałabym nawiązać konntakt z kimś kto studiuje w Tarnowie język angielski/filologię ang studia uzupełniające magisterskie. Ineresują mnie wszelkie informacje na temat tych studiów!!!
Bardzo prosze o jakis kontakt i inf:)
Pozdrawiam
Nobody......?? I don't believe in it.....:(
a to w Tarnowie są magisterskie uzupełniające ?? :| pierwsze słysze
witam myszko. mam kolezanke ktora tam wlasnie studiuje, z reszta ja tez mam zamiar jesli zdam licencjat :((( jesli chcesz zapytac o cos to prosze - odpowiem jesli bede znala odpowiedz
pozdrawiam
Cześć!!!
No mam trochę pytań, przede wszystkim nie wiem nic na temat studiowania tam oprócz tego, ze w tamtym roku się to zaczęło.
Nie znam w ogóel adresu, nie znam telefonu a chciałabym zasięgnąć informacji na temat rekrutacji. Więc wszelakie tego typu iformacje sa mi potrzebne. Adres, nr telefonu, gdzie to w ogóle jestw Tarnowie, jak sie nazywa szkoła-bo przypuszczam, ze to filia jakiejś uczelni.
Bardzo prosiłabym o jakiekolwiek informacje, please. Ja tez zdaję teraz licencjat...i dlatego sie tym interesuje. Jeżeli chcesz mozesz pisac na maila: [email]
Dzieki z góry!Pozdrawiam
ja tez bym poprosila o jakies info ale najlepiej tu na forum
jesli chodzi o adre to nie znam ale sie dowiem i napisze o tym na forum. jesli chodzi o egzaminy to w zeszlym roku miala byc rozmowa kwal. ale nie bylo nic. takze nie bylo zadnych egz. wstepnyh ( i dobrze). sa dwa dzialy metodyczny i biznesowy. nawet w trakcie mozna zmienic dzial. wykladowcy sa wyrozumiali i nie cisna tak bardzo. ale nie ma tez kompletnej laby. odezwe sie jeszce - juz niedlugo i podam dalsze informacje.
dziewczyny a gdzie konczycie szkole i gdzie zdajecie licencjat ???

pozdrawiam!!!
Byłoby super gdybyś się dowiedziała wiecej inf. Nie spodziewałam się, ze będą to jakies super studia, ambitne ale, też nie chcę żeby to była jakaś chała!!! ;)))) Bez przesady! i dlatego próbujęd dowiedziedź się jak najwięcej.
Ja zdaję w Sosnowcu: metodykę i jezykoznwastwo. A wy...??
Czekam na dalsze wiadomości.
Pozdrawiam
Myszk@
ja zdaje w Nowym Saczu a jak wiadomo poziom tu jest wysoki i nie chcialabym na magisterskich sie zanudzic na smierc:) chcialabym zdawac do krk ale obawiam sie ze w tym skorumpowanym miescie moga byc problemy, dlatego szukam jakiegos zabezpieczenia tzn innego miasta
z tego co wiem to nie jest to miejsce gdzie kladzie sie labe na calego - moja kolezanka nalezy do osob ambitnych - dostala sie na UMCS ale wybrala Tarnow. z innych zrodel tez mi wiadomo ze na UMCS strasznie daja w kosc w tym roku - wiec teraz sie cieszy ze tak zrobila i tam nie poszla.
jesli chodzi o mnie to jestem w kolegium a licencjat zdaje w krakowie tak jak pisalam wybralam kulturoznastwo usa i GB + metodyka, strasznie sie denerwuje !!!
wiec jesli sie zdecydujecie na tarnow ( i mi sie poszczesci na egzaminie) to spotkamy sie w tarnowie. a i jeszcze jedno - wybieracie sie na dzienne czy zaoczne - gdyz ja pisalam o zaocznych, spotykaja sie co dwa tygodnie - jak jest na dziennych to nie wiem. napisze jeszcze jak sie dowiem czegos wiecej

Pozdrawiam !!!
jeszcze jedno : napiszcie jakie podreczniki obowiazuja u was na metodyke i kulturoznastwo jesli chodzi o licencjat , dzieki

pa pa, gloriaa
Witam! Ja chciałabym zdawać na zaoczne, wiec jak zdam licencjat ( a będzie ciężko) to sie może spotkamy :)))))
Wykaz lektur z metosyki na UŚ w sosnowcu:
I. Z zakresu metodyki nauczania języków obcych
Arabski J., Przyswajanie języka obcego a pamięć werbalna. Katowice: Wyd. Śląsk 1997.
Arends R. I., Uczymy się nauczać. Warszawa: WSiP 1998.
Burns A., Collaborative Action Research for English Language Teachers. Cambridge: CUP 1999.
Cunningsworth A., Choosing Your Coursebook. London: Heineman 1995.
Davies P., Success in English Teaching. Oxford: OUP 2000.
Ellis M., Observation Tasks in the Classroom. Warszawa: Wyd. CODN 1996.
Ellis R., Understanding Second Language Acquisition. Oxford: OUP 1995.
Janowski A., Uczeń w teatrze życia szkolnego. Warszawa: WSiP 1995.
Komorowska H., Testy w nauczaniu języków obcych. Warszawa: WSiP 1984.
Komorowska H., Metodyka nauczania języków obcych. Warszawa: Fraszka Edukacyjna. 2001.
Malamah-Thomas A., Classroom Interaction. Oxford: OUP 1987.
Nunan D., Syllabus Design. Oxford: OUP 1993.
Nunan D., Lamb C., The Self-Directed Teacher. Cambridge: CUP 1996.
Paris S.G., Ayres L.R., Stawanie się refleksyjnym uczniem i nauczycielem. Tłum. A.Janowski, M.Micińska. Warszawa:WSiP 1997.
Parrot M., Tasks for Language Teachers. Cambridge: CUP 1993.
Richards J. C., Lockhart C., Reflective Teaching in Second Language Classrooms. Cambridge: CUP 1995.
Ur P., A Course in Language Teaching. Practice and Theory. Cambridge: CUP 1996.
Wajnryb R., Classroom Observation Tasks. Cambridge: CUP 1992.
Wallace M., Action Research for Teachers. Cambridge: CUP 1998.

Nie wygląda to zachęcająco, prawda??
A z kulturówki nie ma bo nie możn zdawac na Śląskim!
Ja to sie dopiero boję!!!!
Jak będziesz coś wiedzieć to daj znac.
Pozdrawiam
Myszk@
... o nie zachecajaco to nie wyglada !!!
mam nadzieje ze zdamy i sie spotkamy !

jesli bede cos wiedziec to dam znac .

Pozdrawiam ...
OK :)))
Czekam cierpliwie :))))
Myszk@
Witam ponownie.

to jest Wyższa Szkoła humnistyczno-ekonomiczna w Łodzi. filia w Tarnowie. maja przyjmowac podania od wrzesnia , podobno ma byc rozmowa kwalifikacyjna.
17-18.06, 1-2.07. - w tych dniach mozna dzwonic - gdzyz wtedy sa zjazdy nr telefonu to : [tel]

jesli potrzebujecie jeszcze jakies informacje to chetnie odpowiem (jak bede znac odpowiedz) !!!

Pozdrawiam.
http://www.men.gov.pl/szk-wyz/u_niepanstwowe/komunikat_wshe.php
Chciałabym prosić swojego przedmówcę o maila. Czy jest to możliwe??
to jest odpowiedz z WSHE W Łodzi , zadalam im pytanie o szkole w tarnowie jesli chodzi o magisterskie uzupelniajace i taka otrzymalam odpowiedz :

"Witam!!!

niestety w Tarnowie nie mamy Wydziału Zamiejscowego, istnieje tam
natomiast nasz punkt informacyjno-rekrutacyjny, który prowadzi nabór na
studia niestacjonarne( dawniej eksternistyczne). Prowadzony jest obecnie
nabór na kierunek Filologia angielska ( studia uzupełniajace magisterskie).
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu [tel]

Pozdrawiam
Katarzyna Daszkowska"

tak wiec mozemy sie starac o przyjecie tam jesli tylko zdamy egzaminy!!!

Pozdrawiam, gloriaa ...
zdajesz w sosnowcu? super bo ja tez i moze wiesz cos na temat tamtych egzmianow? jak tam jest? bardzo ciezko?? please napisz mi na forum
Myszko.
Dobrze, że kogoś dorwałam za Sląskiego. Ja też planuję zdawać tam licencjat w czerwcu. Czy Ty wiesz coś o tezach (zagadnieniach) na egzamin???
Czy dali Wam jakiś spis? Będę berdzo wdzięczna za odpowiedż. Ja coś skołowałam i to są ponoć tezy ze Sląskiego ale nie wiem na ile to jest prawda. Czy jest bardzo ciężko zdać??? Coś się uczę ale powoli mi to idzie...
Mam wykaz zagadnien z metodyki. Podobno cięzko.... A gdzie studiujesz??
W południowej części Polski.. :-) a college jest pod patronatem UŚ.
A czy zagadnień jest ok. 120? Ciekawa jestem czy to ten sam zestaw. maje rozpoczynają się -What is meant by eclectism i metodami.

Jaka jest zdawalność?
To chyba jedziemy na tym samym wózku..... :)
Myszk@ czy mogłabyś przesłać zagadnienia z metodyki na maila. Dzieki.
Miłej nauki;-)
[email]
witam:) tez zdaje licencjata na us w tym roku....jesli to mozliwe to przeslij mi tez te zagadnienia z metodyki.dzieki z gory!!! [email]
Ja tam bylam, w budynku jakiegos gimnazjum na Bandrowskiego kolo stacji zaraz, ale tak chamskiej kobiety w zyciu nie widzialam i stwierdzilam ze sie jeszcze powaznie zastanowie. Jak spytalam na czym polega rozmowa kwalifkacyjna, powiedziala mi ta pani przez telefon ze z zakresu biznesowego. Na miejscu okazalo sie ze jest to tylko podpisanie zgody na warunki finansowe: 430 zl wpisowego i 355 zl miesiecznie platne az 12 miesiecy w roku!!!! Oni chca tylko pieniedzy cos mi mowi. Zjazdy sa 7 razy w semestrze w tym roku sesja trwala 1-2 lipca i 15-16 lipca dosc pozno. Pani jest obecnie mniej wiecej od 10-14, ale nie codziennie. czasem dzien wczesniej wywiesza tylko info ze "jutro bedzie od 15-18" a ty baranku stoj i czekaj.Ogolnie obsluga wyjatkowo niemila.
Aha-zapomnialam dodac, ze studia sa prowadzone w Tarnowie mimo ze oni nie maja prawa tego robic
Niestety WSHE kręci z tymi magisterskimi wałki, jakich świat nie widział.
Gdzie można się dowiedzieć czy uczelnia działa legalnie?
Na stronach MNiSW. Odnośnie WSHE polecam lekturę tego komunikatu:

http://www.mnii.gov.pl/mein/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=949&news_id=3633&layout=2&page=text

Nie wiem, w jakim stopniu WSHE to pozmieniała od zeszłego roku, ale żeby prowadzić studia poza siedzibą (tj. Łodzią) nadal trzeba mieć dla ośrodka zamiejscowego spełnione minimum kadrowe - w przypadku kierunku filologia to chyba 4 albo 6 samodzielnych na 1. etacie zatrudnionych nie w centrali, a w tym ośrodku. Nie sądzę, by było to w tym przypadku spełnione, aczkolwiek nie takie cuda się w naszym szkolnictwie wyższym zdarzają...
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 69
poprzednia |

« 

Praca za granicą

 »

Nauka języka