Amerykanistyka - gdzie?

Temat przeniesiony do archwium.
Myslalam o filologii angielskiej ale moj amerykanski akcent stanowilby chyba maly problem. Czy moglibyscie polecic dobra amerykanistyke, wymagania do przyjecia, terminy i zasady rekrutacji? Czy jest amerykanistyka w Bydgoszczy lub Toruniu? Studenci amerykanistyki, gdzie sie uczycie?
Zaraz, na filologii angielskiej mozna spokojnie posługiwać sie amerykańską wymową. fil. angielska to nie brytyjska
Tak, tyle, ze nie chodzi tu tylko o akcent. W ogole nie interesuje mnie nic, co brytyjskie. Chcialabym isc na amerykanistyke. Prosze o informacje studentow tego kierunku bo slyszalam, ze malo jest angielskigo a duzo historii USA.
Hej, ja studiuje amerykanistyke na UMCS-ie w Lublinie. Wlasciwie jest to normalna filologia angielska z ta roznica, ze jest wiekszy nacisk na wszystko co zwiazne z USA, czyli na: historie (jest tylko na pierwszym roku), literature, polityke, kulture, popkulture itp. Poza tym program mamy taki sam jak anglistyka tyle ze nie mamy gramatyki opisowej i literature angielska mamy tylko przez rok. Jezeli masz jakies pytania to chetnie odpowiem.
na UJ jest amerykanistyka kompletnie nie zwiazana z filologia angielska. sa to studia kulturoznawcze! tylko kilka kursow po angielsku, reszta po polsku.
Masz gadu-gadu? Podalabys mi swoj numer? Lub adres e-mail?
to pytaj: 1710294 :)
hejka, mam pytanie, jakie przedmioty wymagane sa na maturze zeby starac sie na amerykanistyke?
Hej! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie mam wybrać przedmioty na maturze by studiować amerykanistyke?
Z góry dzieki. Pozdrawiam!
Ja w tym roku zdawałam awaryjnie na amerykanistykę na UJ i wymagali: polskiego, angielskiego i WOSu. Zadaje się, że to ostatni rok jak maturzyści mogą wybierac WOS bez koneiczności wybierania historii?
Ślicznie dziekuje!
Z tego co wiem to jest potrzebna jeszcze hamburgerologia i winnilogia oraz znajomośc objawów debilizmu u współczesnych Amerykanów
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Praca za granicą

 »

Pomoc językowa