staż - awans

Temat przeniesiony do archwium.
Powiedzcie mi czy jesli rozpoczynę staż w jednej szkole a po miesiącu czy po semestrze zrezygnuję z pracy w niej a będę uczyć w innej to czy mogę kontynuować rozpoczęty staż??
Wejdź lepiej na www.interklasa.pl a tam na forum nauczycieli to ci najlepiej doradzą.
niestety staz roczny trzeba odrobic w jednym miejscu... moja kolezanka tak miala i nie liczyli jej 2 miesiecy w innej szkole...
Można robić staż pracując nawet w trzech szkołach( jezeli w jednej nie ma sie pełnego etatu). Jedna szkoła określana jest mianem głównej w której realizuje sie staż ( musi być spełnione min godzin zgodnie z kwalifikacjami)
Ale niestety nie można zacząć stażu w jednej szkole potem przejść do drugiej i go kontynuować...
Pozdrawiam
warunkiem rozpoczęcia stażu jest rozpoczęcie pracy z dniem 1 września i minimum 1/2 etatu czyli 9h w jednej placówce więc jeżeli w jednej masz np. 4h a w drugiej 5 to i tak nie można rozp. stażu , natomiast możesz mieć w szkole np. tylko 9h i juz możesz go rozpocząć a również możesz pracować w drugiej szkole i mieć kolejne 4 czy więcej godzin i tam tez odbywasz staż, możesz pracować przez 2 miesiące w jednej szkole i możesz zmienić przce do innej szkoły kontunuujac staż ale żeby nie było przerwy między jedna a drugą umową nie jest mi znane żadne rozporządzenie uniemożliwiajace kontunuację stażu w tym wypadku ( jestem n-lem z 5 letnim stażem mianowanym z e znajomościa br. aktów prawnych) pozdrawiam
odbywając staż i pracując np w 2 szkołach to w obu odbywasz staż , w obu musisz złożyc plan rozwoju zawodowego (identyczny oczywiście) i obaj dyrektorzy muszą napisać ci po 9 miesiącach stażu ocenę dorobku zawodowego przyczym dyrektor z głównej placówki tj gdzie masz nie mniej niż 9h) pisze ci ocene dorobku zawodowego biorąć pod uwagę ocenę dyrektora z drugiej placówki , a postepowanie w celu nadania stopnia na nauczyciela kontraktowego masz w głównej placówce
Dzięki Kama.
Nie mogłem znaleźć pracy w swojej miejscowości i będę dojeżdżał 40km. Wiadomo, że tam rozpocznę staż, ale wiadomo, że w moim mieście często ktoś rezygnuje z pracy w ciągu roku (po miesiącu, dwóch, po semestrze) i czy wtedy wchodząc na jego miejsce (i rezygnując CAŁKOWICIE ze szkoły, w której rozpocząłem staż) mogę kontynuować ten staż w nowym miejscu pracy. (Mam tu namysli staż na stopień nauczyciela kontraktowego.)
Staż-awans z 11.08 forum cd rnw przypadku kiedy chcesz zmienić prace przenoszac się do innej szkoły np z powodu większej liczby godzin czy nawet pełnego etatu a rozpoczęłaś/łeś staż w innej szkole i złozyłas/łes plan rozwoju zawodowego ba i poczyniłes realizowanie tego planu to odchosdząć z placówki musisz napisac na pismie starej dyrekcji co do tej pory zrobiłęś tak żeby ta stara dyrka mogła ci to potwierdzić i wtedy składasz nowej dyrce swój plan rozwoju ten sam co w starej szkole (juz w trakcie realizacji jesteś przecieć)z potwierdzeniem z tamtej szkoły co do tej pory zrobiłeś/łaś, to jest ważne bo nowa dyrka nie musi ci uwierzyć na słowo co do tej pory "zrobiłeś"- pamiętaj o tym bo to jest twoje zabezpieczenie bez tego rzeczywiście mogą ci nie uznać staż i jeszcze jedne musisz napisać pismo w nowej szkole że dalej kontynuujesz staż gdybyś miał/ła jakieś pytania to napisz do mnie [email]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2006

 »

Zagranica