Lektury I rok anglistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem studentką I roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Chciałabym zapoznać się z lekturami obowiązującymi studentów na I roku. O pomoc proszę nie tylko studentów UG, ale każdego kto z racji studiowania tego kierunku wie coś na ten temat. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
Przyłączam się do pytania - z tymże mnie akurat interesuje spis "czytadeł" na UAM-ie.

Mam nadzieję, że pojawi się ktoś, kto zrobi ten wysiłek i napisze ...
O, a już myślałam że nikt poza mną nie idzie na UG ;) Moze pogadamy? ([gg] ). Też przyłączam się do pytania, interesują mnie jeszcze podręczniki dla pierwszaków, z góry dzieki :)
Ja rozumiem, ze juz czekacie z niecierpliwoscia na pazdziernik, ze juz studia, i nowe zycie itp itd - ale korzystajcie jeszcze z wolnego - bo od pazdziernika go miec tak wiele nie bedziecie. A lektur i tak nie da sie wszystkich dokladnie przeczytac - na czytanie zreszta bedziecie mieli czas od pazdziernika do czerwca. A teraz na wakacje maaaaaaarsz :)

pzdr.
Mr Julek - a pomyslales, ze komus sie juz dluuuuuza te wakacje? :) no bo ile mozna? ja bym na przyklad chetnie dowiedziala sie jakie sa lektury, bo akurat szukam czegos do poczytania :) A wakacje - od zawsze wystarczyloby mi 3 tygodnie wolnego, a nie pare miesiecy.
no tak - maturzysci juz dlugo maja wakacje, ale mimo to, trzeba odpoczywac i nie przejmowac sie studiami (for the time being). A lista lektur jest np. tutaj:
http://www.angli.uw.edu.pl/angli/zla/jwisniewski_pl.htm
czy tu:
http://elex.amu.edu.pl/~hla/

pzdr.
nie wiem jakie lektury u was ale my mielismy: "beowulf", chaucer "canterbury tales", , shakespeare "much ado about nothing", i pelno innych tego autora! proponuje przeczytac bronte "wuthering heights" i zrobic od razu drzewo genealogiczne ;), druga z siostr bronte "jane eyre", jane austen "pride and prejudice", thackeray "vanity fair", swift "gulliver's travels", defoe "robinson crusoe", dickens "great expectations", joyce "portrait of an artist as a young man", wilde "dorian gray", joseph conrad "the heart of darkness"
i mnostwo innych! mielismy sporo poezji ale to mozna czytac na bierzaco.mysle ze warto poczytac niektore nowele np bronte i austen bo sa dosc digestible ;) a w jak przyjdzie pazdziernik bedziecie mieli inne rzeczy na glowie niz czytanie lektur.
mielismy tez sporo autorow wspolczesnych np. amis "lucky jim", muriel spark "the prime of miss jane brodie", "the driver's seat", orwell "1894", "animal farm", "burmese days", virginia woolf "to the lighthouse", sylvia plath, ted hughes, iris murdoch "the sea, the sea"
nie pamietam wiecej ale moze mi sie cos przypomni to napisze.
zdaje sie ze my w college'u mielismy nieco okrojony program jesli chodzi o literature angielska nie wiem jak to wyglada na filologii ale chyab jest tego duzo wiecej.
pzdr
Mr Julek, dzieki sliczne za drugi link :) Widzialam ta strone juz wczesniej,tylko oczywiscie jak stala sie potrzebna, to nie moglam jej znalezc :)
pozdrawiam!!
Monika (p.s. odpoczywam,az mi glupio przed reszta rodziny, bo ile mozna sie byczyc :D )
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! To dla mnie bardzo przydatna informacja! Pozdrawiam serdecznie, a wakacjami to i tak się cieszę, lekturki mi w tym nie przeszkodzą:)))
Temat przeniesiony do archwium.