PLAN LEKCJI - pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
czy posiadacie moze jakies przykladowe plany lekcji ktore pisaliscie jak odbywaliscie praktyki w szkolach? jesli tak to prosze zamiescie tu jakis, bo ja od padzirenika bede musiala zaczac sama pisac ale niestety na moich studiach nie przylozyli do tego zbyt duzej wagi i nie wiem tak do konca jak to sie robi;/
baaardzo prosze o pomoc
daj maila, to Ci podrzucę :)
O hej, mam ten sam problem, wiec tez poprosze o taka pomoc. Niedluga zaczynam praktyki, a my zrobilismy jeden plan - sami w 15 minut na zajeciach, a pozniej nikt nam tego nie sprawdzil, wiec bardzo by mi sie przydala Twoja pomoc. Moj mail to: [email]
Dziekuje
proszę :)
Jeśli nie sprawiło by to kłopotu, wyślij również na adres: [email]


z góry dziękuję.
pozdrawiam
nie sprawiło mi ;)
oooo jak sie ciesze, juz daje maila:D
[email]
wielka buzka*
wysłane :)
a ja mogłabym dostać? [email] jeśli to nie będzie problem :)
Wielkie dzieki!!Na pewno sie przyda. Fajnie to wyglada, ale jak sobie pomysle, ze mam zrobic 60 takich planow, to mnie to troche przeraza. Chyba, ze dojde do wprawy:)
Dzieki
to jak masz zrobić aż 60 to może nie muszą być takie szczegółowe. ja to chyba tylko z 10musiałam napisać. Jak babka widziała, że są dobre to potem oddawałam tylko taki "mniej więcej" plan czyli w punktach co będę robić. Najleiej zaptać nauczyciela prowadzącego praktyki.
No moze, nie mam pojecia jak to bedzie. Dlatego prosilam o jakas wskazowke. Ale ten jedyny plan, ktory mielismy zrobic, to raczej taki szczegolowy mial byc. zobaczymy. Dzieki jeszcze raz:)
wielkie dzieki za ten plan:)
a moglabys sie z nami podzielic jakimis uwagami dotyczacymi praktyk, np. jakich bledow unikac, moze mialas jakies fajne pomysly, ktore wykorzystalas na lekcjach zeby zainteresowac dzieci. Wszystkie informacje beda przydatne:)
Jeśli chodzi o pomysły na lekcje to polecam stronkę http://www.onestopenglish.com/
Zeszłoroczna Praktykantko, wybacz że też Cię nękam, ale może wysłałabyś też i mi taki plan? Byłabym wdzięczna, z góry dzięki! mój mail: [email]
hej. widze ze dużo osob prosi Cię o ten plan lekcji. Ja jestem dopiero na pierwszym roku ale bardzo interesuje mnie ta tematyka i mam do ćiebie Wielką Prośbe. Prosze wyślij mi swój plan lekcji. bardzo bym hciała zobaczyć jak to wygląda tak dla rozpatrzenia sie w tej tematyce. bardzo prosze. to mój adres ewajeznach2wp.pl
Droga Zeszłoroczna Praktykantko, ja również bardzo pięknie proszę o przesłanie planu na mój mail: [email] Będę dozgonnie wdzięczna jeśli zechcesz to zrobić. :)Z góry ogromnie dziękuję.
Imię i nazwisko nauczyciela:
Szkoła podstawowa im. A. Kamińskiego
Klasa: VI
Data: 23 listopad 2006
Przedmiot: język angielski
Temat lekcji: Would you like some fruit juice?

1. Zagadnienia programowe.

• Struktury gramatyczne: a, an, some, any, have got
• Funkcje językowe umożliwiające komunikację
• Zadawanie prostych pytań i odpowiedzi
• Opanowanie poprawnej wymowy w poznanym materiale

1.1 Standardy wymagań

• Uczeń czyta – umie odczytać wyrazy angielskie
• Uczeń pisze – potrafi prawidłowo zapisać angielskie wyrazy
• Uczeń rozumuje – umie prawidłowo zastosować nowe wiadomości
- umie zadawać pytania i na nie odpowiadać
- ustala sposób rozwiązania zadania
• Uczeń korzysta z informacji – posługuje się uzyskanymi informacjami

2. Cele operacyjne lekcji

WIADOMOŚCI

• uczeń zna słownictwo związane z tematem
• uczeń potrafi wskazać rzeczowniki policzalne i niepoliczalne
• uczeń umie zastosować w zdaniu słówka: a, an, some, any
• uczeń umie ułożyć pytania i odpowiedzi według podanego wzoru
• uczeń pamięta konstrukcję: have got
• uczeń umie pracować w parach

UMIEJĘTNOŚCI

• uczeń umie zastosować w zdaniu słówka: a, an, some, any
• uczeń umie ułożyć pytania i odpowiedzi według podanego wzoru
• uczeń umie pracować w parach

3. Metody nauczania

• Metoda poszukująca
• Metoda problemowa

4. Typ lekcji
• Presentation, Practice, Production (PPP)

5. Formy organizacji pracy uczniów

Część lekcji Forma pracy

Faza wstępna

Lekcja właściwa

Faza końcowa
Praca samodzielna

Praca w parach

Praca samodzielna

6. Ocena wiadomości i umiejętności uczniów.

Część lekcji Forma pracy

Faza wstępna
Praca samodzielna – odpowiedź ustna

7. Informacja zwrotna o osiągniętych celach lekcji – sposoby ich sprawdzania

• Sprawdzanie rozwiązywanych ćwiczeń pisemnych
• Sprawdzanie poprawności wymowy i struktury podczas ćwiczeń ustnych

8. Przebieg lekcji:

Faza początkowa:
1. Sprawdzenie obecności, podanie tematu lekcji.
2. Odpowiedź ustna.
3. Rozgrzewka językowa – zeszyt ćwiczeń, strona 25, ćwiczenie 4 – uczniowie muszą odnaleźć w diagramie nazwy 18 produktów.
Lekcja właściwa:
4. Przypomnienie: rzeczowniki policzalne i niepoliczalne. Podać parę przykładów
5. Wytłumaczyć zastosowanie słówek: a, an, some, any.
6. Uczniowie rozwiązują ćwiczenie 5 na stronie 25 w zeszycie ćwiczeń.
7. Przypomnienie konstrukcji: have got. Uczniowie rozwiązują ćwiczenie w dziale LET’S TALK w książce na stronie 26. Jeden uczeń jest sprzedawcą, a drugi kupującym. Na podstawie podanych wyrazów sprzedający przygotowuje listę towarów w sklepie, a kupujący listę zakupów. Zrobić przykład wspólnie.
Faza końcowa:
8. Uczniowie rozwiązują ćwiczenie 6 na stronie 25 w zeszycie ćwiczeń.
9. Zadanie pracy domowej. Zeszyt ćwiczeń, strona 24, ćwiczenie 1
Temat przeniesiony do archwium.