drugi przedmiot na anglistyce

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajcie nie wiem za bardzo o co chodzi ale słyszałam, że przy specjalizacji nauczycielskiej TRZEBA wziąć drugi przedmiot, np. historię i zaliczac z niego wszystko. Trochę mnie to przeraża, czy ktoś może wie coś więcej o tym?
Na studiach licenjackich w specjalizacji nauczycielskiej trzeba zrobic dwa przedmioty zeby otrzymac uprawnienia nauczycielskie: czyli studiujesz np.anglistyke jako swoj glowny przedmiot i musisz zrobic np. historie jako przedmiot dodatkowy w wymiarze co najmniej 400h plus praktyki. Dodatkowy przedmiot ustala juz uczelnia w ramach swoich mozliwisci. Odsylam do rozporzaddzenia http://www.men.gov.pl/prawo/wszystkie/rozp_302_1.doc
Dokładnie tak jest :) Studia nauczycielskie są dwuspecjalnościowe. Ja np. rozpoczynam w tym roku studia na filologii ang i jako dodatkowy przedmiot mam terapię pedagogiczną. Czasami taką dodatkową specjalnością jest drugi język obcy.
ja się tak zastanawiam... bo miałam właśnie drugi język obcy (był to lektorat, ale 3x1,5godz w tygodniu) i potem nie mam tego na dypomie...
to niestety prawda.dlatego tak wiele osob rezygnuje ze specjalizacji nayczycielskiej i zostaje tylko na tlumaczeniowce.w ifa we wrocq wybrano nam jako 2 przedmiot historie.zastanawiano sie tez nad fil.polska ale polonisci wymagali zbyt wiele godzin chyba z 600 ;( wiec ostalo sie na wstretnej historii, ktora wiele osob (ponoc)pooblewalao.pzdr
ale bez sensu... I co teraz? skonczylam licencjat i mam w zasadzie jeden przedmiot. Co dalej?
no tak ale te przepisy obejmuja studentow ktorzy rozpoczeli studia w roku akademickim 2004/2005 wczesniejsze roczniki robia uprawnienia nauczycielskie po staremu
Wydawało mi się ,że specjalizacje wybiera sie dopiero na 2 roku i nic nie słyszałam o dodatkowym przedmiocie :(.Zastanawiam sie czy będę mogła zdecydować sie na 2 język,jeżeli zaczęłam sie go uczyć od podstaw na 1 roku.
Na UŚ specjalizacje wybierasz zanim jeszcze zlozysz papiery.
U nas na nauczycielskiej drugim przedmiotem jest niemiecki. Najpierw narzekalismy, ale teraz sie ciesze z tego niemca, zawsze to lepiej niz historia czy polonistyka. Drugi jezyk to jest jednak madry wybor :]
Przepraszam, czy ja o czymś nie wiem?! :/ Dżizez..... Czy jeśli studiuję angielski zaocznie plus drugi kierunek (związany z medycyną --> wiadomo ze tego w szkole wykładać sie nie da) to muszę jeszcze myśleć o trzecim kierunku???? Tzn że każdy nauczyciel angola ma również uprawnienia do uczenia innego przedmiotu????
Zależy kiedy rozpoczęłaś studia na fil. ang. Generalnie nie Ty wybierasz lecz Twoja uczelnia.
Ta druga specjalnosc jest w programie studiów, nie wybiera się jej dodatkowo.
z tego co wiem mozna sobie wybrac inny przedmiot (inny niz uczelnia zdecydowala) ale tzreba miec szczescie i musi byc on"organizowany" w okreslonym zakresie godzin itp.no i nawet jak juz da sie uczeszczac na ten pzredmiot to musisz dograc sobie plan na uczelni z tym przedmiotem bo wybierasz go indywidualnie i raczej nkt na reke ci nie pojdzie.
a sprawa ze studentami 2 kierunkow wyglada tak ze jezeli studjuje sie np prawo czy medycyne(oprocz anglistyki) to i tak trzeba wybrac jakis inny przedmiot bo te przedmioty nie sa nauczane w szkolach.w dobrej sytuacji sa studenci 2 kierunkow typu fil.niem/pol/hiszp itd czy jakies histori/maty itp plus ang bo oni nie musza wybierac innego pzredmiotu zeby miec te uprawnienia nauczyc.
pzdr
Temat przeniesiony do archwium.