Czy po NKJO moge robic Magisterke na tlumacza?

Temat przeniesiony do archwium.
j/w

Prosze o odpowiedz.Z Gory dzieki za pomoc!
a co rozumiesz przez robienie mgr na tłumacza?
tłumaczem nie zostaniesz automatycznie po skonczeniu studiow o jakims okreslonym kierunku
Chodzi mi o to czy po ukonczeniu NKJO w Legnicy moge podjac magisterskei studia uzupelniajace tak bym byl Tlumaczem zaprzysieglym czy cos takiego. Pozdrawiam
jejku...myślałam, że mówi się tłumacz przysięgły.
Aby iśc na kursy czy szkołę na tłumacza przysięgłego należy już mieć magisterkę z filologii... Ja również idę na nkjo i nie mam zamiaru zistać nauczycielem, chyba, że korepetycje, które się rzeczywiście opłacają.
zadne studia nie 'ucza na' tlumacza przysieglego. Sa studia magisterskie uzupelniajace ksztalcace tlumaczy, np. tu:
www.kjs.uw.edu.pl
Przyjmujemy osoby po kolegiach, nie patrzymy na specjalizacje, tytul pracy licencjackiej itp.
mg czy moglbys jeszcze raz podac link do stronki bo ten cos jest martwy... z gory Dzieki Pozdrawiam
Super...
Ale czy wiecie może czy jest cos takiego bliżej małopolski?/:/ np w Krakowie??
Napewno chcę iść na tłumacza po nkjo ale do Warszawy to mam troooooooochę daleko:/
Na AP w Krakowie są studia uzupełniające magisterskie (2 albo 2,5 letnie) ze specjalnością tłumaczeniową, ale nabór skończył się tam tydzień temu. Z tego, co słyszałem, w odróżnieniu od innych uczelni, na których uczą głównie teoretycy albo zgoła ludzie przypadkowi, mają tam przynajmniej jednego prawdziwego tłumacza-praktyka.
>mg czy moglbys jeszcze raz podac link do stronki bo ten cos jest
>martwy... z gory Dzieki Pozdrawiam

link jest ok
>na których uczą głównie teoretycy albo zgoła ludzie przypadkowi, mają
>tam przynajmniej jednego prawdziwego tłumacza-praktyka.

u nas wykladaja praktycy.
To musze pochwalić nkjo uj bo tam jest wielu praktyków z branży translatorskiej, co np urozmaica zajęcia z pnja.
hehe wiem, że rekrutacja juz skończona;) Dopiero zaczynam nkjo;)
Hehe i snuję takie przyszłościowe plany;) ale jedno wiem juz dziś napewno...nie mam zamiaru poprzestać na licencjacie fil. angielskiej i byciu nauczycielem:]
Tak? A ile powieści przełożyli?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia