The American pronunciation

Temat przeniesiony do archwium.
Hi,

Zastanawiam się, czy na studiach z angielskim uczymy się wymowy Brytyjskiej czy Amerykańskiej czy obydwóch w równym stopniu? Nie ukrywam, że o wiele bardziej podoba mi się Amerykańska :-) Stąd to pytanie.

Ponadto, czy znacie jakieś strony z zasadami Amerykańskiej wymowy? Chciałbym przestać naśladować Amerykańskich speakerów a spojrzeć na to od strony bardziej "naukowej" :)
Obawiam sie że bardziej pożądana jest jednak wymowa brytyjska, chociaż ja mam amerykańską i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, no ale mam dopiero licencjat, nie wiem co będzie "wyżej"
na uam mozesz wybrac, ktorej wymowy sie chcesz uczyc, masz grupy brytyjskie i amerykanskie (amerykanskie sa zdecydowanie mniej popularne ;)
na wielu uczelniach jest mozliwosc zapisania sie do grupy amerykanskiej lub brytyjskiej. Czasem studenci sa przydzielani do takich grup.
Nie mozna sie uczyc dwoch wymow, bo wtedy w rezultacie wymowa bedzie mieszanka obu akcentow.
dzięki :) you've made me feel better :-)
a ja caly czas wymowa amerykanska, akcent, slownictwo etc. nikt nie robi problemow aczkolwiek na poczatku mysleli, ze sie wydruniam haha ;)
ale czy znacie jakieś dobre strony poświęcone wymowie amerykańskiej? pozdrawiam
wystarczy wpisac w wyszukiarce american pronunciation i duzo wyskakuje:P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia