zDezOriętoWana... :( PrOszE o pomOc..:):)

Temat przeniesiony do archwium.
Nie wiem czy ktoś juz zadawał to pytanie..mam straszny dylemat..
kolezanka chciała studiować filologie angielska (tak jak ja kiedyś w przyszlosci :p) ale powiedziała ze koniecznie wymagana jest matura z HISTORII(ktorej nienawidze:(( )+rozsz.polski czy to prawda?
2.Czy Uniwersyteckie Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego to tak jak studia j.ang.?Przepraszam jesli zadaje jakies banalne pytania ale dopiero sie zaczynam orietować w tym temacie..
PROSZE O ODPOWIEDZ...
z gory dzieki :D :)
nie wiem 1
ale 2: studia w kolegium trwaja 3 lata, daja dyplom licencjata. Studia na anglistyce trwaja w sumie 5 lat i daja dyplom magistra, ale teraz i tak wszystkie studia 5-letnie beda podzielone 3+2 i po 3 latach studenci anglistyki beda uzyskiwac tytul licencjata. Roznica polega wiec m.in. na tym, ze na anglistyce mozesz kontynuowac studia 'u siebie', antomiast po kolegium- jezeli chcesz zostac magistrem - musisz studiowac gdzies indziej. Poza tym - o tym wiele napisano na tym forum - kolegium ksztalci nauczycieli, natomiast anglistyka (czyli filologia angielska) daje szersze wyksztalcenie: nauczanie jest tam jedna ze specjalizacji, a mozna sie specjalizowac takze np. w jezykoznawstwie, kulturoznawstwie itp.
Dzieki bardzooo :):)
co do tej historii to zależy od uczelni w której chcesz sie uczyć. nie wszystkie wymagają historii... na niektórych wystarczy polski rozszerzony a na innych znowu tylko angielski rozszerzony. musisz dowiedzieć sie na uczelni co jest potrzebne do rekrutacji i wtedy podejmujesz decyzje o tym co zdajesz na maturze. jest wiele uczelni gdzie nie wymagają historii więc napewno cos znajdziesz. w małopolsce to jest AP w Krakowie gdzie wymagają tylko język angielski rozszerzony, na UJ znowu chcą jeszcze dodatkowo jakiś przedmiot humanistyczny i wtedy możesz wybrać polski. w kolegiach to zazwyczaj chcą tylko matury rozszerzonej z angielskiego. życzę powodzenia!! pozdrawiam!
aaa...jush mi się rozjaśnia..tylko nie jestem przekonana co do tych kolegiów..;/ale dziękuje bardzo:)