filologia 2w1

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam do Was pytanie... czy to prawda, ze teraz po ukonczeniu jakiejs filologii mozna bedzie nauczac dwoch jezykow? Slyszalam, ze na filologii na Akademii Pedagogicznej w Krakowie w pewnym momencie zaczyna sie drugi kierunek, przykladowo, studiujac niemiecki, na drugim roku dochodzi np. filologia angielska, maja tam przedmioty typowo z anglistyki - ale czy to jest w takim samym wymiarze godzin? Czy ma sie wobec tego pozniej tytul lic. z obu filologii ??
I czy wszedzie teraz taki system wprowadza? Szczegolnie interesuje mnie anglistyka na UJ...
Bardzo prosze kogos zorientowanego o odpowiedz.
Pozdrawiam
Jest tak na studiach z programem nauczycielskim. Uczą tak żeby każdy miał uprawnienia do nauczania 2 przedmiotów. Niekoniecznie jest to drugi język obcy. Na UŚ np. w tym roku mają przedmioty z fil. polskiej.
Jest tak np na AP. Na anglistyce można jako drugi język wybrac hiszpański, niemiecki lub rosyjski, ale poziom daleko odbiega od studiów filologicznych. Oczywiście nie dostaje się licencjatu, tylko uprawnienia do nauczania na poziomie szk. postaw. Nie są to takie same przedmioty jak na filologii, tylko intensywna nauka języka (czyli integrated skills), potem trochę gramatyki i metodyki. Raczej są plany, by na przyszłość rezygnowac z drugiego języka, bo poziom wydaje sie mało satysfakcjonujący, a raczej wybierać takie kierunki, jak np. nauczanie początkowe.
dzieki, o to mi chodzilo:)
aha a wie ktos, jak to sie ma do anglistyki na UJ - co tam jest jako drugie?
Na UJ nie ma nic drugiego jak na razie:)

A na AP zaszły zmiany jeżeli o to chodzi, można już jak język wybrać spośród:
francuski, rosyjski, niemiecki, ale pod warunkiem, że się zda placement test na poziomie rozszerzonej matury. Jak nie i jak nie chce się języka ma się do wyboru język polski, pedagogikę wczesnoszkolną i historię. Zaczyna się to od drugiego roku, trwa dwa lata i wedle nowych przepisów ma się uprawnienia do nauczania tego przedmiotu do podstawówki tylko, a wedle tych nowych przepisów, po licencjacie z angielskiego można uczyć tylko do gimnazjum.

Te zmiany obejmują obecny pierwszy rok na AP i wszystkie przyszłe.
dzieki za odpowiedz :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa