jak zadbac o swoja przyszlosc?

Temat przeniesiony do archwium.
tak sie zastanawiam.. studia w Polsce to nie jest juz wielkie osiagniecie. liczba osob z tytulem magistra jest duza.. a w zwiazku z tym szanse na znalezienie dobrze platnej pracy sa znacznie mniejsze gdy ktos posiada tylko tytul magistra..

powstaje pytanie.. co zrobic zeby uniknac sytuacji Skonczylem-Studia-i-Nie-Moge-Znalesc-Dobrej-Pracy?

doszedlem do wniosku ze trzeba zadbac o swoja przyszla prace juz teraz.. jeszcze bedac na studiach..kursy, zdobywanie doswiadczenia, wybor dziedziny w ktorej chce sie specjalizowac..

to pomysly ktore wpadly mi do glowy.. tylko jak je zrealizowac? problemu ze znalezieniem kursow raczej nie powinno byc.. ale jak mozna zdobywac doswiadczenie jeszcze na studiach? do kogo sie zwracac z prosba? gdzie szukac?

pozdrawiam
maciek
Zależy co studiujesz.

Są praktyki wakacyjne, firmy chętnie zatrudniają studentów na umowy zlecenia, możesz się gdzieś zaczepić jako wolontariusz.

Pracowników szukają wszyscy. Od wielkich korporacji po organizacje pozarządowe.

Dobrym doświadczeniem jest też działalność w organizacjach studenckich takich jak NZS, ZSP czy AIESEC. Ale to zależy też od profilu twojej edukacji.

Tak czy owak - jeśli już zdecydujesz się na jakąś specjalizację - wybierz 200 firm i instytucji i zaproponuj swoje usługi. Ktoś na pewno się skusi.

Wymaga to sporo zachodu i cierpliwości (chyba, że masz farta i od razu dobrze trafisz - mi się udało!). Ale efekty są tego warte.

Pozdrawiam!

---
www.adz.edu.pl
dobry pomysl z oferowaniem swoich uslug duzej liczbie firm i instytucji

studjuje filologie angielska.. tylko co taki anglista (a w zasadzie jeszcze student) moze zaproponowac.. mam dwa pomysly: nauczyciel i tlumacz

czy to wszystko?

pozdrawiam
Hej!

Ja nawet filologii nie studiuję, a tłumaczę:)

Tłumaczyłam najpierw dla Ekospotkań Warszawskich a potemdla portalu AstroVision - to wolontariat.

Możesz tłumaczyć, robić korektę, uczyć w szkołach językowych i prywatnie, możesz tworzyć/współtworzyć serwisy internetowe, które może nie przyniosą od razu efektów finansowych - ale staną się twoją wizytówką na przyszłość i pomogą wyrabiać nazwisko.
Wreszcie możesz sprobować współpracy z firmami tworzącymi jakieś rozmówki, szybkie kursy itp - możesz pomagać w redakcji, tworzyć proste zdania do nauki.

To na szybko. Ale na pewno jest jeszcze mnóstwo możliwości!

Powodzenia:)
Aha - ważne jest jeszcze pytanie co chcesz robić po studiach:)
>dla portalu
(...)
>Możesz tłumaczyć, robić korektę, uczyć w szkołach językowych i
>prywatnie, możesz tworzyć/współtworzyć serwisy internetowe,
(...)
>jakieś
>rozmówki, szybkie kursy itp - możesz pomagać w redakcji, tworzyć
>proste zdania do nauki.

bardzo fajne pomysly.. nie zdawalem sobie sprawy ze to wszystko moze robic (nie tylko) filolog :)

zatem mam pole do popisu.. good news

pozdrawiam
mackkok - nowy kolega na pl.hum.tlumaczenia, tak?
:)

zagladam sobie czasem co tam madrego piszecie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

English only