filologiA BEZ ZNAJOMOśCI JęZ

Temat przeniesiony do archwium.
CZY MOżNA STUDIOWAć FIL ANG BEZ ZNAJOMOśCI JęZYKA?TAK JAK CZASEM NA RUSYCYSTYCE CZY IBERYSTYCE!JEśLI TAK TO GDZIE?CHODZI MI O UCZELNIE PAńSTWOWE.
Jak byś chciała studiowac anglistyke bez umiejętności komunikowania się w tym języku? Musisz zdać maturę z anglika a potem z dobrym wynikiem myslec o państwowej uczelni. Pójdziesz na wykład i co ani be ani me. Musisz umieć angielski!!!
spokojnie, beagot: nauka od zera jest praktykowana w przypadku mniej znanych języków (fiński, chiński itp.). jednak angielski jest na tyle rozpowszechniony, że uczelnie mogą wybierać wsrod osob, ktore juz niezle mowia po angielsku. Nie ma potrzeby umozliwiania nauki angielskiego od zera na poziomie uniwersyteckim.
ale biorąc pod uwagę stale obniżający się poziom przyjmowanych na uczelnie studentów (widać ci, co dobrze znają język umieją coś jeszcze i idą na inne kierunki), myślę, że i do tego dojdziemy - tzn. będziemy kiedyś przyjmować tych, co od zera lub od bardzo niskiego poziomu. ot taka pesymistyczna myśl częściowo inspirowana lekturą esejów zaliczeniowych ...
>taka pesymistyczna myśl częściowo inspirowana lekturą esejów
>zaliczeniowych ...

jakbym siebie slyszal... (ucze pisania studentow 1. roku!)

pzdr.
to ja podobnie .. PRÓBUJĘ nauczyć pisać przyszłych maturzystów, chodzi zwłaszca o tych, jak ich nazywam, rozszerzonych :-)
no to jest problem.
Ponieważ teraz w ogóle ludzie NIE lubią pisać.
Z wyjątkiem postów na forów, kiedy nikt się nie przejmuje językiem i formą...
To ja, jako student 1. roku, rzucam studia z angielskim i jadę do Anglii na zmywak... :-)
pisać to ludzie raczej nigdy nie umieli (w dowolnym języku). a teraz, do tego wszystkiego jeszcze język znają słabo ...
a na jakim poziomie powinna byc osoba strajaca sie na studia(nkjo)?? czy trzeba znac wszyskto az tak dobrze czy wystarczy znac ang na pozniomie podstaowej matury oczyiwscie tak okolo 80%?? czy taka osoba ma szanse?? tzn jak duze zeby sobie poradzic:P?
Ciekawy: w różnych kolegiach pewnie jest różny poziom. Najlepiej podzwonić po sekretariatach i wypytac, od ilu punktów przyjmowali.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków