Studia w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
Zamierzam studiować w Krakowie filologię angielską. Jakie są wasze propozycje/doświadczenia. Gdzie mógłbym się dostać, zależy mi na studiach dziennych (Angielski rozsz. ok. 90%; ustny rozsz. 18/20; Polski podstawa). Proszę o odpowiedzi.
Uj-ambitnie,dobra kadra,dość ciężko,średnio sympatycznie ale jak chcesz to solidne studia.
AP-też wymagająca kadra,lepsze stosunki z wykładowcami niż na UJ, praktycznie ta sama oferta stypendialna ale nauki wcale nie ma mniej niż na UJ.
Jak znasz niemiecki można próbować na NKJO.
Są też uczelnie prywatne.
Wszystko zależy od tego czy chcesz po studiach nauczać czy wolisz tłumaczyć,bo różnie jest nie tyle na różnych uczelniach co na różnych specjalizacjach.Na UJ np. na tłumaczeniówkę bardzo trudno się dostać.
Tłumaczyć. Mam jeszcze zdane FCE parę lat temu na B. Jakie mam szanse bez polskiego rozsz? Jest chyba wymagany do rekrutacji.
To musisz sprawdzić na każdej uczelni.Na UJ raczej polski jest wymagany, zawsze był na wstępnych na wszystkie filologie UJ.Co do AP tam wymagali chyba tylko języka wiodącego.
Co do poziomu-musisz się szybko podciągnąć,ludzie którzy tam idą często na początku studiów są już na poziomie CAE, a lektur w oryginale jest a mnóstwo i nawet dla nich poprzeczka jest wysoka.Łatwiej dostać się na tłumaczeniówkę na AP niż UJ,na obu ważna jest średnia ocen z wcześniejszych lat.Warto od początku studiów orientować się na węższą dziedzinę,która cię interesuje bo wszystkiego opanować się nie da.A na specjalizację trzeba już iść z dość dużym zasobem słownictwa.
hej. z tego co wiem na UJ trzeba angielski rozszerzony plus jakiś drugi przedmiot (chyba humanistyczny) na rozszerzeniu. nie musi to być język polski. więc jeżeli masz coś takiego to startuj śmiało. życzę powodzenia! pzdr.
o ile wiem to polski rozszerzony to mus na UJ ;) na AP chyba nie biora pod uwagę polaka w ogóle.
Temat przeniesiony do archwium.