italianistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Czy chcąc sie tam dostac trzeba znac wloski? i czy wszystko po wlosku wykladaja? Glownie wroclaw mnie interesuje...
nie musisz znac wloskiego(warszawa),ale na 1 roku jest b.duzo zajec z jezyka.pozniej staje sie on wykladowym.pozdrawiam.
jesli chodzi o uniwerek to nie ma juz dziennej filologii wloskiej, ale mozesz isc na wieczorowe. o przyjeciu decyduje swiadectwo, chyba ze jest bardzo duzo kandydatow, to wtedy masz egzamin z wiedzy o jezyku, historii powszechnej,historia sztuki, historia literatury polskiej i europejskiej.
jesli chodzi o uniwerek to nie ma juz dziennej filologii wloskiej, ale mozesz isc na wieczorowe. o przyjeciu decyduje swiadectwo, chyba ze jest bardzo duzo kandydatow, to wtedy masz egzamin z wiedzy o jezyku, historii powszechnej,historia sztuki, historia literatury polskiej i europejskiej.
czy piszesz o italianistyce w Warszawie?ile kosztuja wieczorowe?chetnie poslucham opinii o tym wydziale.
czy ktos z italianistyki moze napisac mi pare slow o wydziale na UW?czy oplaca sie konczyc ten wydzial?czy sa to studia czysyo teoretyczne?
Italianistyka wieczorowa na UW kosztuje ok.6000 zł za rok. Ale rekrutacja nie jesta taka łatwa........coś o tym wiem , bo próbowałem na dzienne....
ja tez probowalam na dzienne 2 lata temu.oblalam test predyspozycyjny.porazka.na studia chcialam isc z pasji i zamilowania ale z tego co wiem nie oplaca sie konczyc tych studiow.po pieciu latach studiow twoj jezyk wcale nie jest doskonaly(bo przeciez nie musisz go znac idac na italianistyke)ale za to mozesz godzinami mowic o biogr.wloskich pisarzy.czy to sie na cos przydaje?watpie.pozdrawiam tutti innamorati [email]
To się PRZYDAJE. Jedna sprawa. Filologia to nie jest Szkoła Języków Obcych tylko szkoła JĘZYKA, kultury, literatury. Jeżeli nie interesuje nas to, to proponuję kursy języka włoskiego w szkołach językowych. A poza tym - to są studia i nikt nas nie zmusi i nie nauczy języka jeżeli nie będziemy chcieli. Nie oszukujmy się, że student to osoba dorosła, a nawet dziecku się nie wtłoczy do głowy wiedzy.
troche sie nie zgodze.pracuje w firmie wloskiej w warszawie.znam 4 jezyki obce.ostatnio brakowalo nam etatow i szefostwo postanowilo kogos przyjac-oczywiscie ze znajomoscia wloskiego.na rozmowach kwalifikacyjnych ocenialam znajomosc jezyka.otoz pani z 4 roku italianistyki nie rozrozniala czasow przeszlych.oczywiscie teorie i regulki do nich znala ale nie potrafila tego wszystkiego uzyc.tymczasem dziewczyna z prywatnej uczelni wyzszej majaca 7 godzin jezyka wloskiego w tygodniu mowila bardzo plynnie i poprawnie.przyjelismy ja.
moi drodzy jesli chcecie byc tlumaczami litetatury wloskiej polecam italianistyke.jesli chcecie praktycznego podejscia do jezyka-nie.
sama jestem fanatyczka wloskiego i wcale nie jestem po italianistyce.aha,jeszcze jedno.moja kolezanka poszla na ten kierunek z zamilowania i wierzcie mi,opuscila wydzial po roku,zniechecona...pozdrawiam.emilka
Emilka, przestań pieprzyć, italianistyka to fajny kierunek, studiuje tam od 3 lat i wcale nie uważam, że mój włoski jest do niczego (choć fakt, że zaczynałam od początku), a nie wierzę, że ktoś na 4-tym roku nie rozróżnia czasów przeszłych, to jest po prostu niemożliwe, czasy przeszłe są na I roku i osoba nie znająca gramatyki nie ma prawa bytu na 4-tym roku (chyba, że jest córką ministra albo innej ważnej persony...). Poza tym przez całe studia włoski jest na bardzo wysokim poziomie i szkoły językowe wymiękają, bo im się kończy zakres. Zgadzam się, że nie treba być italianistą, żeby władać językiem włoskim, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego absolwent italianistyki ma siedzieć i tłumaczyć np. książki średniowieczne, a ktoś np. bez matury po dłuższym pobycie we Włoszech ma być tłumaczem lub nauczycielem włoskiego ? Jest tu jakiś sens ???
zamierzam w tym roku zdawac na talianistyke na UW moglby mi ktos poradzic czego sie uczyc i skad wziac potrzebne informacje z gory dziekuje moj email [email]
na prawde jezeli chodzi o porozumiewanie sie....Moje kolezanki z italianistyki na US, mowia dosc marnie....
italianistyka wydaje mi sie ze nie jest dla ludzi ktorzy pragna plynnie porozumiewac sie w jezyku wloskim...
to tak jak polonistyka......tylko ze wloska :P
na poczatku chcialam isc na italianistyke w polsce ale teraz wydaje mi sie ze nie warto...
w przyszlym roku wybieram sie na uniwersytet w weronie, na kierunek zwiazyany z jezykami ( tylko ze w innej formie niz italianistyka), bardziej przydatnej i stosowanej
Ciao, sono una studentessa all\'università La Sapienza a Roma di corso in mediazione linguistica.
vuoi andare a studiare a Verona? Te lo SCONSIGLIO vivamente! I famosissimi corsi di LINGUE E LETTERATURE MODERNE (dopo la riforma scolastica LINGUE DEL MONDO EUROPEO)in tuttla Italia è una cavolata. Ci si studiano almeno 3 lingue durane triennio e ti ASSICURO che gli studenti del 3 anno non parlano bene nemmeno una di loro!!!
Dai, rimani in Polonia... Guarda, qua il livello d\'appendimento delle lingue straniere è veramente scandaloso...
Tanti saluti da Roma, ciao!
tak wybieram sie na uniwerek w weronie, wlasciwie to juz mieszkam w weronie, i do polski nie wroce napewno...........
a co do poziomu, wiesz mi ze wole byc tu i miec kontakt z jezykiem niz siedziec w polsce nie majac zadnych perspektyw na przyszlosc
Byłabym Ci bardzo wdzięczna,jakbys załatwiła mi adres instytutu polonistyki i bohemistyki(mniej więcej tak to sie zazywa)w Genui.
I przydałby mi sie jakis telefon do kogoś znającego polski z tamtąd,albo ostatecznie czeski.Jeśli znajdziesz coś takiego-napisz.joanna
beznadziejne studia, szkoła idiotek.Jeśli chcesz miec darmowe podstawy włoskiego,idź na I rok, a potem weź normalne studia.
orientuje sie z Wam ktos czy w szczecinie jest italianistyka? wiem, ze jest katedra filologii romanskiej ale to przeciez nie to samo
w szczecinie nie ma italianistyki, wloskiego uczysz sie tylko na filologii romanskiej gdzie jeZykiem wiodacym jest jak wiadomo francuski:)
cześć czy na wieczorowe trzeba zdawac historię? Napisz proszę że nie!
Jeśli chodzi o Uniwersytet Warszawski to na wieczorowe w pierwszej kolejności idą ci, którzy zdali egzaminz angielskiego, a oblali test predyspozycji, to znaczy napsiali go za słabo, zeby dostać się na dzienne.
Na predyspozycyjnym są pytania o sentencje łacińskie, o książki i ich autorów, i banalne pytania (prawdę mówią smieszne) na temat Włoch.
czesc
Chcialam sie dowiedziec gdzie znajduja sie uczelnie filologi wloskiej najbardziej interesuje mnie woj pomorskie. Jesli ktos moze mi pomoc to bardzo prosze i dziekuje
Sono l'Arch. Diego Lucarini dirigo uno Studio di progettazione con sede a Roma, vi scrivo perché sto cercando con una certa urgenza una collaboratrice, Studentessa Laureanda o Neo Laureata, che avrà il compito di coordinare altri collaboratori in Polonia, si richiedono buon utilizzo di Office e dei pacchetti internet, e ovviamente un Italiano fluente.

Inviare C.V. a: [email]
Grazie per la cortese disponibilità.

Distinti Saluti.
Diego Lucarini
Czy w Lublinie jest mozliwośc studiowania italianistyki? A jak to wygląda we Włoszech?
to ciekawe,bo w szczecinie jest italianistyka. nie tylko filologia romanska.

a czy zawsze na italianistyke na UW sa testy predyspozycyjne?
Dziewczyno, spójrz na datę postów :) Wypowiadają się osoby jeszcze ze starą maturą.
Obecnie żadnych testów czy egzaminów nie ma. Musisz zdać rozszerzony polski i rozszerzony język obcy nowożytny, obojętnie który, do wyboru z pięciu. Matura ustna nie jest brana pod uwagę na żadnym kierunku na UW.
Temat przeniesiony do archwium.