lingwistyka stosowana

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktoś mógłby mi szczegółowo wytłumaczyć na czym polega lingwistyka stosowana, bo we wrześniu jest jeszcze nabór, ale nie wiem czy jest sens na to iść, umiem dobrze angielski, ale lingwistyka jest jeszcze z niemieckim a ja co prawda zdawałam maturę z niemca ustną, ale nie bardzo czuję ten język , nie dogadałabym się za dobrze, czy trzeba tam znać niemiecki dobrze. Pomóżcie bo nie wiem czy startować na ten kierunek.
Hej!Nie miałam od pierwszego roku lingwistyki, ale napiszę Ci co wiem na ten temat.Jestem po pierwszym roku filologii angielskiej (WSL Częstochowa). Pierwszy rok to była u mnie nauka \"ogólna\" że tak powiem, a od drugiego wybieraliśmy specjalności. I właśnie jedną z tych specjalności jest lingwistyka stosowana - to jest inaczej translatoryka czyli tłumaczenia i przy tej właśnie specjalności potrzebne są dwa języki, ale wiekszy nacisk stawiają na angielski oczywiście (w moim przypadku drugi język też to jest niemiecki). Na pierwszym roku z niemieckim też mi było nie za wesoło, bo nigdy nie miałam talentu do tego języka i nie umiałam się wysłowić..., ale popracowałam trochę i się udało. Teraz myślę że będzie już dobrze. Oczywiście co uczelnia to inny program i obyczaje(gdzie chcesz zdawać?), ale co Ci szkodzi spróbować? myślę że dasz radę, tym bardziej że zdawałaś niemiecki na maturze. Pozdrawiam!
Hej! Lingwistyka to niezupelnie to samo co translatoryka. Ja studiuje lingwistyke angielsko-rosyjska w Bydgoszczy- rosyjski mialam od podstaw. Generalnie lingwistyka rozni sie od na przyklad filologii tym ze jest wiecej zajec z praktycznej nauki jezyka (gramatyka, konwersacje, pisanie), a rzeczy typu literatura czy kultura sa dosc okrojone. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Bydgoszczy na drugim roku wybieralismy specjalizacje - pedagogike (jesli chcesz uczyc w szkole) albo translatoryke (jesli chcesz byc tlumaczem).
Ja na twoim miejscu bym sprobowala - nie masz nic do stracenia:-) Pozdrawiam
może i masz rację, ale nie dałabym sobie ręki obciąć :-) że to się różni od siebie... (ja niemiecki też miałam na dużo niższym poziomie od angielskiego) Pozdrawiam
a na ktorej uczelni jest ta lingwistyka stosowana, na ktora robia nabor we wrzesniu? pytam z czystej ciekawosci :)
No wlanie w Bydgoszczy robia nabor na AB we wrzesniu, moze sprobuje, jak na razie mam zapewnione miejsce w niepublicznym kolegium, ale to kupa kaski miesiecznie i nie mam pewnosci jaki tam bedzie poziom, sama nie wiem czy probowac na lingwisstyke, no ale termin skladania papierow mija dopiero w sierpniu wiex pomyslec mozna:). Swoja droga dzieki za info:)
a dlaczego jest ten dodatkowy nabor we wrzesniu? Za malo bylo chetnychw pierwszym terminie?
No wlasnie, dlaczego???
no nie wiem, pewnie chętnych było sporo, tylko za dużo odrzucili:)
Lingwistyka stosowana diametralnie rózni się od anglistyki,gdyż językiem wiodącym i na egzaminie wstępnym i w trakcie studiów jest jęz niemiecki,którego nauczycielem lub tłumaczem jest się po ukończeniu lingwistyki stosowanej.Mała ilość kandydatów bierze się między innymi z obowiązkowej łaciny,kora jest dla tych co nie mieli jej w szkole.Na egzaminie wstępnym jęz angielski jest zamienny z jęz rosyjskim.
czyli na lingwistyce stosowanej w Bydgoszczy na kombinacji ang-niem gdzie zdaje sie pisemny a ang i ustny z ang i niem jezykiem wiodacym jest niemiecki? a nie angielski?
Mam wielka prośbe!!!
jezeli ktos posiada testy z ang z egzaminow wstepnych na lingwistyke do bydgoszczy bardzo prosze o kontakt ze mna lub jesli to mozliwe o przeslanie ich!

Z gory serdecznie dziekuje!

[email]
W Bydgoszczy na lingwistyce ang. - niem. wiodacym jezykiem jest angielski.
Na wstepnych z niemieckiego jest tylko ustny i z tego co wiem to potem poziom z niemieckiego jest ustalany na podstawie pozomu grupy. Pozdrawiam
co jest grane z ta dodatkowa rekrytacją..przeciez mieli przyjac tylko 30 osob...co sie zmienilo...egzaminy byly takie trudne czy...dostali pozwolenie na wiecej miejsc..ktoś tam zdawal..jaki jest poziom angielskiego w porównaniu z ..nie wiem kjs albo ils???mogłby sie ktos ze mna skontaktowac...gg..3811437 albo [email] prosze:)
Pisałam o lingwistyce stosowanej na UAM w Poznaniu nie myślałam,że w innych miastach jest inaczej.
hej hej czy ktos cos wie???
na lingwistyce na UW na przyklad to sa jezyki:ang,niem,fran,ros, hiszp. wybiera sie dwa z nich w dowolnej kombinacji np. ang-fr; fr-niem; ang-ros; niem-hiszp.,zalezy kto jak chce i ktory umie lepiej,tylko hiszp.nie moze byc jako wiodący-jedyne ograniczenie! w tym roku limit miejsc byl niby 140 a przyjeli łacznie na wszystkie jezyki 172,ale we wrzesniu juz nie ma zadnej rekrutacji,i tak duzo juz przyjeli.
pozdrawoam i powidzenia zycze!
=)
dzieki za dobre chęci ale...pytanie dotyczylo lingwistyki w bydgoszczy bo tam oglosili dodatkowa rekrutacje...ale nie wiem dlaczego...w sumie dosc podejrzane:)
A czy jest tu ktoś kto dostał sie w tym roku na UMCS na lingwistykę?? Jakie były egzaminy, tzn jaki poziom - trudne??
JAK TO ROBIA DRUGI NABOOR NA UAM-Jestem w ciezkim szoku ja startowalam w pierwszym naborze i mnie odrzucono gdyz sadzonao ; ze zdobylam zbyt mala ilosc punktow- komisja z angola jest pozal sie Boze strasznie wymagajaca
do kiedy sklada sie dok o drugi nabor i czy polega na tym samym co pierwszy
wysoko stawiaja poprzeczke na tym UAM-biada nieprzygotowanym
skąd wzięłaś tą informację o dodatkowym naborze do Poznania ?
Hejka:-) Zdawalam w tym roku na lingwistyke:-) Co prawda tam sie nie dostalam ale za to jestem w Kraku na AP na anglistyce co mnie bardziej satysfakcjonuje z roznych wzgledow:-) W kazdym razie test nie byl taki trudny, wedlug mnie do przejscia, 2 listeningi, reading, gramatyka, slownictwo (standard), a poza tym writing (\"Does the truth always pay off?\"-rozprawka) i trzeba bylo przetlumaczyc tekst z polskiego na angielski(to bylo najgorsze). Co do ustnych to byly....o wiele gorsze....Teamaty sa dostepne na stronie UMCS-u pod haslem Instytut Germanistyki, a potem lingwistyka stosowana(o czym dowiedzialam sie w dzien egzaminu -_-) Takie same sa i na ang i na drugi jezyk....Czyli ciezko, np. tematy takiej jak globalizacja itd...Poza tym z kazdej kombinacji jezykowej przyjmuja tylko 15 osob-_- (sa cztery kombinacje jezykowe-razem 60 miejsc) Wiec latwo nie jest, ale jesli masz naprawde determinacje to bedzie ok:-) Pozdrawiam :-)
hej. ja tez zdawalam na umcs i tez sie nie dostalam, z czego w sumie bardzo sie ciesze! Pisemny nie byl trudny, nawet latwy:) (opis jak wyzej jesli chodzi o schemat) a ustne....to rzeczywiscie bylo gorsze, ja nie wiedzialam nawet, ze sa tematy ustnych (powiedziano mi na uczelni ze nie ma)! Na ustnych mozna sie spodziewac wszystkiego!! Naprawde!!! przeroznych pytan!! Trzeba duzo czytac i interesowac sie wszystkim!!! Ale jest to do przejscia!!!
Mam kilka pytanek! Wybieram sie na lingwistyke stosowana wlasnie na UW ale nie wiem czy dam rade, w ogole czy jest duzo osob na jedno miejscie, czy ciezko sie dostac i na jakim poziomie trudnosci sa egzaminy, ja nastawiam sie na ang-rus...Czy dobra/y bales/as z tych przedmiotow w szkole sredniej, czy jest trudniej sie dostac niz na f.ang lub ros.???
Dostalas sie juz na ling st do Bydgoszczy, i teraz takie pytanie:
jakie ksiazki kupujesz????????????
Jakie ksiazki mozna sobie kupic do angielskiego na ta lingwistyke w Bydgoszczy?
co to za ligwistyka gdy sie ma drugi jezyk od podstaw...
Linwsityka to inaczej językoznawstwo. Co ma z tym wspólnego "drugi język od podstaw", nie wiem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

FCE - sesja letnia 2004