Magisterskie - ogólne rozeznanie rekrutacyjne

Temat przeniesiony do archwium.
Pytanie jest proste, jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi:

Czy ktoś orientuje się ile średnio-na-oko przypada chętnych kandydatów na jedno miejsce w przypadku kontynuacji Filologii Angielskiej na II stopniu/magisterskie na uniwersytetach? Oraz jak wygląda rekrutacja - na podstawie dyplomu, czy egzamin wstępny jeżeli obecnie będę bronił pracy licencjackiej w NNKJO ?
szczególy procedury rekrutacyjnej są podane do publicznej wiadomości. Jeżeli ne na stronie angilistyki, to na witrynie uczelni, np. w dziale rekrutacja.
Widziałem, jednak przedstawione to zostało pozostawiając pewną niejasność. Tak czy inaczej przy najbliższej okazji pewnie się tego dowiem bardziej szczegółowo. Pozostaje jeszcze pierwsza część pytania z czystej ciekawości - jak bardzo oblegana jest magisterka (w moim przypadku dostępne są tylko studia niestacjonarne). Chcę mieć przybliżony widok na moje szanse :)
dzwon lub pisz maile - w ten sposob bedziesz mial informacje z najbardziej wiarygodnego zrodla. Napisz mail z zapytaniem o liczbe kandydatow na miejsce wszedzie tam, gdzie chcesz zdawac.