KJS - studia uzupełniające

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
w tym roku KJS w Warszawie "otworzy" studia uzupełniające (magisterskie). W pierwszej kolejności przyjęci będą obecni studenci 3. roku KJS, ale Liczę, że przyjęte też będą osoby spoza uniwersytetu. Pytanie: czy się nie przeliczę? Czy nie jest to trochę tak, że przyjmiemy swoich, a obcy niech wracają do domu?

Moje kolejne pytanie: jak wygląda siatka zajęć na 1. roku studiów uzupełniających 2-ego stopnia? Wiem, że dla obecnych studentów 4-ego roku jest ona przyjazna, studenci nie są obładowani zajęciami i mogą dorabiać trochę, co jednak w Wawie jest na ogół koniecznością. Przewidywane są jednak zmiany, bo zmienia się system podziału studiów.

Przy rekrutacji na 1. stopień zostałem przyjęty na KJS z drugiego rzutu, ale zdecydowałem się na inną lingwistykę. Jednak ciągle mam wyrzuty sumienia, że ta KJS mnie kiedyś tam chciała. :P

Czy ktoś bardziej zorientowany niż ja może mi pomóc i odpowiedzieć na męczące mnie pytania? Byłbym wdzięczny za każdą pomoc/podpowiedź/radę (niepotrzebne skreślić).

pozdrawiam,
narrow-minded
W pierwszej kolejności przyjęci będą obecni studenci
>3. roku KJS,

Ooo, skąd taki wniosek?


>ale Liczę, że przyjęte też będą osoby spoza uniwersytetu.

złośliwość czy brak wiary we własne siły?

>Pytanie: czy się nie przeliczę? Czy nie jest to trochę tak, że
>przyjmiemy swoich, a obcy niech wracają do domu?

Nie chcę używać brzydkich słów, ale oskarża Pan KJS o karalne praktyki.


>Moje kolejne pytanie: jak wygląda siatka zajęć na 1. roku studiów
>uzupełniających 2-ego stopnia? Wiem, że dla obecnych studentów 4-ego
>roku jest ona przyjazna, studenci nie są obładowani zajęciami i mogą
>dorabiać trochę, co jednak w Wawie jest na ogół koniecznością.
>Przewidywane są jednak zmiany, bo zmienia się system podziału
>studiów.

Niektóre przedmioty ze starego czwartego roku pojawiają się w nowym programie wcześniej, inne zostały przesunięte z lat wcześniejszych na IV rok. Ogólna liczba godzin nie powinna się bardzo różnić.
Dziękuję za odpowiedź!

Jeszcze nawet nie pojawiłem się tam z papierami, a już naważyłem sobie piwa. :D

Nie chciałem w żaden sposób zakwestionować obiektywności komisji rekrutacyjnej. :-) Po prostu wolę być ostrożny i pytać o takie rzeczy z góry.

Mam jeszcze dwa pytania (znowu):

1. Czy jest dostępny gdzieś w Internecie lub może być udostępniony plan zajęć dla przyszłego czwartego roku? Chciałbym rzucić okiem i zapoznać się z „ofertą” (doublespeak) KJSu.
2. Czy obowiązkowe jest nadrabianie różnic programowych, jeśli jest się przyjętym na KJS na studia uzupełniające? Czy raczej działa to tak, że skoro już mnie przyjmą, to chcą mnie z wszystkimi moimi zaletami i wadami (tu: ew. brakami)? :P

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Ponawiam pytanie, bo jest to dla mnie bardzo ważne. :)
programu studiów raczej nie ma, nie wiem dlaczego
w sprawie roznic programowych proponuje kontakt z sekretariatem
[email]
Dziękuję bardzo za pomoc!
Doceniam, choć nie wyglądam. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Praca za granicą