anglistyka na PWSZ w Tarnowie

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, jestem tu nowa być może były tu już takie tematy... Jestem tegoroczną maturzystką co za tym idzie zbliżają się studia. Myślę właśnie o filologii angielskiej. Jestem z okolic Krakowa... nie mam pojęcia czy startować na UJ, bardzo wątpię w to, iż miałabym jakiekolwiek szanse.. Zdawałam angielski podstawe, z ustnej miałam max, pisemna myślę, że bedzie gdzieś oscylować w 90% :) Chodzi mi po głowie PWSZ w Tarnowie. Ma ktoś informacje na temat anglistyki tam? byłabym niezmiernie wdzięczna ;)
ponawiam prośbę, proszę również o opinie studentów Krakowskiej Akademii im. Modrzewskiego :) bardzo ładnie proszę :P
jestem na pierwszym roku f.ang na PWSZ (juz prawie na 2 ) i moge powiedziec ze majac 90% z matury napewno sie dostaniesz. Znam wiele osob ktorzy naprwde kiepsko napisali mature i sie dostali , tyle zeby sie potem utrzymac to jest lada wyzwanie. Ogolnie sporo nauki(jak to wszedzie).Nie ma przelewek . aaaaa a z tego co pamietam to nie wydaje mi sie ze matura ustna jest brana pod uwage ;) Filologia tu jest naprawde na bardzo wysokim poziomie. Wykladowcy z UJ przyjezdzaja do naszej uczelni i mamy wyklady albo z nimi zajecia.
Witam.Mam pytanie dotyczace filologii angielskiej (w PWSZ w Tarnowie)Czy drugi jezyk na kierunku nauczycielskim jest od podstaw czy tez nie?Ktory kierunek nauczycielski czy nienauczycielski jest latwiejszy?.Prosze o odp.
PWSZ
jesli chodzi o nauczycielskie bądz ogolne to nie ma tak ze jedno jest łatwiejsze a drugie mniej. Trzeba ciezko pracowac.Egzaminy i tak czy siak piszemy razem !! z tego co wiem to np. na nauczycielskim grupa ktora ma niemiecki idze dalej z materialem ,czyli musisz juz miec dobre pojecie o jezyku( a jak nie to w wlasnym zakresie nadrobic w bardzo krotkim czasie co sie wiaze z cudem ! ) Materialu jest mnostwo i nikt alez to nikt za bardzo nie idze nam na reke (wrecz przeciwnie)
Jak miło, że ktoś się odezwał, już myślałam, że nie dostąpię tego zaszczytu ;P
Maturę podstawową zdałam na 94% :) już rekrutację mam za sobą, tylko muszę iść i zapłacić opłatę rekrutacyjną i dostarczyć podanie. Czyli jest szansa, że się dostane? Moja nauczycielka angielskiego właśnie była po PWSZ w Tarnowie i doradzała mi podstawową maturę :) wkurza mnie to wszystko, w rodzinie mi trują czemu nie Kraków, tak czy siak... Wszędzie się trzeba uczyć, zresztą słyszałam, że w Tarnowie kładą naciska bardziej na naukę języka praktycznego, niż jak na UJ itd.. Prawda to? Zależy mi by nawiązać jakąś znajomość ze studentami filologii, byłoby mi raźniej :) dziękuję za informacje! ;*
Aha zapomniałam dodać, że celuje w studia nienauczycielskie o profilu ogólnym. Mam takie pytanie...czy będę miała język niemiecki dodatkowo? nie lubię tego języka i przeraża mnie to szczerze mówiąc :P hiszpańskiego zaczęłam się sama uczyć :P myślałam by zrobić jeszcze tak jeśli chodzi o studia. W maju zdać rozszerzony ang i spróbować startować na lingwistykę stosowana (ang-hiszp), która jest tylko na jednej uczelni w Krakowie : Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera... Mówcie co sądzicie ;) Ninuśka dzięki jeszcze raz ;):)
podnoszę ;)
Też nie lubię niemieckiego i choć w LO miałam ten język rozszerzony to jako dodatkowy wybrałam sobie francuski, do wyboru jest tez rosyjski.
Zapomniałam dodać ze studiuje na PWSZ :)
Też nie pałam do niemieckiego jakąs większą sympatią, ale zdecydowałam sie wziąc go jako dodatkowy. bałam sie ze sobie nie poradze z francuskim, z ktorym nigdy wczesniej nie miałam styczności. wiec jak na razie jestem studentką, ale chyba tylko do konca semestru ;))
by7mistake czemu tylko do końca semestru? Bardzo ciężko jest? Mam nadzieję, że wykręce się jakoś od tego niemieckiego a jak nie no to cóż, będę męczyć. Jednak mam nadzieję na hiszpański lub włoski.
Pozdrawiam studentów ;)
mezzanine, nie wiem jak bardzo cięzko, stąd moje obawy ;)
Temat przeniesiony do archwium.