filologia angielsko - rosyjska, co o tym myślicie?

Temat przeniesiony do archwium.
Myślę o studiach na tym kierunku w Poznaniu. Może ktoś już to studiuje i mógłby się podzielić wrażeniami? Jest tam więcej angielskiego czy rosyjskiego? Czy rosyjski mozna zacząć od podstaw? Będę wdziędzna za pomoc! ;-)
Po pierwsze - to jest filologia rosyjsko - angielska, a nie angielsko - rosyjska...Godzin jest mniej - wiecej tyle samo, jednak magisterka jest w jezyku rosyjskim i tytul tez rusycysty, natomiast z angielskiego jest licencjat na 4. roku.Godzin jest naprawde duzo, np. siedzimy we wtorki, srody i czwartki po 10-12 godzin na uczelni.Ja zaczynalem rosyjski od podstaw, ale wiem, ze juz tej mozliwosci nie bedzie od tego roku.Beda tylko grupy zaawansowane.Jednym slowem - kierunek ciezki i uniemozliwiajacy jakakolwiek inna dzialalnosc intelektualna czy gospodarcza hehe.Pozdrawiam!
tez planuje zlozyc papiery na ten kierunek, ale twoj post nie byl zachecajacy... a skoro nie bedzie grupy poczatkujacej z rosyjskiego,to w ogole nie mam co probowac...dlaczego ta uczelnia utrudnia mi zycie na kazdym kroku?!? zaczelo sie od problemow z finska, na ktora z reszta nie ma w przyszlym roku naboru,a teraz jeszcze to.skandal.
dlaczego ta uczelnia utrudnia mi zycie
>na kazdym kroku?!? zaczelo sie od problemow z finska, na ktora z
>reszta nie ma w przyszlym roku naboru,a teraz jeszcze to.skandal.

Jaki skandal :O Na UAM jest sporo nietypowych filologii, część naborów prowadzona jest rotacyjnie - nie po to przecież, by zrobić potencjalnym studentom na złość :). A co do filologii rosyjsko-angielskiej nie wiem, czy zrezygnowali z przyjmowania osób na rosyjski od podstaw, ale nawet nie dziwiłabym się.

Pozdrowienia,
Tawi

P.S. U mnie w tym roku była możliwość nauki angielskiego zaawansowanego i rosyjskiego od postaw.
jak to "może nie być rosyjskiego od podstaw"??? totalny bezsens!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HEj!!
CO DO STUDIÓW TO:JA W TAMTYM ROKU MYŚLAŁAM O STUDIACH ALE SAMEJ RUSYCYSTYCE_I OD PODSTAW JEST MOZLIWOSC STUDIOWANIA NA UNIWERSYTECIE ŁODZKIM>TAK WIEC POPYTAJ TAM _MOZE JEST TEZ ANGIELSKI Z ROSYJSKIM.
>jak to "może nie być rosyjskiego od podstaw"??? totalny bezsens!!!

Weź pod uwagę, że są jeszcze ludzie, którzy uczą się rosyjskiego PRZED studiami i wybierają potem rusycystykę. A uczelniom zależy na jak najwyższym poziomie absolwentów, co przy nauczaniu języka na poziomie wyższym niż początkujący jest daleko łatwiejsze do osiągnięcia.
Temat przeniesiony do archwium.