medycyna w Uk i Finlandi

Temat przeniesiony do archwium.
hey jestem obecnie uczennica 3 klasy LO .Potem chce studiowac m,edycyne konkrteniej stomatologie nie chce niestety zostac w Polsce tylko wybyc do Uk konkretnie do szkocji ale interesuje mnie takze finlandia cz wiece cos wiecej na temat tamtych uczelni cz jest trudno jakie trzeba spelnic wymagania i czy lepiej od razu po maturze tam stuiowac czy przeniesc sie np na 2 rok
jestem au pair w Finlandii od 7 miesiecy i powiem, ze wyzyc tu trudno - pracy nie dostaniesz jak nie znasz finskiego a kasa potrzebna zeby studiowac bo inaczej sie nie da. Szanse na stypendium bedziesz miala najwyzej po 2 latach pobytu, kiedy bedzie on uwazany juz za "staly". Poza tym medycyna w Polsce stoi na dobrym poziomie i nawet Szwedzi zachwalaja i Finowie jezdza do PL studiowac wiec... Czemu akurat chcesz wyjechac?
chce wyjechac chce przede wszystkim szkocja jak skoncze emdycynew poslce to dyplomu mi nie uznaja>< ale i ta nei hce w poslce polska wiem wiem ojczyzna.. ale skzocja rox!
Ostatnio czytałam w którejś brytyjskiej gazecie o ogromnych trudnościach, które mają absolwenci medycyny w UK ze znalezieniem pracy, bo szpitale i inne placówki zdrowia potrzebują lekarzy, ale już doświadczonych, a nie bardzo mają ochotę na wydawanie pieniędzy na szkolenie młodych lekarzy.

mój znajomy Norweg np. wysłał swojego syna do Polski, żeby studiował medycynę (po angielsku) bo tu taniej.

A z tym uznawaniem chyba nie może być aż tak źle, skoro są np. polscy lekarze, którzy latają do UK np. na weekendowe dyżury.
najlepiej postaraj sie dostac na studia w UK nie jest to takie trudne jak ktos bardzo tego chce ososbiscie radze pojechac na wakacje do Uk i poszukac szkolu na miejscu.... i podjac przace na wyspie part time... a wszystko bedzie ok... nie studiuj w polsce.pa
w szkocji tylko pada i pada .... a nie lepiej poszukac miejsa gdzie nie ma polakow.... polska tez dobry kraj ale tylko geograficznie hhehehehe... w szkocji tylko pada pada..... ale wybor twoj zluz podanie bezposrednio do szpitali w rejonie i cicho czekaj na odpowiedz,,,,, np Glasgow... Edenburg.... ogolnie duze miasta ja jestem w malym nie mam pracy w zawodzie papapaap
"Ostatnio czytałam w którejś brytyjskiej gazecie o ogromnych trudnościach, które mają absolwenci medycyny w UK ze znalezieniem pracy, bo szpitale i inne placówki zdrowia potrzebują lekarzy, ale już doświadczonych, a nie bardzo mają ochotę na wydawanie pieniędzy na szkolenie młodych lekarzy.
'

Tak tragicznie to nie jest. Wiekszosc absolwentow dostaje sie na staz niemal automatycznie. W tym roku maja zeczywiscie niezly balagan w zwiazku z reforma systemu i okolo 300 absolwentow na caly kraj nie dostalo alokacji na staz za 1 podejsciem. Nie oznacza to ze niedostana pracy, raczej wyladuja w jakiejs nedznej dziurze i specjalizacji, ktora ich nie za bardzo interesuje (na tym etapie to i tak nie jest wiazace i nie ma wiekszego znaczenia).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja letnia 2005

 »

CAE - sesja letnia 2005