Studia w Niemczech - co, gdzie, jak i kiedy?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Mam nadzieję, że mi pomożecie. Planuję zacząć studia w Niemczech, znaczy może nie planuję, a chciałbym zaplanować. Interesuje mnie informatyka na jakimś uniwesytecie. Najlepiej w Berlinie - mam największe możliwości "rodzinno-przyjacielskie" tam, ale gdzie indziej też mogą być. Mam jednak poważne wątpliwości... bo jak widziałem przykładowe zadania z matematyki po niemiecku to... ciężko... ja posiadam taki poziom "komunikatywny" raczej, a z technicznym, czy specjalistycznym językiem to trudno jest... Mam też pytania - jak wygląda rekrutacja w Niemczech? Poza tym czy tam studia nie są wiele trudniejsze od naszych? Podobno trudne troszkę, lecz nie każą uczyć głupot, niepotrzebnych nikomu nigdy w życiu? Jakie są stosunki między uczniami, profesorami? No i czy trzeba znać od razu wszystkie wyrażenia specjalistyczne? Aaa i takie coś dziwnego usłyszałem - czy to prawda, że aby zacząć studia w Niemczech trzeba mieć ukończoną przynajmniej półroczną praktykę? A jak się nie uda? Czy warto ryzykować? Proszę o wszelakie informacje. Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedzi! Pozdrawiam.

 »

Szkoły językowe