Studiowanie w Szkocji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, przejrzałem część forum dotyczącą studiowania za granicą. Interesuje mnie nauka w Szkocji, na kierunku technicznym, dokładnie nie sprecyzowanym, ale związanym z inżynierią. Wiem, że podobnych tematów było już parę, ale nie znalazłem niczego dotyczącego moich zainteresowań. Niestety muszę przyznać, iż wyjazd na studia zagraniczne wpadł mi do głowy dopiero od mniej więcej pół roku, więc nie mam zrobionych certyfikatów. Na jakiejś stronie wyczytałem, że nie jest to już całkiem konieczne i dobry wynik z nowej matury rozszerzonej wystarcza. Myślę, że przy dociągnięciach jestem w stanie zdać go na około 70-80 %, ale czy to będzie wystarczające? W internecie interesowały mnie głównie uczelnie w Dundee i Aberdeen, ponieważ zarówno University of St.Andrews i University of Edinburgh wydawały mi się uczelniami, na które bardzo ciężko się dostać. Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc liczę na odp w tym temacie :) pozdrawiam :)
Chętnie pomogę, ale czego konkretnie chciałbyś się dowiedzieć?
Dundee faktycznie akceptuje zamiast IELTS maturę rozszerzoną zdaną na ponad 70%. Poszczególne wymagania odnośnie matury również znajdziesz na ich stronie.
Przejrzałem, tak jak radziłaś stronę Dundee, i znalazłem wymagania. Zastanawiają mnie dwie kwestie. Co oznacza "BEng" i "MEng", domyślam się że to drugie jest cieższe, ze względu na troszkę większe progi :) Druga rzecz to średni wynik z 3 rozszerzonych matur(obowiązkowa matematyka), czy to oznacza że jeśli chcę zdawać matematykę i fizykę, a taki był mój zamysł, muszę zdawać 3 przedmiot? Czy po prostu wystarczy rozszerzona matura z angielskiego ? Pozdrawiam, i mam nadzieję że ten temat przyda się także innym poszukującym pomocy :)
Kuba, jeśli jest napisane, że musisz mieć 3 przedmioty rozszerzone i nie jest wyszczególnione konkretnie jakie mają być, to najzwyczajniej wybierasz 3 rozszerzenia i tyle. angielski rozszerzony musisz zdawać, zostają Ci więc 2 do wymyślenia. jeśli planowałeś zdawać rozszerzoną matmę i fizykę, to masz komplet. podstawy ich nie interesują (znaczy masz je zdać, oczywiście, ale ich wyniki ich nie interesują).
BEng=Bachelor (licencjat) of Engineering
MEng=Master (magister) of Engineering
Trochę o systemie edukacji w Szkocji pisałam tu:
https://www.ang.pl/forum/studia-za-granica/212566

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa