studia w uk/szkocji master of science

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
czy ktos z was skonczyl mastra w anglii/szkocji? interesuja mnie przede wszytskim opinie osob, ktore konczyly kierunki biznesowe/ekonomiczne. gdzie studiowaliscie i jak wam sie podobalo? stoje wlasnie przed wyborem miedzy 10uni i nie wiem w ktora strone ruszyc.,.,
napisz ktore Uni i co chcesz studiowac.
Pamietaj, ze kazde Uni jest 'znane' z innych przedmiotow/kierunkow.
jeśli chcesz się zdecydować, to przede wszystkim sprawdź rankingi pod względem swojego kierunku. zastanów się też, gdzie są te uczelnie, tzn. jakie miasto, jak drogie, jak stoi pod względem podróży do Polski. większe miasto = droższe miasto. studia to nie tylko wybór kieruku, to też miejsca, w którym będziesz żył minimum 4 lata. napisz gdzie chcesz studiować i co dokladnie, to coś poradzimy.
no wlasnie nie jestem taka pewna odnosnie rankingow...i wieksze miasto nie oznacza automatycznie drozsze.poza tym studia trwaja nie 4lata, a rok!

@terri - kierunki finanse,bankowosc, management, ekonomia.uniwersytety - praktycznie cala anglia (dostalam sie wszedzie, gdzie wyslalam application). zastanawiam sie nad londynem/bristolem/birmingham/surrey/sheffield/edinbrough.

niech sie odezwie ktos, kto juz tam robi/robil/bedzie robil mastra. z gory dzieki!
w Szkocji robi sie mastera na undergraduate na kierunkach, ktore podałaś, a więc 4 lata. następnym razem pisz konkretnie, nikt tu nie jest wróżką żeby się domyślać. wbrew pozorom system edukacji w Anglii i Szkocji jest zupełnie inny. a z tym większe nie równa się drozsze miasto - skoro tak twierdzisz, Twoja sprawa, ja tu już trochę mieszkam, łącznie mieszkałam w 3 miastach różniących się wielkością, więc jakiś ogląd na to mam.
Cytat: oliwkowa-oliwka
w Szkocji robi sie mastera na undergraduate na kierunkach, ktore podałaś, a więc 4 lata. następnym razem pisz konkretnie, nikt tu nie jest wróżką żeby się domyślać.

Nawet nie wiesz ile razy ja to samo pisalam - a ludzie (ktorzy teraz prawie pogubili umiejetnosci o przekazywaniu swoich intencji) mysla ze przeciez wiemy o co im chodzi.

Napisz konkretne (nie ogolne) kierunki -(o co Cie wczesniej prosilam) - w ten sposob jest latwiej poszukac opinii alumnis.

Drugie, prawie na kazdy sie dostaniesz, bo jak masz KASE to kazdy Uni Cie wezmie - (uznajac ze masz BA na odpowiednim wyniku) pamietaj, ze na Masters niema pozyczek w ten sam sposob co na Bachelors.
to bylo moja pierwsze pytanie:
czy ktos z was skonczyl mastra w anglii/szkocji?
i czekam caly czas na odp!!!
a to drugie:
wszytskim opinie osob, ktore konczyly kierunki biznesowe/ekonomiczne. gdzie studiowaliscie i jak wam sie podobalo?

wiec prosze czytac ze zrozumieniem i jesli ktos moze mi cos napisac, to bede wdzieczna. 1-nie pytam sie o dlugosc studiow 2-nie mam zamiaru wnikac w rozmowy o fundusze (i miejsce nie zalezy tylko od finansow, ale tez od ocen)

jesli nie robilyscie mastra w uk, to prosze, oszczedzcie mi czytanie i odpisywanie!
czesc,

ja wlasnie koncze postgraduate w glasgow na kierunku technicznym. moj wspollokator studiuje cos zwiazanego z ekonomia na strathclyde (banking, finance, nie wiem dokladnie :-) ) i bardzo narzeka na duza ilosc obowiazkow, ale mowi, ze strathclyde jest dosc rozpoznawalne a tutejsze business school trzyma poziom.

i nie zgodze sie, ze wieksze miasto = drozsze miasto. glasgow - jak na standardy uk - jest dosc tanie.
Hej, Ja wlasnie koncze postgraduate studia w Anglii ale na kierunku social work. Co prawda studiuje zupelnie inny kierunek niz te ktorymi jestes zainteresowana ale jesli moge to pomoge:)
angelne, a w jakim miescie studiujesz?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie