Studia w USA - od czego zacząć?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Chodzę do LO, we wrześniu idę do drugiej klasy. Chciałabym studiować w San Francisco. Jestem raczej kiepską uczennicą (myślę, że da radę się trochę wyciągnąć), więc myślałam o jakimś przeciętym College'u. I tu pojawia się pytanie - Od czego zacząć? Mam najpierw załatwić sobie wizę, a potem startować do któregoś? Są jakieś biura pośrednictwa albo coś? Jakie papiery załatwić, jakie egzaminy zdać, gdzie zdać etc. Czy matura jest potrzebna, czy mam ją najpierw zdać a potem sobie zawracać tym głowę? Ile może trwać procedura załatwiania tego wszystkiego? Zdaję sobie sprawę, że trochę długo i pełno przy tym papierkowej roboty. Czy ktoś się wybiera na studia w Stanach, albo może już jest?
Proszę o jakieś info, bo nie wiem za co mam się zabrać.
Czesc . Jestem w podobnej sytuacji jak Ty z tym ze teraz jestem w 3 kl. LO . Po skonczeniu liceum tez zamierzam wybrac sie na studia do USA do Community College. Dokładnego info itp. nie mam z racji tego ze sam dopiero bede ogarnial te wszystkie rzeczy i papierkowa robote potrzebna do wyjazdu ale troche od paru tygodni siedzialem i mam pewna wiedze jak sie do tego zabrac . Najlepiej ogarnij sobie konkretny college do ktorego chcesz sie ubiegac , wejdz na jego off strone i dowiesz sie wszystkiego . Srednie koszty z tego co podawali to 6,500 USD za rok . O vize F-1 ( studencka) problemu nie bedzie bo dostaniesz ja zaraz po tym jak dany college zgodzi sie przyjac cie . A kryteria przyjecia jak juz pewnie ci wiadomo sa indywidualne w kazdym stanie jak i college-u. Dlatego lepiej wyslac e-mail badz skontaktowac sie telefonicznie zeby wiedziec do jakiego poziomu sie wyciagnac zeby cie przyjeli . Papierkowej roboty jest bardzo duzo z tego co ludzie pisali . TOELF raczej na pewno musisz zdac . SAT podobno nie zawsze jest wymagany . Wszystko zalezy od wymagan uczelni . Czasami zdarza sie tez ze dana uczelnia przyjmuje polska mature . Tak czy siak egzamin wewn. bedziesz musial przejsc indywidualnie juz na miejscu . Porozgladaj sie takze za akademikiem czy campusem zeby miec wszystrko zalatwione . Pozdrawiam