Studia w Polsce dla "obcokrajowcow"

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc :)
Nastepuje juz taki czas, gdy trzeba zdecydowac sie nad studiami i kierunkiem. W listopadzie skoncze dopiero 17 lat - jestem maturzystka. Nie urodzilam sie Polsce wiec nie bylam tam wychowana ale bardzo mi zalezy nad studiami w Krakowie. Urodzilam sie w Kanadzie i mam obywatelstwo kanadyjskie chociaz teraz niestety mieszkam w Stanach (ale nie mam obywatelstwa amerykanskiego). Oczywiscie, ze moi rodzice i cala rodzina pochodzi albo wciaz mieszka w Polsce, dlatego mam paszport polski i na dokladke chcialabym zaliczyc dowod osobisty ale to polski. Szukam i czytam i probuje wynalesc jakies przydatne informacje odnosnie studiow dla takich 'obcokrajowcow' jak ja :P Pomimo ze mam paszport polski nie bede miec mature zdana w Polsce... wiec na studia raczej trudniej bedzie sie dostac... ale wiem, ze z polskim paszportem mozna isc na studia za darmo tak jak Ci, ktorzy zdali mature w Polsce. Ale do czego zamierzam. Po prostu mam duzo pytan, jak wczesniej napisalam odnosnie studiow. Prosze o informacje i z gory dziekuje!
Aha i jeszcze cos - zamierzam studiowac po angielsku bo oczywiscie polskiego nie znam do konca, do perfekcji (niestety!) I musialabym zrobic obywatelstwo amerykanskie... duzo latwiej by bylo jesli chodzi o mieszkanie na stale w Pl :) Bo marze o tym. Tak, tak, dlaczego w Polsce jak mam tyle innych mozliwosci? Hm, no co moge powiedziec? Moze jestem jeszcze mloda i glupia ale cos mnie ciagnie do ojczyzny moich rodzicow... cos w tym zlego? :)
*Przepraszam za bledy gramatyczne/ortograficzne :P
Aha i JESZCZE zapomnialam dopisac, ze zalezy mi na UJ :) Bo dyplom i wszystko jest akredytowane w Stanach wiec jesli chcialabym wrocic (:P) to nie byloby duzego problemu.
wejdz na strone UJ - wiem, ze studia dla obcokraj. sa w jez. ang.
tak, rozne uczelnie oferuja studia w j. angielskim, np. psychologie, medycyne, filozofie. Studia są płatne.

wlasciwie nie widze bledow jezykowych w tym, co napisalas.

Powodzenia!
Dziekuje serdecznie! :)
Wchodze na strone UJ co raz ale jakos nie moge sie dowiedziec o takich rzeczach. Wlasnie spedzilam prawie godzine czytajac przerozne informacje odnosnie studiow w jezyku angielskim/obcych (na stronie UJ oczywiscie) i wiedza panstwo czego sie niestety dowiedzialam? Pedagogiki nie ma po angielsku... a tak ostatnio myslalam nad tym, by zostac nauczycielka (raczej jezyka angielskiego w Pl) ... nie wiem, co z tego wyjdzie... najlepszy sposob to skontaktowac sie z UJ.
MG: Tak rozne uczelnie oferuja studia w angielskim ale chodzi mi o filozofie > pedagogike po angielsku na UJ... a nie ma.
Teraz mam 2 problemy... ale cos sie da wyjasnic... jeszcze raz dziekuje!
Moze inne Univer. oferuja cos innego ..
Oczywiscie ... ale tak mi zalezalo nad UJ...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa