Pożyczka

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie, ponieważ na stronie student finance jest napisane:
" EU students
Send your non-UK passport or identity card the first time you apply."

Może mam paranoje, ale wysłanie im oryginalnego dowodu wydaje mi się nieco podejrzane... dlatego postanowiłam zapytać, jak to wygląda od tej strony, czy naprawdę trzeba im wysłać oryginał? A co z maturą? Przecież muszę się na niej pojawić z dowodem.
wystarczy ksero za potwierdzeniem zgodnosci z oryginalem. chociaz niektorzy chyba wysylaja im np. paszport.
Dzięki za odpowiedź i przepraszam, że zapytam, ale wiesz to z własnego doświadczenia, czy to przypuszczenie i to co słyszałeś? Bo zastanawiam się czy tam nie dzwonić.
wiem z doswiadczenia ;).
ja sobie nawet zalozylam konto na Student Finance, bo niestety dopiero pozniej dotarlo do mnie, ze dla ludzi z EU obowiazuje wersja papierowa. dzieki temu jednak mialam blyskawicznie informacje, ze dostali moja forme i nie musialam czekac, az mi odesla dane do logowania ani stresowac sie, ze dlugo to trwa ;D.
Cytat:
If you send photocopies of your evidence and not the originals, copies must be certified by an official. You need to send the Certifier checklist form signed by the person who certifies your photocopies

http://www.sfengland.slc.co.uk/full-time-study/eu-students/how-and-when-to-apply.aspx
ooo, dziękuję Ci bardzo :)
mam jeszcze pytanie, ten formularz potwierdzenia zgodności jest gdzieś na tej stronie? bo nie potrafię znaleźć... czy trzeba w urzędzie o to pytać? czy to musi być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego?
http://www.sfengland.slc.co.uk/media/424439/certifier_checklist.pdf
dziękuję :)
spoko ;). dokad aplikujesz i na co?
wole się upewnić zanim zrobię coś źle... certifierem musi być ktoś z urzędu miasta, tak? Powinni wiedzieć o co chodzi?
W sumie najbardziej zależy mi na theatre and screen: technical arts and special effects na UAL w Londynie, ale wciąż milczą. Plan b to albo cg arts and animation na uca w rochester i na to się już dostałam, albo też na uca creative arts for theatre and film... w sumie nie wiem na co bym wolała, będę się martwić jak dostane odpowiedzi.
A ty jak dobrze rozumiem już studiujesz tam, tak? :) A co?
kurcze, zawsze chcialam miec artystyczna dusze albo chociaz talent do spiewania czy rysowania.. niestety jest zupelnie odwrotnie :D.

tak, to musi byc ktos z miasta czy gminy. ja kserowalam dowod, wiec potrzebowalam podpisu wojta i pieczatki gminy. tyle ze ja nawet nie wiedzialam o tej formie potwierdzajacej i dalam to po prostu na kartce. przyczepilam jeszcze wizytowke, bo doczytalam, ze musi byc nr tel., ktorego na pieczatce nie bylo. nie mialam zadnych problemow, ale najlepiej wydrukuj te forme i daj im do podbicia rowniez. tak na pewno bedzie ok :).

ja studiuje Business Studies i rozpoczelam wlasnie miesiac wakacji wiosennych :D.
jak Ci się podobają studia? jesteś zadowolona z wyboru i mieszkania tam? gdzie dokładnie studiujesz? ;)

dzięki za pomoc jeszcze raz.
ja mam raczej sklonnosci do wiecznego niezadowolenia i narzekania, wiec nie oczekuj zachwytow ;d. uwazam, ze kierunek jest calkiem praktyczny, duzo informacji pojawia sie niespodziewanie w zyciu codziennym, takze nie ma zle ;).
jesli chodzi o ludzi to jest naprawde caaaaaly swiat, fajna sprawa. tyle ze nie mieszkam w akademiku, wiec nie wiem, jak to jest przebywac z nimi ciagle.
Hej :) Mam pytanie odnośnie student fee loan. Czy poza kopią dowodu, wnioskiem i aktem urodzenia trzeba wysyłać coś jeszcze ? Jakieś zaświadczenia o zarobkach ? Bo na stronie jest coś takiego :

All applicants must send us evidence of identity and nationality. If you are applying as the family member
of an EU national, additional evidence will be needed from your family member to check their nationality
and your relationship to each other.

I pod tym baardzo długa lista rzeczy, które należy wysłać. Więc już zgłupiałam :( I jeszcze jedno - co jeśli na studia się nie dostane? Czy wtedy kredyt jest anulowany ?
ja ci na pewno nie powiem, bo ja dopiero w tym roku tez o to aplikuje, ale z tego co ja zrozumiałam i się dowiadywałam to jedyne co się wstępnie wysyła to ten główny forumlarz, kopie dowodu z pieczątką i podpisem ( + ten formularzyk z certifier), nie wiem po co ci jeszcze do tego akt urodzenia.
Wydaje mi się, że dopiero później jak czegoś chcą to Cię o to proszą.
Jedyne co moge ci powiedzieć na sto procent to to że to że dostaniesz kredyt wcale nie oznacza, że musisz z niego skorzystać. Bez studiów oczywiście kredytu jednak nie dostaniesz, ale jeżeli chodzi ci o to, czy nawet jeśli się dostaniesz i stwierdzisz, że nie pójdziesz to będziesz musiała go wziąć, to tak nie jest, więc się nie przejmuj.
Ja rowniez aplikuje o pozyczke teraz by stdiowac w UK na sesji wrezsien 2013 i nie wysylalam orginalu paszportu ani dowodu osobistego, tylko kopie za potwierdzenie z orginalem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa